dovolena
Obavy některých lidí při plánování dovolené jsou stále větší. Není se čemu divit, jelikož případných hrozeb je v celém světě stále více. Pokud se podíváme na ty základní, jsou největší obavy spojené:
  • S politickou situací - Turecko
  • S teroristickými útoky - Tunisko
  • S přílivem uprchlíků - Řecko

Proto mnozí volí raději jiné destinace, kde si užijí spokojenou dovolenou. Jste na tom stejně? Zde je přehled možností, které nezklamou.

Bulharsko
Velmi lákavá země za socializmu, která však od té doby poměrně výrazně změnila svou tvář. A to především v souvislosti se středisky, které vyhovují i západním turistům. Skvělé podnebí, krásné moře, ale i nízké ceny jsou aktuálně největšími lákadly. Dominuje Sozopol, Slunečné pobřeží a Zlaté písky.

Španělsko
Z hlediska turistického ruchu velmi vyhledávaná země. Pro tuzemské turisty sice trochu dražší, ale z hlediska kvalitní dovolené a celkového komfortu rozhodně plně vyhovující. Lákadlem jsou nejenom střediska na pevnině - Costa Brava, ale i ostrovní destinace. Na mysli máme Baleárské ostrovy - Mallorca či Ibiza. Zatímco na pevninu není problém jet autem či autobusem, v případě ostrovních destinací je to samozřejmě letadlo.

Chorvatsko a Itálie
Země, které jsou stále bezpečné, stále poměrně levné a samozřejmě i dobře dostupné jak vlastním vozem, tak i autobusem. Čistota moře, bohatý výběr středisek a apartmánů, nebo možnost se celkem jednoduše domluvit. To jsou hlavní důvody, proč i tyto země neustále dominují ve chvíli, kdy vybíráme dovolenou, kterou chceme prožít bez rizika.

Exotika
Především v zimě lákavá možnost, jak prožít pobyt víceméně bezpečně, ale za vyšší ceny. Konkrétně se pohybují na hranicích několika desítek tisíc za osobu, pokud hledáme plnohodnotný komfort. Největšími lákadly je aktuálně Dominikánská republika, Maledivy , nebo Spojené Arabské Emiráty. Všechny tři zmíněné možnosti jsou spojovány s komfortem a luxusem, ale i s vysokou bezpečností.