• Online rychlé srovnání

  • Vše vyřídíte z pohodlí vašeho domova

  • Úspora až 40 %

Přemýšlíte o pojištění nemovitosti a nedokážete se zorientovat v jednotlivých nabídkách tuzemských pojišťoven? Abychom vám usnadnili pátrání po tom nejvýhodnějším produktu, připravili jsme pro vás kalkulátor pojištění nemovitosti, s jehož pomocí si snadno vyberete produkt, který bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům a představám.

Co je pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti spadá do oblasti neživotního pojištění a jeho cílem je krýt rizika spojená s poškozením nebo zničením nemovitosti, kterou vy jako pojistník obýváte. Pojištění nemovitosti se tak vztahuje na stavbu jako takovou, tedy na nemovitou věc pevně spojenou se zemí, včetně střechy, podlahy, oken či radiátorů. Samotné vybavení obývané nemovitosti pak kryje pojištění domácnosti.

K čemu je dobrá kalkulačka pojištění nemovitosti?

Jak už jsme zmínili výše, produktů, které řeší pojištění nemovitosti (chaty, chalupy, bytu, domu, bytového domu apod.) je na našem trhu nepřeberné množství. Abyste mezi sebou jednotlivé nabídky porovnali, je pro vás na našich stránkách připravena kalkulačka pojištění majetku.

Jako první se rozhodnete, zda si sjednáte pojištění pro nemovitost a domácnost odděleně nebo v rámci jedné pojistky (u řady pojišťoven můžete v případě kombinace pojištění nemovitosti a domácnosti získat výhodnější cenu nebo alespoň menší slevu). Kalkulačka pojištění nemovitosti a domácnosti se prakticky od té pro sjednání individuální pojistné ochrany neliší. Ve finále ale můžete samozřejmě ušetřit a zvýšit pojistnou ochranu na maximum.

Na základě vstupních parametrů týkajících se adresy pojišťovaného objektu (kalkulačka je vhodná jak pro srovnání pojištění rodinného domu, tak pro pojištění chaty nebo bytového domu či jiných nemovitostí) a kontaktních údajů se před vámi otevře aktuální nabídka produktů tuzemských pojišťoven, u nichž vidíte základní parametry a hlavně orientační cenu.

Pokud vás některá z nabídek zaujme, jednoduše o ni online zažádáte a vše ostatní dořešíte s pojišťovacím specialistou, který vás bude obratem kontaktovat. Vždy nicméně pamatujte, že cena je jedním, nikoli jediným parametrem, na základě kterého je potřeba pojistku vybírat. Mnohem důležitější jsou limity pojistného plnění a případné výluky, které jsou s vybraným pojištěním nemovitosti neodmyslitelně spojené.