Cestovní pojištění – srovnání cen

Víte, na co se vztahuje pojištění domácnosti a kdy má smysl o této pojistné ochraně uvažovat? Zároveň vás zajímá, kde sjednáte toto pojištění nejvýhodnější? Poradíme a zároveň přidáme i pár praktických tipů, ať při výběru pojištění bytu, nemovitosti nebo domácnosti nešlápnete vedle.

Nemovitost vs. domácnost

Pojištění domácnosti spadá do oblasti neživotního pojištění a na rozdíl od pojištění nemovitosti kryje veškerý movitý majetek, který je součástí bytové jednotky, či vybrané domácnosti. Jak ověřit, na jaký majetek se tato pojistka vztahuje? Jednoduše! Pokud byste totiž domácnost obrátili vzhůru nohama, vše co z ní vypadne, je součástí pojistné ochrany.

Tu je ale potřeba správně nastavit. Protože pojištění bytu a domácnosti nabízí celá řada pojišťoven, je mnohdy složité se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. V takovém případě vám pomůže praktický nástroj s názvem „Kalkulačka pojištění bytu“, pomocí kterého mezi sebou jednotlivé nabídky porovnáte a vyberete si tu, která vám bude svými parametry nejvíce vyhovovat.

Spočítejte si pojištění majetku

Co kalkulačka pojištění domácnosti nezvládne?

Naše praktická a nezávislá kalkulačka na základě vstupních údajů porovná dostupné a aktuální produkty dle ceny. Na vás je potom porovnat stupeň pojistné ochrany vybrané pojistky a to společně s výlukami z pojistného plnění a limity. I tady platí, že cena je jedním, nikoli jediným parametrem, na základě kterého je potřeba kvalitní pojistku vybírat. Pokud si totiž domácnost „podpojistíte“ a budete v budoucnu pojistnou událost řešit, nemusí být vyplacené prostředky dostatečné.

V případě, že se v oblasti pojištění domácnosti příliš neorientujete, je dobré přizvat si na pomoc zkušeného pojistného specialistu, který konkrétní životní situaci namodeluje a navrhne vám nejvýhodnější řešení. I v tomto případě může o pojištění domácnosti kalkulačka mnohé napovědět, případně být orientačním vodítkem při rozhodování.

Spočítejte si pojištění majetku
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20

Proč si sjednat pojištění majetku?

  • Váš domov je tam, kde se cítíte bezpečně. S pojištěním majetku o tento pocit nepřijdete i v nebezpečných situacích.
  • Díky různým druhům pojištěním majetku si můžete pojistit nemovitost, domácnost, jízdní kolo i bazén.
  • Pojistit si můžete i rekreační objekt. Díky tomu můžete v klidu spát a nemyslet na případné zloděje na vaší chatě.
  • Pojištění se nevztahuje pouze na budovu, ale i na to, co se nachází na zahradě – tedy například i na materiál na rekonstrukci.
  • Pokud jste vášnivý sportovec, jistě vás potěší i to, že se pojištění vztahuje na sportovní vybavení.