• Online rychlé srovnání

  • Vše vyřídíte z pohodlí vašeho domova

  • Úspora až 40 %

Pro mnoho z nás je byt či dům nedotknutelným útočištěm klidu, harmonie a pohody. Abychom ho mohli využívat bez zbytečného strachu, je dobré sjednat si odpovídající pojištění nemovitosti. Co tahle pojistka chrání, jak ji vybrat a porovnat s ostatními? Poradíme na následujících řádcích a přidáme i pár tipů, které vám pomůžou vybrat nejvýhodnější pojištění nemovitosti!

Nemovitost vs. domácnost

Spousta klientů pojišťoven mylně zaměňuje pojištění nemovitosti za pojištění domácnosti (a naopak). V rámci pojištění nemovitosti lze pojistit pouze nemovitý majetek, tedy ten, který je pevně spojený se zemí a nelze jej odnést/přestěhovat. Kromě samotné stavby zahrnuje pojištění nemovitosti tedy i střechu, podlahu, okna, radiátory či klimatizace. Pojištění domácnosti pak zahrnuje její vybavení.

Protože pojištění nemovitosti kryje pouze budovu jako takovou, nikoliv její vybavení, je dobré zvážit, jestli vám stačí jen pojištění nemovitosti, nebo zda raději nezvolit variantu, která bude obsahovat pojištění nemovitosti a domácnosti dohromady. I v tomto případě vám se správným výběrem pomůže náš srovnávač cen pojištění nemovitosti a domácnosti, který prozradí, kde sjednáte pojistku nejvýhodněji nebo nejlevněji.

Co všechno zvládne náš srovnávač pojištění nemovitosti?

Protože pojištění nemovitosti nabízí prakticky všechny tuzemské pojišťovny, je občas složité se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. Právě pro tyto případy je vhodné učinit jednoduché srovnání pojištění nemovitosti, se kterým vám pomůže naše nezávislá kalkulačka pojištění nemovitostí.

Ta pracuje pouze s aktuálními údaji a informacemi, takže máte jistotu, že srovnání pojištění rodinného domu, chaty, rozestavěné stavby, bytu nebo jiné nemovitosti bude v tomto případě vždy aktuální. A jak se vlastně pohybuje cena pojištění nemovitosti? Vždy záleží na rozměrech nemovitosti, kterou hodláte pojistit, jejím umístění i hodnotě. Průměrné ceny pojistek pak začínají na stokorunách měsíčně.

Tady je ovšem potřeba zmínit, že cena je jedním, nikoli jediným faktorem, na základě kterého byste měli pojištění nemovitosti online vybírat. Nejnižší cena pojištění nemovitosti totiž nemusí automaticky znamenat též to nejlepší nebo nejvýhodnější. Vždy je potřeba zohlednit výši pojistných limitů a případné výluky z pojistného plnění.

Co dělat po srovnání cen pojištění nemovitosti?

Srovnání cen pojištění nemovitosti za vás provede náš nezávislý srovnávač na základě vstupních parametrů. Ty se týkají nejen samotné nemovitosti, kterou hodláte pojistit, ale též informací o pojistníkovi. Jakmile výše uvedené vyplníte, obratem se před vámi otevře aktuální nabídka cen dostupných pojištění nemovitosti u jednotlivých pojišťoven.

Nabídku si můžete snadno seřadit podle ceny, případně ověřit další parametry vybraného produktu. Zaujala vás některá z nabídek? Pro její sjednání není potřeba nikam chodit. Jednoduše o ni zažádejte online z pohodlí domova a počkejte na kontakt ze strany pojišťovacího specialisty, který s vámi domluví další nezbytnosti. Ve finále tak ušetříte nejen peníze, ale zejména drahocenný čas.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.