Cestovní pojištění – srovnání cen

Nejlepší kempy v ČR - Muž a žena staví stan

Rozhodli jste se letošní rodinnou dovolenou strávit v České republice? A co takhle vyzkoušet některý z tuzemských kempů? Pobyt v nich si užijí i „dobrodružnější“ povahy díky nocování ve stanech, stejně jako ti z vás, kteří mají rádi větší pohodlí. To totiž bezpečně poskytnou krásné chatky i apartmány. Podívejte se na náš výběr a nechejte se inspirovat!

porovnání cestovního pojištění

Autocamp Sedmihorky – kempování v srdci Českého ráje 

Liberecký kraj 

Tohle pohodové místo získalo ocenění Nejlepší kemp pro rodiny 2020. Důvod je jasný – nabízí skvělé zázemí a spoustu zábavy hlavně pro rodiny s dětmi. Najdete ho při úpatí Hruboskalska v CHKO Český ráj a ubytovat se v tomto čtyřhvězdičkovém areálu můžete v luxusních chatách, mobilheimech, v malých chatkách s podsadou, týpí nebo ve vlastním stanu či karavanu. 

V kempu na vás čeká rybník s písčitou pláží, který je jako stvořený pro koupání i rybolov, dále sportovní a dětská hřiště, farma s domácími zvířaty a spousta dalšího. Navíc si tu můžete půjčit i celou řadu sportovního vybavení a užít si bohatou nabídku volnočasových aktivit, které ocení právě rodiny s dětmi. 

Krom toho se v blízkém okolí nachází celá řada hradů, zámků, staveb lidové architektury, skalní města, vyhaslé sopky, krásné údolí, rybníky a lesy. 

Kemp Dolce – dovolená v kempu uprostřed přírody 

Královehradecký kraj 

I tenhle kemp se pyšní krásným oceněním, a to Nejlepší kemp roku 2020 pro karavanisty. Nachází se uprostřed lesů na úpatí Krkonoš, takže je ideální pro milovníky přírody, rodiny s dětmi, sportovce, seniory a všechny, kdo touží po klidné dovolené v české přírodě. Krom odpočinku a relaxace si tady užijete turistiku, cyklistiku a plavání, rybaření, houbaření i spoustu zábavy. 

Ubytovat se můžete ve zděných rekreačních domcích, dřevěných chatkách či mobilních domech nebo si můžete pronajmout plně vybavené rodinné stany. A stejně tak sem můžete dorazit s vlastním stanem nebo karavanem. 

V areálu kempu na vás čeká i stylová restaurace, stánky s rychlým občerstvením, malá prodejna potravin, dětské hřiště, sportovní areál s kurty a minigolfem, ohniště, venkovní posezení s grilem, kempová kuchyňka a mnoho dalšího! Kemp Dolce zkrátka nabízí perfektní zázemí. 

Kemp Indiana – kempování v přírodě na westernové vlně 

Moravskoslezský kraj 

Kemp, který vás svým laděním přenese na divoký západ, najdete v nádherné přírodě mezi městy Bruntál a Šumperk. Díky své poloze je pomyslnou jižní branou do hor Hrubého Jeseníku. Navštívit zde můžete Rešovské vodopády, Stříbrné hory s mechovými jezírky a rašeliništi i zaniklé vesnice v přírodě. Mezi turisticky atraktivní cíle pak patří Karlova Studánka s nejčistším vzduchem v České republice nebo Velké Losiny se zámkem a historickou papírnou. 

Samotný kemp je příjemným a romantickým místem, které nabízí ubytování v hotelu, penzionu a samozřejmě také ve stanech. Krom toho se zde nachází i westernová škola, která slouží pro pořádání nejrůznějších akcí, jako jsou oslavy narozenin, svatby i firemní teambuildingy. 

Přes léto je zde otevřen salón s občerstvením či divadelní amfiteátr La Skála s divadelním a filmovým programem. Dále na vás čekají i romantická zákoutí, dvě ohniště, dětské hřiště, trampolína a volejbalové hřiště. Zlatým hřebem letního programu je pak Velká Cena Indiana, která se skládá z disciplín ovládání dlouhého biče, vrhu nožem a vrhu sekerou. Soutěž má více než dvacetiletou tradici a jedná se o nejstarší evropský šampionát svého druhu. 

Camping Rožnov – dovolená v kempu pod dohledem Radegasta 

Zlínský kraj 

Tenhle příjemný kemp najdete na úpatí hory Radhošť, na které stojí známá socha pohanského boha hojnosti, slunce a úrody Radegasta. V areálu kempu na vás pak čeká bazén, restaurace, obchod, trampolíny i x-bugee, takže skvělá zábava pro celou rodinu je zaručena. 

Krom toho se v téhle oblasti nachází i spousta atraktivních turistických cílů – například známé Valašské muzeum v přírodě, Jurkovičova rozhledna, Pustevny, případně můžete navštívit i pivní lázně nebo se projet po cyklostezce údolím řeky Bečvy. 

Ubytování v tomto kempu uspokojí i ty nejnáročnější dovolenkáře. Můžete si tu totiž pronajmout luxusní apartmány DELUXE, případně též klasické chatky, bungalovy a samozřejmě si lze přivézt vlastní stan nebo karavan. 

Nejlepší kempy v ČR - Rodina stanuje

Camping Vranovská pláž – dovolená v kempu na „moravském Jadranu“ 

Jihomoravský kraj 

Vranovské přehradě se přezdívá „moravský Jadran“, není proto divu, že je oblíbeným rekreačním cílem. Její krásy v podobě příjemně teplé a čisté vody i úžasných scenerií si můžete užít právě i v Campingu Vranovská pláž. Ten nabízí celou řadu různého typu ubytování od krásných mobilheimů přes komfortní penzion až po chatky. A samozřejmě je zde možnost bydlet ve vlastním stanu nebo karavanu

Kemp je také rozdělen na dvě části – klidnější a rušnější zónu –, z nichž si můžete vybrat podle svých preferencí. A díky centrálnímu ohništi si tady lze užít i táborák. 

A jaké zážitky a zábavné aktivity tu na vás čekají? 

 • Lanové centrum 
 • Půjčovna elektrolodí a šlapadel 
 • Animační aktivity pro děti 
 • Vodní hrátky u bazénu s tobogánem 
 • Sportovní hřiště  
 • Letní kino 

A k tomu samozřejmě krásy jižní Moravy s vinařskými oblastmi, Národním parkem Podyjí, stejně jako bohatý kulturní program, který vedení kempu připravuje na celé léto. 

Kemp Keramika – normální kemp pro normální lidi 

Plzeňský kraj 

Tenhle kemp najdete v hezkém prostředí na břehu Hracholuské přehrady a je doslova stvořený pro pohodovou rodinnou dovolenou. Areál kempu se hodí také pro pořádání větších a firemních akcí a jeho dispozice ocení hlavně milovníci vodních sportů, turistiky a rybaření. 

Ubytovat se zde můžete ve: 

 • vlastních stanech a karavanech, 
 • čtyřlůžkových chatkách (s kuchyňkou a ledničkou, WC a sprchovým koutem, některé chatky jsou vybavené i televizí), 
 • ve dvou patrových chatách, 
 • mobilheimech a „hobitích domcích“, které připomínají rekreační ubytovací sudy, 
 • apartmánech  
 • nebo v hlavní budově. 

V kempu také probíhá zdarma živý hudební program ve stylu rock, pop i country, který striktně končí ve 22 hodin, aby se dodržel hlídaný noční klid. Děti se zase v neděli mohou těšit na animační program a malování na obličej. 

Hlavním cílem tohoto kempu je nabídnout svým rekreantům pohodovou atmosféru, dobrou zábavu i jídlo. To si můžete vychutnat v podobě denního menu s nabídkou klasické české kuchyně. 

Camping Amerika – pohodové kempování u Františkových lázní 

Karlovarský kraj 

Tenhle kemp najdete na břehu rybníka Amerika kousek od Františkových Lázní. Svým rekreantům nabízí ubytování ve dvou- až čtyřlůžkových chatkách, které mají vlastní koupelnu a lednici, a samozřejmě tu můžete bydlet i ve vlastním karavanu nebo stanu. Místní prostředí nejvíce ocení rodiny s dětmi, senioři a rybáři, kterým se bude líbit místní klid a krásná příroda. Děti si pak určitě zamilují zoo koutek a lesopark s naučnou stezkou, která vede do Františkových lázní. 

A co se týče stravování, můžete si vařit v nové centrální kuchyňce, využít restauraci v kempu či se najíst v některém z podniků ve Františkových Lázních, které jsou vzdálené pouhých 10 minut chůze. 

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2