Blog
Pojištění vozu
Jaké je povinné ručení ve Francii?

Jaké je povinné ručení ve Francii?

10. dubna 2016|Monika Šaríková|

Když vyrážíme do zahraničí, obvykle nám stačí taková pojistka, kterou máme uzavřenou u nás a která platí v mnoha státech nejenom Evropy. Zajímavé je však pozorovat, jak je to s konkrétními pojistka třeba i jinde. Podívejme se proto na několik informací o tom, jaké je povinné ručení ve Francii. V tomto ohledu musíme říci, že samotný charakter je stejný jako ve většině evropských zemí. Jedná se o pojistku, kterou by měl mít každý provozovatel motorového vozidla. Pokud následně způsobí nehodu, nemusí způsobenou škodu hradit ze svého, jelikož dojde k tomu, že ho od finančního vydání ochrání právě konkrétní pojišťovna.

Porovnat povinné ručení

Kdo si musí povinné ručení ve Francii sjednat?


Podívejme se společně také na to, kdo vlastně musí povinné ručení ve Francii sjednat. Jsou to všichni účastníci dopravního provozu, kteří vlastní nový nebo ojetý automobil. Z pohledu zákona je tedy situace stejná jako u nás. I zde následně místní řidiči volí dané pojišťovny, v rámci kterých si vyberou, jakou pojistku budou konkrétně potřebovat a jaké konkrétně bude mít parametry. V daném směru také platí ti, že je nutné uzavřít povinné ručení nejenom pro osobní vozy, ale také pro vozy nákladní, stejně jako pro motocykly. I zde platí, že povinná je jenom základní pojistka a jakékoliv další připojištění, které ochranu rozšiřuje, je již dobrovolné.

Pojistka platí nejenom ve Francii


Zmiňme také to, že jelikož je Francie členem EU, platí zde podobné parametry pojistky, jako u nás. Jedním z takových je třeba možnost, že pojistka platí nejenom na území země, ale i v jiných státech. Stejně tak nesmíme zapomínat třeba ani na informace spojené s tím, že bychom v rámci pojistky měli vždy vozit i nutné formulář o dopravní nehodě, který patří mezi povinnou výbavu všech francouzských vozidel. I to s touto danou konkrétní pojistkou přímo souvisí a je třeba na to také ve všech případech myslet.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).