Cestovní pojištění – srovnání cen

paliva

Nové značení paliva ulehčí řidičům orientaci

Zmatek řidičů při tankování paliva v zahraničí se stává minulostí. V platnost totiž vstupuje nový zákon, který sjednotí značení paliva v zemích Evropské unie pomocí geometrických symbolů.


Nově tak na čerpacích stanicích bude benzín označen kolečkem, diesel čtvercem a LPG kosočtvercem. U benzínu bude navíc v kolečku uveden podíl biosložky a u nafty ve čtverci podíl biopaliva. Aby řidiči nemuseli tápat po tom, co vlastně mají do auta tankovat, budou mít nově vyráběné automobily značku paliva přímo na krytce nádrže.

porovnání povinného ručení

Benzínové pumpy většinou používají obchodní názvy paliva a celkově nebylo označení benzínu, nafty a LPG nijak regulováno. Proto často docházelo k záměně paliva především u nových řidičů.

„Ročně si vyžádá pomoc asistenční společnosti v souvislosti s natankovaným špatným palivem zhruba 2000 českých motoristů. Naše statistiky ukazují, že výrazně převažují zásahy v České republice. Za hlavní příčinu proto považujeme nepozornost řidičů, kteří například současně jezdí vozidly na rozdílná paliva. Naopak v zahraničí jsou Češi výrazně obezřetnější a ujišťují se, že do vozidla tankují skutečně správné palivo,“ uvádí k problematice značení paliv Vladimír Fuchs, viceprezident České asociace asistenčních společností (ČAAS) a generální ředitel asistenční společnosti Europ Assistance.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5

Články související s těmito výrazy:

Palivo, Novinky v zákoně