Zdražení a cena plynu ČEZ

Největší dodavatel elektřiny v ČR

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 2 691 334

  • Plyn:  535 218

Plyn - plynový sporák
logo ČEZ

Jaká je cena plynu u dodavatele ČEZ?

Cena plynu u ČEZ se zvyšuje, další změna ceníků nastane v lednu –⁠ u produktu na dobu neurčitou se zvýší cena plynu o polovinu až dvě třetiny. Dodavatel ČEZ tak reaguje na rychle rostoucí velkoobchodní ceny zemního plynu. Za poslední rok se ceny na burze zvýšily na několikanásobek, a tak zdražuje ČEZ, ale také ostatní dodavatelé. Stoupající ceny jsou způsobeny nejen zvýšenou poptávkou po zemním plynu, ale rovněž jeho nedostatkem na evropském trhu. Letošní topná sezóna se tak domácnostem může opravdu prodražit. Pokud hledáte nového dodavatele, protože ten váš zkrachoval, je důležité zvolit si stabilního a spolehlivého dodavatele a nedívat se pouze na cenu zemního plynu. Právě ČEZ patří k největším dodavatelům plynu v ČR. Porovnejte si ČEZ s ostatními dodavateli plynu.

Ke zdražení plynu musí dodavatelé přistoupit, když cena na burze dlouhodobě stoupá. Zemní plyn nakupují dodavatelé průběžně, a pokud se velkoobchodní ceny drží vysoko několik týdnů, nemohou již dále vyčkávat a musí nakoupit plyn za vyšší ceny, aby mohli pokrýt dodávky pro své zákazníky. Kvůli tomu dochází ke zdražení plynu pro domácnosti i firmy. Můžete si všimnout, že u každého dodavatele je nárůst cen různý. Záleží totiž na nákupní strategii daného dodavatele, jak se stihl předzásobit nebo kolik zákazníků u něj má fixaci.

Změna ceníku plynu u ČEZ se dotkne nejen produktu na dobu neurčitou, ale také produktů s fixací. ČEZ nabízí garantovanou cenu plynu na 1, 2 nebo 3 roky. Při současném zdražení plynu byste však měli dobře přemýšlet, zda se vám fixace na několik let vyplatí. Někteří odborníci očekávají, že zemní plyn zlevní po topné sezóně, ovšem do ceníků ČEZ se tyto změny budou promítat až se zpožděním. Záleží také na tom, zda využíváte plyn pouze na vaření a ohřev vody, nebo na vytápění velkého rodinného domu. Ve druhém případě se vám může vyúčtování plynu navýšit o desítky tisíc korun ročně, a to už je opravdu nutné zamyslet se nad výběrem vhodného produktu a dodavatele. Naši specialisté vám rádi poradí, který produkt je pro vás nejlepší a jaké ceny plynu u ČEZ můžete dosáhnout. Vyzkoušejte nezávazně naši kalkulačku cen plynu nebo se obraťte přímo na naše pracovníky na bezplatné lince 800 444 455.