Zdražení a cena plynu Centropol

Patří k největším dodavatelům elektřiny a plynu

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 223 395

  • Plyn: 66 345

Plyn - plynový sporák
logo Centropol

Jaká je cena plynu u dodavatele Centropol?

Od října představuje Centropol nové ceníky plynu. Poté, co činnost ukončila společnost Bohemia Energy, se jedná o největšího alternativního dodavatele energií na českém trhu, obsluhuje přibližně 300 tisíc odběrných míst. Zdražení plynu u Centropolu naštěstí nedosahuje takových extrémů, jako u jiných dodavatelů. To, že si Centropol může dovolit mírnější růst cen, vedení společnosti odůvodňuje správnou nákupní strategií. Firma Centropol nakupuje energie konzervativně a průběžně, aby se vypořádala s výkyvem velkoobchodních cen. V současné době je vývoj na burze velmi turbulentní, ve srovnání s loňským rokem se ceny plynu vyšplhaly na trojnásobné až čtyřnásobné hodnoty. Aktuální ceny plynu u Centropolu si můžete porovnat s ostatními dodavateli pomocí internetové kalkulačky.

Zdražení zemního plynu se dotkne především těch domácností, které plynem vytápí. V rodinném domě se snadno protopí i 30 až 50 tisíc korun ročně. Pokud takové domácnosti zdraží dodavatel o desítky procent, může to znamenat nárůst ročních plateb i o deset tisíc korun ročně, a to už je v rodinném rozpočtu opravdu znát. Přesto byste při výběru nového dodavatele měli být obezřetní a nevrhat se pouze po nejnižší nabídce. Případ Bohemia Energy ukazuje, že příliš nízké ceny mohou vést až k zániku dodavatele.
Vyznat se ve velkém množství dodavatelů není jednoduché, tím spíš v této obtížné době. Vývoj na trhu sledujeme za vás, a tak vám rádi poradíme, jak si vybrat férového dodavatele za rozumné ceny.

Porovnáme za vás ceníky Centropol s ostatními společnostmi a vypočítáme, na kolik by vás přišel zemní plyn při vaší spotřebě. Zvolit si můžete z produktů na dobu neurčitou nebo s fixací na jeden či dva roky. Ve druhém případě ceny plynu Centropol garantuje, ale musíte počítat s tím, že budou ještě o něco vyšší než u smlouvy, kterou lze kdykoliv vypovědět. Nechte si připravit nabídku na míru podle vaší spotřeby –⁠ stačí nahrát vaše poslední vyúčtování do formuláře. Nezávazně a z pohodlí domova.