Cestovní pojištění – srovnání cen

Jaká je cena plynu u dodavatele innogy?

Největší dodavatel plynu v České republice, společnost innogy, bude zdražovat plyn od listopadu. Na rozdíl od jiných dodavatelů avizovala firma innogy zvýšení ceny plynu v průměru pouze o deset procent. Zdražují v podstatě všichni dodavatelé plynu, někteří dokonce o stovky procent. Rapidní růst cen zemního plynu je způsobený situací na burze –⁠ dodavatelé v současné době nakupují plyn za přibližně čtyřnásobné částky než v loňském roce. První alternativní dodavatelé už krachují, jiní zase přistupují na nekalé praktiky a snaží se zákazníky převést na nové a dražší tarify. Proto se nyní vyplatí vybrat si důvěryhodného dodavatele, který dodrží podmínky smlouvy a poskytne vám stabilní dodávky zemního plynu. Porovnejte si nabídky plynu od innogy s ostatními dodavateli pomocí online kalkulačky.

Jak vlastně funguje trh se zemním plynem? Dodavatelé nakupují plyn na burze za cenu pro dané období a záleží jen na jejich strategii, jak k obchodování přistupují. Někteří dodavatelé plynu sází na jistotu a nakupují plyn dlouho dopředu, aby mohli lépe plánovat budoucí ceny a dodávky plynu pro své zákazníky. Jiní dodavatelé naopak akceptují vyšší riziko –⁠ plyn nakupují průběžně a vyčkávají na období, kdy je jeho cena velmi nízko. Díky tomu můžou nabídnout atraktivní ceny, ale v situaci, která na burze panuje teď, se vystavují riziku, že nebudou mít dostatek plynu pro své zákazníky. Dodavatelé, kteří nenakoupili plyn v dostatečném předstihu, tak teď musí zdražovat o stovky procent, aby pokryli vysoké náklady.

Nové ceníky innogy vstoupí v platnost 20. listopadu. Polovina z více než milionu zákazníků ovšem žádné zdražení plynu u innogy nepocítí, jelikož mají sjednanou fixaci. Dlouhodobé smlouvy s fixací zůstávají neměnné. Pokud se nový zákazník rozhodne uzavřít smlouvu s fixací, tak samozřejmě i u těchto produktů se již projeví zdražení plynu a změna ceníků. Na druhou stranu společnost innogy patří mezi dodavatele, kteří ke zvýšení cen plynu přistupují spíše mírně. Nabídku od innogy si můžete porovnat s ostatními dodavateli v praktické kalkulačce. Nebo se obraťte na naše pracovníky, kteří vám pomůžou zvolit si vhodný produkt, ať už plynem vaříte, ohříváte vodu nebo topíte.

Chci změnit dodavatele
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
innogy Česká Republika a.s. – základní informace

Plynární 2748/6
702 72 Ostrava – Moravská Ostrava

+420 800 11 33 55

info@innogy.cz

www.innogy.cz