Havarijní pojištění Kia Optima

 • Online srovnání

 • Vše vyřídíte pohodlně od PC

 • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

 • Úspora až 50 %

  Spočítat ceny

Kde hledat nejvýhodnější havarijní pojištění pro Kiu Optima?

Kia Optima je vůz střední třídy vyráběný od roku 2000. Původně se nabízela pouze jako sedan, v roce 2016 se ale nabídka rozšířila o kombi pojmenované Sportswagon. Druhá karosářská verze byla vyvinuta speciálně pro evropský trh, kde je po kombících stále velká poptávka. Optima se však příliš neuchytila a aktuálně ji v Evropě oficiální cestou nekoupíte. Automobilka se rozhodla soustředit na prodávanější modely.

Neprávem přehlížený vůz

Za dvacet let na trhu se Kia Optima dočkala pěti vylepšení. Nejnovější generace je v nabídce od roku 2019 a jihokorejský výrobce si u něj dal záležet na modernizaci designu i použitých technologií.

V nabídce je aktuálně šest motorizací. Základní jednotkou je benzinová šestnáctistovka s výkonem 178 koní. Nejvýkonnější motor je také z benzinové rodiny a při objemu 2,5 litru auto dodává 286 koňských sil. Motory se pojí pouze s automatickými převodovkami. Nabízí se šestistupňová a osmistupňová varianta.

Auto je možné vybavit těmi nejnovějšími technologiemi, které zvýší pohodlí i bezpečnost. V nabídce nechybí adaptivní tempomat, klimatizované sedačky, systém automatického parkování či asistent udržování v jízdním pruhu.

Chci porovnat havarijní pojištění

Zpracování interiéru je na úrovni prémiových evropských značek. Středovému panelu vévodí velký barevný displej, který doplňují klasická ovládací tlačítka. Ta pohodlně najdete i poslepu. Poloha za volantem je ukázková a díky širokým možnostem nastavení si ji každý může upravit přesně tak, jak potřebuje. Jízdní vlastnosti jsou příkladné, auto si hravě poradí s nerovnostmi i ostře vybranou zatáčkou. Kia Optima je celkově velice povedené auto s neokoukaným designem, které je navíc cenově dostupné. Je tak s podivem, že se na evropském trhu neuchytila.

Najděte havarijní pojištění pro Kiu Optima během pár minut

Pokud byste se do hledání havarijního pojištění pustili na vlastní pěst, zabralo by vám to nejspíš dost času. Vždy je totiž vhodné srovnat více nabídek. Havarijní pojištění vám ale nabídne většina tuzemských pojišťoven a často i ve více variantách. Jednotlivé produkty se napříč trhem mohou lišit svou cenou, jelikož každá pojišťovna postupuje při jejím výpočtu jinak.

Na hledání havarijního pojištění ale naštěstí nejste sami. S pomocí online kalkulačky můžete kompletní nabídku porovnat během několika minut. Stačí vám znát několik informací o vás a vašem automobilu, které vyplníte do formuláře.

Havarijní pojištění můžete vybírat podle ceny i specifických parametrů. U všech nabídek najdete výši spoluúčasti, přehled služeb obsažených v ceně, dostupná připojištění či pojistné podmínky. Jakmile si některé havarijní pojištění vyberete, přes web si ho také sjednáte. Není tedy třeba nikam chodit ani volat.

Chci porovnat havarijní pojištění

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.