Cestovní pojištění – srovnání cen

glass

Prasklé přední sklo – co s ním?

Prasklé přední sklo je dost nepříjemná situace a může vás při policejní kontrole stát několik trestných bodů a bohužel i finanční pokuta.

Pokud je sklo prasklé jen mírně, tedy jde o „ťukanec“, nebo je naprasklé mimo výhled řidiče, je možné jej nechat opravit. Pokud však prasklina zasahuje do výhledu řidiče, je nutné nechat celé sklo vyměnit – ukládá to zákon. Taková situace se může z ničeho nic stát kdykoliv, proto se rozhodně vyplatí se připojistit. Nemusíte mít strach, že by vás takové připojištění finančně zruinovalo, vyjde asi jen na 500 Kč ročně.

Nejlepší je spojit se se svou pojišťovnou a domluvit se přímo ní, jak si takové pojištění sjednat. Jedná se o doplněk havarijního pojištění, ale lze ho většinou sjednat také k povinnému ručení.

porovnání povinného ručení

Sklo prasklo! Co teď s tím?

Nejlépe uděláte, když okamžitě zastavíte, abyste neohrožovali další řidiče a spojili se s asistenční linkou vaší pojišťovny. Tam vám poradí, kde je nejbližší servis pro výměnu skla, případně jestli je někde poblíž smluvní servis k vašemu připojištění. Výměna skla trvá asi půl hodiny, nicméně servis si může auto ponechat i 24 hodin. Pokud si dojednáte výměnu skla s předstihem, nebudete se muset strachovat, zda budete mít auto v tu a tu dobu k dispozici.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Články související s těmito výrazy:

Nehody, Asistenční služby, Poškození vozu