Zdražení a cena plynu Yello

Větší alternativní dodavatel elektřiny a plynu

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 41 406

  • Plyn: 18 317

Plyn - plynový sporák
Logo Yello

Jaká je cena plynu u dodavatele Yello?

Divoká situace na trhu se zemním plynem se dotkla i dodavatele Yello –⁠ nové ceny plynu u Yello platí od října. Dodavatel Yello patří k větším alternativním dodavatelům elektřiny, na poli zemního plynu se jedná o malého hráče s asi 13 tisíci odběrateli. Zdražení zemního plynu u Yello však není výjimka, nevyhýbá se ani dominantním dodavatelům na českém trhu –⁠ velkoobchodní ceny dosáhly tak vysokých hodnot, že na ně museli reagovat změnou ceníků takřka všichni. Aktuálně se zemní plyn obchoduje za přibližně 50–⁠60 eur za megawatthodinu, což představuje tří- až čtyřnásobný nárůst oproti loňskému roku. Zdražení plynu odstartovalo už během léta, ale teprve od září nabralo na obrátkách. Odborníci očekávají, že ke zlevnění zemního plynu na burze by mohlo dojít po skončení topné sezóny.

Každý dodavatel přistoupil ke zdražení plynu rozdílně. Zatímco některé společnosti zdražily o stovky procent, jiným narostly ceny sotva o deset procent. Jak je to možné? Dodavatelé nakupují zemní plyn na burze podle své vlastní strategie, v závislosti na počtu zákazníků i délce fixací. Zatímco někteří dodavatelé dávají přednost konzervativnímu přístupu a jakmile získají nového zákazníka, snaží se pro něj nakoupit energii s předstihem, jiní spekulují na pokles cen, a tím pádem někdy nechávají nákup až na poslední chvíli. Proto je důležité vybírat dodavatele nejen podle nejnižších cen. Vyplatí se sledovat jeho chování teď během energetické krize, kdy se média plní případy zkrachovalých dodavatelů.

Yello zdražení plynu si můžete porovnat s ostatními dodavateli v online kalkulačce. Nebo si nechte poradit přímo od našich specialistů, kteří sledují nejen ceny, ale také podmínky smlouvy a férovost dodavatelů. Pomůžou vám s porovnáním ceníku od Yello s dalšími společnostmi, vysvětlí fungování různých tarifů i fixace, a když se rozhodnete pro změnu, zařídí ji za vás. Nemusíte obcházet pobočky více dodavatelů, ani nemusíte opustit pohodlí svého domova. Vše vyřídíte na počítači, telefonu nebo tabletu klidně ze svého obývacího pokoje. Stačí, když vytočíte telefonní číslo 800 444 455 nebo nahrajete své poslední vyúčtování přes online formulář.