Zdražení a ceny plynu PRE

3. největší dodavatel elektřiny v ČR

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 737 190

  • Plyn: 23 056

Plyn - plynový sporák

Jaká je cena plynu u dodavatele PRE?

Zemní plyn zdražuje takřka u všech dodavatelů. Také společnost PRE zveřejnila nové ceníky plynu pro domácnosti s platností od října. Důvodem pro zvyšování cen je překotný růst ceny zemního plynu na burze. Aktuálně se obchoduje za několikanásobně vyšší ceny než v loňském roce. Dodavatelé nakupují zemní plyn dráž, a proto musí zvýšit ceny rovněž pro své zákazníky. PRE zdražil plyn pro smlouvy uzavřené na dobu neurčitou, ale velká část domácností si ceny fixuje, a u těch samozřejmě zůstává cena neměnná. Pokud právě teď hledáte nového dodavatele plynu, měli byste se rozhodovat nejen podle nejnižších cen, ale zejména podle spolehlivosti společnosti. S výběrem vám pomůže srovnání dodavatelů plynu.

Nelehká situace na trhu se zemním plynem vedla ke krachu prvních dodavatelů. Dodávky energií pro své zákazníky již ukončily společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie, Energie ČS, Kolibřík Energie, Eagle Energy nebo Corasta. Další dodavatelé zase zkoušejí své zákazníky převést z fixovaných produktů na ceny podle spotového trhu, což značí, že se dostávají do potíží s dodávkami energií. Pokud dodavatel zkrachuje, naštěstí jeho zákazníci nepřijdou o dodávky energií, ale přejdou pod tzv. dodavatele poslední instance. Problém však spočívá v tom, že ceny u dodavatele poslední instance vychází z aktuálních cen na burze, které jsou teď velmi vysoko. Proto je pro zákazníky zkrachovalých společností důležité najít si co nejrychleji nového dodavatele.

Ceníky plynu od PRE se změnily již v říjnu, a tak si je teď můžete pohodlně porovnat s ostatními dodavateli. Zejména když zemním plynem vytápíte, bude pro vás velmi důležitá cena za každou spotřebovanou kilowatthodinu. Rozdíly v cenách mezi jednotlivými dodavateli můžou činit tisíce korun ročně. S výběrem vhodného dodavatele vám rádi pomůžeme –⁠ zjistíme, na jakou cenu plynu u PRE se dostanete se svojí spotřebou a který produkt pro vás bude ten nejvýhodnější. Naši specialisté se na vás těší na lince 800 444 455 nebo si nechte vypracovat nezávaznou nabídku na míru přes poptávkový formulář. Stačí, když do něj nahrajete svoji poslední fakturu, o všechno ostatní se postaráme my.