• Online rychlé srovnání

  • Vše vyřídíte z pohodlí vašeho domova

  • Úspora až 40 %

Pojištění domácnosti je jednou z oblastí neživotního pojištění, jehož sjednání nabízí prakticky všechny tuzemské pojišťovny. Spousta jejich klientů nicméně pojištění domácnosti nesprávně zaměňuje za pojištění nemovitosti. Jaký je mezi těmito produkty rozdíl a jaká je vlastně cena pojištění domácnosti? Čtěte dál a dozvíte se to!

Domácnost vs. nemovitost

To nejvýhodnější pojištění domácnosti, se správně nastavenými parametry a dostatečnými limity pojistného plnění, chrání klienta v případech poškození vnitřního majetku, mezi který patří třeba nábytek, osobní věci (spotřebiče, hračky, cennosti, knihy apod.). Velmi zjednodušeně řečeno tato pojistka pokryje v případě odcizení nebo zničení vše, co by se z nemovitosti vysypalo, kdybyste ji obrazně obrátili vzhůru nohama.

Naproti tomu pojištění nemovitosti pak kryje škody způsobené na stavbě jako takové. Jde tedy zejména o zdi, podlahu, stropy, zárubně a další věci, které jsou k ní napevno přidělané. Jak nemovitost, tak pojištění domácnosti sjednáte online. Abyste ale při výběru nešlápli vedle, je dobré využít nejrůznějších kalkulaček a srovnávačů, které vám prozradí, kde hledat nejlevnější nebo nejlepší pojištění domácnosti. A to jednoduše v rámci několika mála kliknutí.

Jak se pohybuje cena pojištění domácnosti?

Obecně lze říci, že cena pojištění domácnosti se v průměru pohybuje okolo 150 korun měsíčně. Vždy ale samozřejmě záleží na více faktorech, mezi které patří třeba velikost vaší domácnosti, místo, kde bydlíte, a její vybavení. Se srovnáním cen pojištění domácnosti vám opět pomůže náš nezávislý online srovnávač, do kterého stačí vepsat základní údaje o nemovitosti, kterou hodláte pojistit a dále pak kontaktní údaje pojistníka.

Na základě těchto informací se před vámi otevře aktuální nabídka dostupných pojistek, srovnaných dle jejich ceny. I tady je ale potřeba zmínit, že to, kolik stojí pojištění domácnosti, by pro vás mělo být v první řadě vodítkem, nikoli rozhodujícím faktorem. Mnohem důležitější než cena pojistky, jsou totiž limity pojistného plnění a výluky, které vás mohou v případě škodné události nepříjemně překvapit. Na tyto otázky už náš srovnávač pojištění domácnosti nedokáže odpovědět, proto je potřeba je u vybraného produktu osobně ověřit.

Jak pracuje náš srovnávač online pojištění domácnosti?

Srovnání pojištění domácnosti je prvním krokem k výběru vhodně nastavené a kvalitní pojistky. Nabídka je na našem trhu opravdu bohatá, proto je občas obtížné se v ní bezpečně zorientovat. A přesně v téhle situaci je dobré provést srovnání pojištění bytu nebo domácnosti. Snadno si tak uděláte obrázek o průměrné ceně pojistky i jejích parametrech.

Srovnání pojištění bytu a domácnosti vám navíc pomůže při rozhodování mezi dvěma nebo vícero vybranými produkty. Protože náš nezávislý srovnávač pracuje s aktuálními daty a informacemi, máte v ruce spolehlivý nástroj, který vám může s výběrem odpovídajícím způsobem pomoci.

Pokud vám některý z produktů – lidově řečeno – padl do oka, jednoduše si pojištění domácnosti sjednáte online. Stačí o vybranou pojistku zažádat a obratem vás bude kontaktovat pojišťovací specialista s dalším postupem. Ve finále tak ušetříte nejen peníze, ale zejména drahocenný čas.