Zdražení a cena plynu Pražská plynárenská

Největší dodavatel zemního plynu v Praze

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 737 190

  • Plyn: 23 056

Plyn - plynový sporák
logo Pražská plynárenská

Jaká je cena plynu u dodavatele Pražská plynárenská?

Od 1. listopadu zdražuje plyn Pražská plynárenská. Jak uvedl dodavatel v tiskové zprávě, ceny se snažil držet do poslední chvíle a nepřenášet několikanásobné navýšení cen na burze na své klienty, nicméně nadále již situace nebyla únosná. Od listopadu tak Pražská plynárenská ceny plynu u produktu Standard zvýšila v průměru o 24,6 procent. Společnost ujistila své zákazníky, že zdražení plynu u Pražské plynárenské se dotkne samozřejmě jen klientů bez fixace –⁠ pokud si odběratel zafixoval cenu plynu v minulosti, zůstává dle smlouvy platná. Pražská plynárenská se tak přidala k dalším dodavatelům, které situace na burze se zemním plynem donutila ke zvyšování cen. Dodavatel patří mezi největší dodavatele plynu v Česku, zásobuje přes 400 tisíc odběrných míst.

Zatímco Pražská plynárenská zdražila v průměru o necelých 25 procent, jiní dodavatelé přistoupili k navýšení cen dokonce o stovky procent. Takové zdražení znamená pro domácnosti, které plynem vytápí rodinný dům, navýšení účtů za plyn i o desetitisíce korun ročně. Jestliže má domácnost uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou, má právo ji kdykoliv vypovědět s výpovědní lhůtou dle smlouvy –⁠ obvykle činí tři měsíce. Trochu ulevit by domácnostem mělo také prominutí DPH na plyn a elektřinu ze strany státu, které bude platné minimálně v listopadu a prosinci 2021. Když si Česká republika vyjedná výjimku v Evropské unii, tak i celý příští rok.

Dotklo se vás zdražení Pražské plynárenské a zajímá vás, zda by se vám vyplatila změna dodavatele? Nejde jen o nejnižší cenu, ale také o férové podmínky. Sledovat všechny dodavatele na českém trhu není jednoduché, a tak se vám bude hodit pomoc odborníků. Naši specialisté bedlivě sledují vývoj na trhu a jak jednotlivé společnosti reagují. Dokáží vám poradit, kde vám hrozí problémy a kterému dodavateli se raději vyhnout. Porovnají pro vás ceny plynu u Pražské plynárenské s ostatními společnostmi a vypočítají, na kolik vás vyjde roční spotřeba. Zavolejte na bezplatnou linku 800 444 455 nebo vyplňte údaje do jednoduchého online formuláře. Změnu dodavatele zařídíte rychle a jednoduše z pohodlí domova.