Havarijní pojištění Kia Picanto

  • Online srovnání

  • Vše vyřídíte pohodlně od PC

  • Prohlídka Vašeho vozidla zdarma

  • Úspora až 50 %

Jak najít nejlepší havarijní pojištění pro Kiu Picanto?

Jihokorejská automobilka Kia nabízí vozy téměř všech velikostí. Kia Picanto je nejmenším z nich. Vyrábí se od roku 2004 a na trhu je aktuálně její třetí generace, která v roce 2020 prošla faceliftem.

Šikovný prcek

Kia Picanto zraje jako víno a nejnovější řada je velmi povedená. Stále jde o malé městské auto, které na délku měří něco málo přes tři a půl metru, ale z interiéru nebudete mít stísněný pocit. Do auta se v pohodě naskládají čtyři průměrně vysocí dospělí a potěší i kvalitní zpracování interiéru, který se podobá větším a dražším modelům. Také zavazadlový prostor je na tom dobře. Jeho základní kapacita je 255 litrů a po sklopení zadních sedaček převezete až 1010 litrů nákladu, což je vzhledem k velikosti vozu velice slušná hodnota.

Picanto stojí na úplně nové platformě, kterou sdílí s koncernovým Hyundaiem i10. Podvozek je pohodlný a nejlépe mu sedí kvalitní silnice. Na rozbité okresce občas uslyšíte i pocítíte nějakou tu ránu. Auto ale jede jistě i při vyšších rychlostech a obratně si poradí také s rychlejším projetím zatáčky. Řízení je překvapivě přesné.

Motorizace jsou na výběr tři, všechny benzinové. Základem nabídky je litrový tříválec s výkonem 66 koní. Nejsilnější motor má při stejném objemu a počtu válců výkon 99 koní. Vzhledem k hmotnosti, která se pohybuje okolo 900 kilogramů, jede Kia Picanto dobře i se základním motorem. Spotřeba se u všech motorizací drží okolo příjemných pěti litrů. Standardně jsou motory propojeny s pětistupňovou manuální převodovkou, k dispozici je ale také čtyřstupňový automat.

Nejlepší havarijní pojištění pro Kiu Picanto hledejte na webu

Havarijní pojištění vám v dnešní době dovede nabídnout téměř každá česká pojišťovna. Cenu ovlivňuje několik základních faktorů, především pak motorizace, hmotnost, rok výroby, zabezpečení, hodnota, výrobce a model vozu. Jednotlivé pojišťovací společnosti ale při výpočtu ceny postupují jinak. Proto se i parametrově podobná havarijní pojištění mohou cenově lišit. Vždy se tak vyplatí srovnání více nabídek.

Dostupnou nabídku nejsnáze porovnáte pomocí online kalkulačky. V té vám stačí vyplnit základní údaje o vás a vašem autě a během chvíle můžete brouzdat kompletní nabídkou.

U všech nabídek najdete kromě ceny také veškeré parametry konkrétního produktu. Nechybí výše spoluúčasti, přehled služeb zahrnutých v ceně nebo seznam dostupných připojištění. Za příplatek je možné připojistit převážená zavazadla či úraz. Havarijní pojištění tedy můžete vybírat podle ceny, ale i podle konkrétních parametrů.

Blog

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.