Povinné ručení Kia Optima

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Kiu Optima?

V roce 2000 přibyl do nabídky jihokorejské automobilky Kia nový model Optima. Jedná se o vůz střední třídy, který se dlouhé roky nabízel pouze jako sedan. V roce 2016 se přibylo praktičtější kombi vyvinuté především pro evropský trh. Kvůli poměrně nízkým prodejům se ale Kia začala soustředit na úspěšnější modely a Kia Optima z evropské nabídky vypadla. Aktuální generaci si tak oficiální cestou bohužel nepořídíte.

Moderní technologie i motorizace

Na trhu se v současné době nachází už pátá generace vozu. Ta je stále dostupná jako sedan i kombi. Motorizací je na výběr celkem šest. Většina z nich je benzinová, nechybí ale ani hybridní a LPG jednotky. Základní i nejvýkonnější motory jsou poháněny pouze benzinem. Nabídka začíná šestnáctistovkou s výkonem 178 koní a uzavírá ji 2,5litrový agregát s 286 koňskými silami. Všechny motorizace se pojí s automatickou převodovkou.

Interiér je zpracovaný na jedničku a směle konkuruje i prémiovějším vozům. Uvnitř vozu je navíc spousta prostoru a Kia Optima v tomto směru šlape na paty i domácímu Superbu, který je svou prostorností vyhlášený. Spoustu místa najdete i v zavazadlovém prostoru. Zavazadelník sedanu pojme 510 litrů nákladu a kombi o dalších 42 litrů více.

Kia Optima splňuje nejpřísnější bezpečnostní limity. Z testu Euro NCAP si odnesla plných pět hvězdiček. Masivní konstrukci a airbagy doplňují elektronické systémy jako asistent jízdy v pruhu, monitorování mrtvého úhlu či systém nouzového brzdění. Auto také hlídá možnou únavu řidiče.

Spočítat povinné ručení

Kde sjednat nejvýhodnější povinné ručení pro Kiu Optima?

Nejvýhodnější povinné ručení najdete nejsnáze pomocí online kalkulačky. Do té stačí vyplnit údaje o vás a vašem automobilu a chvíli po jejich odeslání se vám zobrazí kompletní dostupná nabídka. Snadno tak najdete optimální povinné ručení, ať už vám jde o co nejnižší cenu, nebo na něj máte určité požadavky.

U všech kalkulací si můžete v klidu prohlédnout cenu, přehled pojištění zahrnutých v ceně, dostupná připojištění, seznam hlavních výhod i kompletní pojistné podmínky. Výběr vám může usnadnit doporučení pojišťovacího experta, které se vždy přizpůsobuje konkrétnímu uživateli. A až si některé povinné ručení vyberete, online si jej rovnou i sjednáte. Vše tak vyřídíte z pohodlí domova.

Proč se vždy vyplatí porovnat více nabídek?

Konečnou cenu, kterou za povinné ručení zaplatíte, ovlivňuje u všech pojišťoven především motorizace, rok výroby, hmotnost, výrobce a model vozidla. S cenou zahýbe také osobní bonus řidiče, díky kterému je možné získat až 70% slevu. Každá pojišťovna ale při výpočtu postupuje jinak a cena se i u podobných produktů může lišit. Porovnáním více nabídek tak můžete značně ušetřit.

Kalkulace povinného ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.