Cestovní pojištění – srovnání cen

hory

Je to drahá "sranda"

To, že cestování do zahraničí bez kvalitního cestovního pojištění je zbytečné a nebezpečné riskování, ví už mnoho českých turistů a dovolenkářů. Věděli jste ale, kolik vlastně v zahraničí stojí zákroky, jako například operace zlomeniny či obyčejné ošetření odřeného kolena? Za ceny některých lékařských zásahů byste si mohli pořídit i moderní automobil!Zima přišla a jako každý rok vyráží spousta Čechů užít si sněhové radovánky do zahraničí. Rakousko, Německo, Slovensko ale i Itálie, Francie a Švýcarsko – tam všude se skvěle lyžuje, bobuje, běžkuje a vůbec, celá rodina se na horách může skvěle vyřádit. Bohužel jsou tyto radovánky spojeny i s častými úrazy, především zlomeninami.

„Mezi nejčastější zimní úrazy patří poranění horních končetin, poranění měkkých tkání kolene a pohmožděniny a odřeniny. Jde ale pouze o průměrné náklady za ošetření,“ uvedla Jan Slavíková, vedoucí cestovního pojištění v Allianz pojišťovně.

Tisíce a tisíce a tisíce a tisíce a...

A kolik že vlastně v zahraničí zaplatíte? Průměrné ceny vás nejspíše opravdu nepříjemně překvapí, jenže v některých zemích jsou i banální zákroky několikanásobně dražší!

• Naražená záda: 5 500 Kč

• Poranění horních končetin: 24 700 Kč

• Poranění měkkých tkání kolene: 23 500 Kč

• Pohmožděniny a odřeniny: 11 000 Kč

• Převoz sanitkou do ČR: 30 000 Kč

• Svoz vrtulníkem ze sjezdovky: až 100 000 Kč

• Operace komplikované zlomeniny: 400 000 Kč

• Ortopedické operace: 250 000 Kč

Na dost nepříjemné sáhnutí do peněženky byste se museli připravit i při léčbě chřipky, nachlazení nebo virózy. Konkrétně byste v ní musely najít asi 10 000 Kč.

Takže pamatujte: užít si zimu v zahraničí je skvělé, ale rozhodně ne bez cestovního pojištění, které stojí na den jen pár korun a ochrání vás při nečekaných výdajích v řádu stovek tisíc korun!

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4

Články související s těmito výrazy:

Cestovní pojištění, Dovolená v zahraničí, Pojistné, Krátkodobý pobyt