Blog
Cestování
cestovní pojištění hory, zima

Jedete na hory? Nezapomeňte se pojistit

02. února 2014|Monika Šaríková|

Stále více Čechů vyráží za lyžováním do zahraničí, zejména do lyžařských středisek v Alpách. Perfektně upravené sjezdovky, převažující slunečné počasí, nádherná příroda, kvalitní moderní lanovky, pestrá nabídka ubytování všech kategorií, výtečná gastronomie a v neposlední řadě i překvapivě příznivé ceny jsou zárukou nádherně strávené dovolené.

Cestovní pojištění vás ochrání před zbytečnými výdaji


Aby byla opravdu nádherná, je důležité uzavřít cestovní pojištění , které by mělo být samozřejmou součástí jakékoliv zahraniční cesty. Protože jedete do hor, kde se budete věnovat zimním sportům, nestačí ovšem pouhé cestovní pojištění, ale důležité je uzavřít také připojištění zimních sportů. Částka, kterou v zahraničí zaplatíte například za ošetření v souvislosti s úrazem, se totiž může vyšplhat do astronomických výšin. Náročnější ošetření, hospitalizace a transport do ČR vás může přijít na stovky tisíc korun a překročit i hranici milionu. Ověřte si proto, které sporty jsou kryty v rámci základního pojištění a pro které je zapotřebí se připojistit.

Porovnat pojištění

Pozor na nadmořskou výšku!


Při uzavírání cestovního pojištění do hor je ovšem zapotřebí dát si pozor také na výškový limit. Nevíte, co to znamená? Pokud máte v pojistných podmínkách uvedeno, že jste pojištěni pro pohyb do výšky 3000 m. n. m. a přivodíte si úraz o pár stovek metrů výš, nemusíte obdržet od pojišťovny žádné pojistné plnění, neboť jste porušili pojistné podmínky překročením nadmořské výšky. Vždycky se proto předem informujte, v jaké výšce se budete v místě vašeho pobytu pohybovat a zeptejte se v příslušné pojišťovně, zda vás pro takový případ je schopna pojistit.

Pojištění není žádná věda
Cestovní pojištění online lze velmi snadno uzavřít na internetu, prostřednictvím porovnávačů pojištění. Z pohodlí svého domova či kanceláře si vyberete z nabídky několika pojišťoven nejvhodnější a rovnou ji uzavřete. Ušetříte čas i peníze. A to obojí můžete využít lépe na vaší plánované dovolené.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).