Havarijní pojištění Kia Soul

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 50 %

Jak najít nejlepší havarijní pojištění pro Kiu Soul?

Kia Soul je zástupce malých crossoverů, k jehož představení došlo v roce 2006. Do prodeje se dostal o dva roky později a v nabídce ho najdete dodnes. Původně byl k dostání s benzinovými a naftovými motory, ale při poslední modernizaci se z něj stal čistokrevný elektromobil.

Specifický vzhled si získal oblibu

Už od první generace poutala Kia Soul pozornost svým krabicovitým designem. Ten si zákazníci oblíbili a průběžně tak docházelo pouze k jeho modernizaci. V roce 2019 došlo k zásadní modernizaci také pod kapotou. Nově si totiž model Soul pořídíte pouze s elektrickým motorem. Pokud vám tedy padl do oka a preferujete spalovací motory, budete se muset porozhlédnout po bazarovém kusu.

Ačkoliv se nabídka motorizací smrskla pouze na elektrický pohon, vybírat můžete ze dvou variant. Odlišují se výkonem a kapacitou baterií. Ty mohou pojmout buď 39,2, nebo 64 kWh energie. Základní verze autu propůjčuje výkon 136 koní a ujedete s ní 277 kilometrů. Výkonnější 204koňová varianta dojezd navýší na 452 kilometrů. Ruku v ruce se zvýšeným výkonem jde také lepší akcelerace. Se silnějším motorem se Kia Soul dostane na stovku za 7,6 sekundy, zatímco základnímu modelu to trvá 9,6 sekundy.

Plná technologií

Moderní elektrický pohon doplňují také další technologické vychytávky. Postarají o vyšší bezpečnost i pohodlí. Nechybí systém udržení v jízdním pruhu, adaptivní tempomat, autopilot pro dálnici či systém nouzové brzdění. Manévrování s vozem usnadní asistent pro automatického parkování a auto vás při vycouvávání upozorní na blížící se vozidla. Kia Soul je vybavena také inteligentními světlomety, které automaticky mění intenzitu a natáčí se do zatáček.

V interiéru na vás čekají celkem tři displeje. Hlavní dotyková obrazovka měří přes deset palců a pokud nechcete využívat infotainment vozu, můžete využít podpory aplikací Android Auto a Apple CarPlay. Druhý displej je v kapličce za volantem. Najdete na něm budíky a další obvyklé informace. Dvojici obrazovek doplňuje ještě head-up displej, díky kterému můžete sledovat třeba aktuální rychlost, aniž byste museli spustit oči z cesty.

Kde hledat nejvýhodnější havarijní pojištění pro Kiu Soul?

Před sjednáním jakéhokoliv pojištění se vám vždy vyplatí porovnat více nabídek. Ceny se totiž napříč trhem mohou lišit i u podobných produktů. Havarijní pojištění ale nabízí většina českých pojišťoven a vyznat se v nabídce nemusí být jednoduché.

Porovnejte havarijní pojištění pomocí online kalkulačky a získejte přehled o aktuální nabídce během několika minut. Stačí vyplnit několik informací o vás a vašem autě.

U každé kalkulace najdete kromě ceny také výši spoluúčasti, rozsah pojistného krytí a seznam možných připojištění. Připojistit si můžete například zavazadla či úraz. Jakmile si některé havarijní pojištění vyberete, přes web si ho také sjednáte. Vše tak můžete vyřídit z pohodlí domova.