Blog
Cestování
Ohňostroj u vody

5 tipů, kde letos strávit Silvestra: Vyrazte do New Yorku nebo do tepla

01. prosince 2019|Vendula Flassig Vrablová|

Oslavy Nového roku jsou už tradičně spjaty se zábavou až do brzkých ranních hodin. Kde si můžete letos vyhodit lidově řečeno „z kopýtka“? Máme pro vás tipy na tuzemské i zahraniční destinace, kde si oslavy Silvestra určitě užijete. Necháte se zlákat českou klasikou nebo raději vyrazíte slavit do tepla?

Když chcete strávit Silvestra v Česku...

Pokud se rozhodnete strávit oslavy Nového roku v Česku, určitě nevynechejte silvestrovskou návštěvu Prahy. Ta se totiž každoročně poslední den starého roku promění v bujaré a nespočtem ohňostrojů osvětlené místo, plné veselících se lidí a zábavy, která neustane dřív než s prvními slunečními paprsky. Vydejte se třeba na proslulé Václavské náměstí nebo třeba na některou ze zdejších vyhlídek, ze kterých budete mít pestrobarevnou Prahu doslova jako na dlani.

Srovnat ceny cestovního pojištění

Když chcete strávit Silvestra v teple...

Pokud máte dost lezavé zimy a huňatých kabátů, určitě vás bude zajímat, kam na Silvestra do tepla. Zvolit můžete třeba magický ostrov vůní a chutí Zanzibar, který se může pochlubit okouzlující barvou oceánu, stejně jako běloskvoucími plážemi, které jsou obklopené neprostupnou džunglí. Nechybí samozřejmě ani kvalitně vybavené bungalovy, hotely a apartmány, kde nasajete tu pravou exotickou atmosféru. Zmínit ale musíme také nesmrtelné Thajsko nebo třeba Bali. Pokud hledáte bližší destinaci a nevyžadujete tropické třicítky, odleťte na Kapverdy, jejich heslem je nesmrtelné „no stress“.

Když chcete trávit Silvestra na horách...

Milujete zimní sporty a nedokážete si bez nich představit ani letošní zimu? Pak se vydejte slavit Silvestra do vyhlášených lyžařských středisek rozesetých po celé Francii, Itálii nebo třeba Rakousku. Pokud se vám nechce cestovat daleko, nezapomeňte, že i u nás máme rovnou několik stovek kilometrů sjezdových tratí a kvalitní lyžařská střediska najdete také u našich slovenských sousedů.

Když si chcete oslavy Silvestra doopravdy užít...

Pokud hledáte místo, kde nejrůznějšími oslavami doslova žijí, pak se už nyní poohlédněte po cenově výhodných letenkách do USA. Taková dovolená na Silvestra v New Yorku se stane nezapomenutelným zážitkem, na který budete i po letech s nostalgií a slzou v oku rádi vzpomínat. Silvestr ve zmíněném New Yorku má atmosféru, se kterou může soupeřit jen několik málo dalších měst. Na náměstí Times Square se každoročně schází na milion lidí, aby si poslechli slavné muzikanty nebo se pokochali pohledem na obří světelnou kouli, která se každoročně začíná spouštět z budovy One Times Square vždy ve 23:59.

Když chcete Silvestra protančit

Samozřejmě můžete zamířit do některého z oblíbených klubů, pokud ale toužíte po „mejdanu století,“ opusťte svoji komfortní zónu a zabookujte si letenky do Brazílie. Rio de Janeiro a jeho proslulá pláž Copacabana se během silvestrovské noci promění na jeden obří taneční parket plný veselých a usměvavých tanečníků. Turisté ale i místní na pláž přicházejí už z rána. Důvodem je rituál, během kterého do moře vhodí pestrobarevné květy, které mají symbolizovat, jestli budou mít v novém roce štěstí, dobrý sex či hodně peněz.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).