chorvatsko

Na dovolenou do Chorvatska  můžeme vyrazit různými způsoby. Dobrodruzi volí veřejný autobus a vlak, další zase raději autobus CK. Je ale možné letět i letadlem. Nejvíce však lidé využívají cestu autem. Z jakého důvodu? Jsou sami svým pánem a tak se nemusejí bát toho, že by byl jejich výlet přesně naplánován. Podívejme se proto, s čím může být cesta autem do Chorvatska přímo spojena.

porovnání povinného ručení

Kudy jet?


Ať už jste z jakékoliv části naší země, vždy je jedna hlavní a ideální trasa, která vede přes hraniční přechod Mikulov a dále na Vídeň a Graz. Právě tudy jezdí lidí nejčastěji. Zvolit lze ale také alternativu, která je spojená S Dolním Dvořištěm a dále už pokračujete stejně jako v případě první trasy na Graz. Dané možnosti jsou v podstatě rovnocenné a určitě s nimi neuděláte chybu. Další cílový bod, který následně budete mít před sebou, to je město Záhřeb. To už vám hlásí, že jste v Chorvatsku a tak už pokračujete směrem, kde se nachází vaše cílová destinace.

Jak dlouho cesta trvá?


Dobré je vědět i to, jak dlouho vlastně můžete jet. Zde vás rozhodně potěší fakt, že v případě ideální dopravy můžete být v některých destinacích za 9 - 10 hodin. I proto je ideální večer vyjet a ráno již můžete být přesně tam, kde chcete být. Samozřejmě zapomínat nesmíte také na to, zda plánujete vyrazit po dálnici. Pokud ano, je třeba počítat s dálniční známkou v Rakousku a s mýtným v samotném Chorvatsku.

Na co nezapomenout?


Rozhodnete-li se pro tuto cestu, primárně nezapomínejte na to, že je třeba důkladně zkontrolovat svůj automobil. Také mít sjednané povinné ručení a mnohdy se doporučuje i havarijní pojištění do zahraničí. To lze u některých pojišťoven sjednat i krátkodobě. Dále je určitě nezbytným pomocníkem buď klasická mapa, nebo případná modernější navigace. Dále doporučujeme také nezapomínat na platnost vašich cestovních dokladů, nebo vašeho řidičského průkazu a hlavně řádně cestovní pojištění . Jedině tak bude vše v pořádku po všech stránkách.