Dubaj

Co zažít v Dubaji?

Procestovali jste již opravdu mnoho a jen málokteré místo vás dokáže ještě překvapit? Pak vyrazte do Dubaje, do města, které na sebe několikrát do roka upozorňuje unikátními stavbami a atrakcemi. Na své si zde přijde opravdu každý, a tak není divu, že si Dubaj získá srdce snad každého návštěvníka. Co byste při její návštěvě rozhodně neměli vynechat?

Co vidět v Dubaji

Burj Khalifa

Jestliže něco v Dubaji opravdu nepřehlédnete, pak je to 828 metrů vysoká Burj Khalifa, nejvyšší budova světa, která tvoří panorama města. Burj Khalifa se stříbrně se třpytícím odleskem je impozantním důkazem stavitelského perfekcionismu. Uvnitř naleznete 900 luxusních bytů, hotel Armani a restauraci At.mosphere. Jestliže byste něco při návštěvě města neměli vynechat, pak je to Burj Khalifa. Na výběr máte z několika možností, přičemž nejoblíbenější variantou je návštěva 124 a 125 patra.

The Dubai Mall

V těsné blízkosti mrakodrapu Burj Khalifa se nachází The Dubai Mall, největší nákupní centrum v Dubaji, kde kromě 1200 obchodů naleznete více než 150 restaurací, dubajské akvárium a podvodní zoo, olympijské kluziště či hrající venkovní fontánu.

Dubajská fontána

Během návštěvy Dubaje rozhodně nesmíte vynechat představení nejvyšší tančící fontány světa, které slibuje nezapomenutelný zážitek. Večerní představení se konají každých 30 minut od 18:00 do 23:00 hodin.

Dubajské pláže

Dovolená v Dubaji by se neměla obejít bez návštěvy alespoň jedné z dubajských pláží. Křišťálově čisté vody Arabského zálivu jsou jedním z mnoha z lákadel Dubaje.pláž dubaj

Kite Beach

Mezi nejoblíbenější dubajské pláže patří Kite Beach, která se nachází v těsné blízkosti legendárního hotelu Burj Al Arab. Jak už sám název napovídá jedná se o pláž, která je jako stvořená pro všechny milovníky slunce a sportovního vyžití. Vyzkoušet si zde můžete kitesurfing, wakeboarding, paddleboarding či další vodní sporty.

JBR Beach

Dubai Marina se kromě moderních výškových staveb může pochlubit i nádhernou pláží zvanou JBR – Jumeirah Beach Residence, která svým vzhledem tak trochu připomíná americké Miami. Kromě opalování na pláži se zde můžete oddávat vodním sportům či podniknout zábavnou projížďku na velbloudovi. Vyrazit můžete i do některého z beach klubů, plážových restaurací a obchodů.

La Mer Beach

La Mer Beach je 2,5 km dlouhá pláž nacházející se mezi umělými ostrovy Pearl Jumeirah a Jumeirah Bay. Skládá se ze dvou částí (La Mer South a La Mer North), které navzájem odděluje malý poloostrov s aquaparkem Laguna.

Objevte kouzlo Staré Dubaje

Kouzlo pravého arabského světa a orientu můžete nasát ve Staré části Dubaje, která bývá velmi často přehlížena kvůli atraktivnějším čtvrtím. Pro turisty má však své kouzlo, a to především kvůli tradičním súkům neboli tržištím, které se zde nacházejí. Lákadlem číslo jedna je Zlatý súk (Gold Souk), kde spatříte tolik zlata, že vám budou oči přecházet. Jen pár bloků od Zlatého súku naleznete trhy s kořením (Spice Souk). Zde můžete vybírat z desítek druhů koření od skořice přes bylinky po šafrán či kardamon. Celá oblast Staré Dubaje je poseta malebnými kavárnami a restauracemi. Autentické chutě emirátské kuchyně si nejlépe vychutnáte v Arabian Tea House, který se nachází ve čtvrti Al Fahidi.

Dubai Marina

Dubaj Marina, největší umělý přístav světa s několika kilometrovou promenádou, patří mezi nejluxusnější čtvrti Dubaje. Rozhodně by neměla chybět ve vašem dovolenkovém itineráři. V rámci procházky po promenádě Marina Walk budete moci obdivovat nejvyšší budovy města i luxusní jachty, které zde kotví.

Nově otevřené atrakce, které stojí za to navštívit v Dubaji

Dubajské kolo Ain Dubai

Na ostrově Bluewaters Island naleznete největší a nejvyšší vyhlídkové kolo světa Ain Dubai neboli Dubajské oko, které se vzpíná do ohromující výšky 250 metrů. 48 kabin poskytuje nádherný 360 stupňový výhled na ostrov Bluewaters, Dubai Marina a JBR, Burj Al Arab, Burj Khalifa a Arabský záliv.

zábavní park dubaj

The View At The Palm

Bezkonkurenční výhled na ikonický ostrov Palm Jumeirah a na panorama Dubaje se vám naskytne z vyhlídkové plošiny The View at The Palm, která byla otevřena v dubnu loňského roku.

Deep dive Dubai

Dubaj nedávno otevřela další rekordní atrakci, nejhlubší potápěčský bazén světaDeep Dive Dubai je 60 metrový potápěčský bazén naplněný 14 miliony litrů sladké vody, což je objem šesti olympijských bazénů. Zároveň je nejméně čtyřikrát větší než jakýkoliv jiný potápěčský bazén, díky tomu se od 27. června pyšní titulem „Nejhlubší bazén pro potápění“. Bazén je navržen tak, aby svým vzhledem připomínal potopené město.

Sky Views Dubai

Sky Views Dubai je nově otevřená vyhlídková plošina, která se nachází na vrcholu hotelu Address Sky View. Tento architektonický zázrak nabízí hned tři různé možnosti nezapomenutelné zábavy a vyhlídkové eskapády – Observatoř, Glass Slide a Edge Walk. Ve výšce 220 metrů se tak můžete projít po dlouhém proskleném chodníku, sklouznout se po průhledné skluzavce, a pokud nemáte strach z výšek, můžete se projít po kraji venkovní římsy.

Co zažít v Dubaji

Dubai safari

K Dubaji neodmyslitelně patří poušť, a tak vás asi nepřekvapí, že Dubajské safari se řadí mezi to nejlepší, co lze v tomto arabském emirátu zažít. Vychutnejte si adrenalinovou jízdu po písečných dunách v terénním voze nebo na čtyřkolce. V rámci safari si můžete vyzkoušet i jízdu na velbloudovi a sandboarding. Připravena pro vás bude i tradiční kuchyně, arabské tance a malování hennou.

dubaj kanál výhled

Skydive Dubai

Máte rádi adrenalin? Pak neváhejte na vlastní kůži zažít dechberoucí podívanou při seskoku s padákem nad ikonickým ostrovem Palm Jumeirah, který svým tvarem z výšky připomíná palmu. Přestože se nejedná o zrovna nejlevnější atrakci, rozhodně stojí za to. Je to zážitek, díky kterému spatříte Dubaj z úplně jiné perspektivy.

Vodní a zábavní parky pro celou rodinu

Zábavu i adrenalin pro celou rodinu nabízí unikátní zábavní parky, kterých je v Dubaji nespočet. Ne nadarmo je Dubaj považována za Mekku všech milovníků adrenalinu. Právě zde se nachází největší krytý zábavní park na světě IMG Worlds of Adventure, kde na ploše více než 28 fotbalových hřišť naleznete jedinečné atrakce, horské dráhy, ale i komiksové superhrdiny ze studia Marvel. Milovníci vodních radovánek si nesmí nechat ujít návštěvu alespoň jednoho vodního parku. Vyrazit můžete třeba do Aquaventure Waterpark či Wild Wadi Waterpark. Dubaj myslí i na ty, kteří zatouží po ochlazení. Pro ty je vytvořen lyžařský areál Ski Dubai, který je součástí obchodního centra Mall of the Emirates.

mladý pár v dubaji selfie

Podmínky vstupu do Dubaje

Tohle je jen malý výčet toho, co lze v Dubaji podniknout. Dubaj je fascinující město, kde budete žasnout snad na každém kroku. Pokud se sem rozhodnete vyrazit, nezapomeňte si sjednat výhodné cestovní pojištění, které bude zahrnovat i události spojené s onemocněním COVID-19. Zdravotní péče není v Dubaji zrovna levnou záležitostí, a tak by se vám vysněná dovolená mohla pěkně prodražit. Pro vycestování do Dubaje musíte mít potvrzení o negativním výsledku testu RT‑PCR na COVID‑19 provedený maximálně 72 hodin před odletem. Výjimku mají děti do 12 let. Vzhledem ke stále probíhající pandemii, doporučujeme před každou cestou do zahraničí sledovat stránky Ministerstva zahraničních věcí, kde naleznete aktuální informace týkající se podmínek vstupu do dané země a cestování do zahraničí.

Autor - Veronika Čermáková
Veronika ČermákováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Palubní kamera na čelním skle v autě
  29. května 2023|Jana Březinová
  Palubní kamera do auta: Jak se nedostat do problémů se zákonem

  Stále více lidí si do svého vozidla pořizuje palubní kameru. Záznam z kamery se totiž hodí jako důkazní materiál pro policii či pojišťovnu. Pozor by si však řidiči měli dát na to, jak se záznamy z kamer nakládají, jinak se sami mohou dostat do křížku se zákonem.

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

 • Turistka si prohlíží maďarský parlament
  13. května 2023|Jana Březinová
  Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

  Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

 • Kalkulačka s brýlemi a bankovkami
  11. května 2023|Magdaléna Kubečková
  Začněte spořit na důchod už dnes

  Spoříte si na důchod? Děláte dobře. Příjmy od státu vám zřejmě nebudou stačit. Počet seniorů roste a vlády už léta tápou, z čeho penze v budoucnu financovat. Roky zaslouženého odpočinku vám tak může znepříjemnit citelný pokles životní úrovně. 

 • Dráty vysokého napětí
  09. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika zaspala

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná dánská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) pětkrát více než typická maďarská rodina. Ale nejbouřlivější cenový vývoj zaznamenaly Rumunsko a Česká republika.