usporny-tarif-domacnost

Jak funguje úsporný tarif pro domácnosti? Odpovídáme na vaše otázky

2. 7. 2022 | Aktualizováno: 13. 9. 2022
|
Délka: 6 min.

Drahé energie se staly existenčním celoevropským problémem. Česká republika proto zruší povinný fakturační poplatek za obnovitelné zdroje a zavede úsporný tarif, který znamená automatickou slevu na elektřinu a zemní plyn pro domácnosti. Přesná individuální dotace záleží na vaší spotřebě. Sleva však pravděpodobně bude nižší, než meziroční zdražení na energetickém trhu.

Rusko zastavilo dodávky svého zemního plynu do Polska, Nizozemska, Dánska, Bulharska a Finska. Odstávkou hrozí také Německu nebo České republice. Na velkoobchodních burzách proto raketově zdražil nejenom zemní plyn, ale také elektřina, jejíž cena závisí na nejnákladnějším zdroji – momentálně na plynových elektrárnách.

Demokratické evropské státy řeší, jak zajistí dostupné energie pro svoje občany. Ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Maďarsku nebo na Slovensku byly stanoveny určité cenové stropy. Například slovenská vláda varovala, že zavede novou jadernou daň, pokud největší elektrárny nezlevní elektřinu pro domácnosti –⁠ a skutečně vyjednala maximální prodejní cenu. V Polsku klesla daň z přidané hodnoty (DPH). Nizozemsko zlevňuje elektřinu paušální plošnou dotací. A svoje plány představila také česká vláda.

Ušetříte na obnovitelných zdrojích

Od podzimu zrušíme povinné platby za obnovitelné zdroje,” oznámil český premiér Petr Fiala (ODS). Tato úleva se automaticky vztahuje na všechny odběratele, včetně domácností a firem. Dosavadní povinný poplatek za sluneční, větrné, vodní nebo bioplynové zdroje najdete na svojí minulé faktuře za elektřinu. Počítá se dvěma různými způsoby, přičemž dodavatel vám fakturuje nižší výsledek.

 1. Typická domácnost platí 495 Kč za každou spotřebovanou megawatthodinu (MWh) elektrické energie. Například pokud z distribuční soustavy odeberete 2 MWh/rok, povinný příspěvek na obnovitelné zdroje činí 990 Kč/rok.

 2. Někteří odběratelé platí podle složitějšího vzorečku: 11,84 Kč/měsíc x proudová hodnota hlavního jističe x počet fází. Například pokud máte pětadvacetiampérový trojfázový jistič (3x25 A), podle tohoto vzorce vyjde 11,84 Kč/měsíc x 25 x 3 = 888 Kč/měsíc = 10 656 Kč/rok.

Kalkulačka elektřiny

Spočítejte si v naší kalkulačce cen elektřiny, kolik aktuálně zaplatí běžná domácnost.

Chci si spočítat aktuální ceny elektřiny u dodavatelů

Domácnosti přejdou na úsporný tarif

České firmy potřebují dostupnou energii, aby zůstaly konkurenceschopné na mezinárodním trhu. Ale podnikatelé, zaměstnanci, děti a senioři odpočívají doma, kde očekávají tepelnou pohodu, teplou vodu a funkční kuchyňský sporák. Naši zákonodárci proto zavádějí takzvaný úsporný tarif pro domácnosti. Půjde o příspěvek na elektřinu, zemní plyn a ústřední vytápění, přičemž přesná částka závisí na vaší distribuční sazbě nebo individuální spotřebě.

PříspěvekKomoditaSpotřeba nebo distribuční sazba

7 800 Kč

Zemní plyn

nad 25 do 45 MWh/rok

6 200

Zemní plyn

nad 15 do 25 MWh/rok

6 000 Kč

Teplo z elektrické nebo plynové domovní kotelny

Jakákoli

5 000 Kč

Elektřina

D25d (sazba pro elektrický bojler)

4 500 Kč

Teplo z teplárny

Jakákoli

4 300 Kč

Elektřina

D02d (nejčastější sazba)

4 000 Kč

Elektřina

D26d, D35d, D45d, D56d a D57d (sazby pro elektrické vytápění)

3 900 Kč

Elektřina

D01d (nejnižší sazba)

3 700 Kč

Zemní plyn

nad 7,56 do 15 MWh/rok

1 700 Kč

Zemní plyn

nad 1,89 do 7,56 MWh/rok

200 Kč

Zemní plyn

do 1,89 MWh/rok


Pokud používáte elektřinu a zemní plyn, slevy na obě komodity se sčítají.

Příklad: Domácnost patří do distribuční sazby D02d a od 1. října 2022 do 31. prosince 2023 odebere 2 MWh elektrické energie. Zároveň spotřebuje 10 MWh zemního plynu. Takže pravděpodobně dostane souhrnnou slevu 9 198 Kč = odpuštěný příspěvek na obnovitelné zdroje 990 Kč + 21% DPH + 4 300 Kč na elektřinu + 3 700 Kč na plyn.

Slevu dostanete asi od října 2022

Nový příspěvek na energie, neboli úsporný tarif, zavedli čeští zákonodárci novelou energetického zákona. Zároveň umožnili vládě, aby nastavila a případně kdykoli změnila přesné částky, podobně jako stanovuje životní minimum a některé starší sociální dávky. Ovšem na rozdíl od porodného nebo přídavků na děti, které jsou určeny pouze vybraným skupinám, tato státní podpora bude plošná. Samostatné domácnosti dostanou příspěvek na energie automaticky, zatímco právnickým osobám stačí, když splní jednoduchou podmínku.

 • Domácnosti, které mají uzavřenou smlouvu přímo s dodavatelem elektrické energie nebo zemního plynu, dostanou příspěvek na energie bezpracně. O tuto slevu nemusejí nikde žádat, potřebné formality zajistí státní orgány a odpovědné energetické společnosti.

 • Jiná situace nastává, pokud jste připojení na centrální teplárnu nebo se svými sousedy sdílíte domovní plynovou kotelnu. V takovém případě musí vaše organizace do 30. listopadu 2022 sdělit svému distributorovi, kolik zastupuje vytápěných bytů. Jinak příspěvek na teplo nedostane. V praxi například určité bytové družstvo (BD) či společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ) oznámí společnosti GasNet, EG.D, Pražská plynárenská nebo místní teplárně, že sdružuje 100 vytápěných domácností.

Věděli jste...

Stát pošle peníze vašemu dodavateli, aby vám snížil zálohy a vyúčtování. Plánovaný harmonogram vypadá následovně:

 • Slevu na elektřinu dostanete podle toho, jakou distribuční sazbu jste měli 23. srpna 2022.

 • Dodavatel elektrické energie vám započítá slevu do zálohových plateb od 1. října 2022.

 • Právnické osoby do 30. listopadu 2022 oznámí svému distributorovi, kolik zastupují vytápěných bytů.

 • Dodavatel zemního plynu nebo teplárna vám započítá slevu do zálohových plateb od 1. února 2023.

 • Stát od 1. října 2022 do 31. prosince 2023 uhradí poplatky za obnovitelné zdroje, které doposud byly součástí vašeho vyúčtování za elektřinu.

Energie přesto prudce zdražují

Vláda plánuje, že úsporné tarify a odpuštěné poplatky za obnovitelné zdroje přijdou státní pokladnu na 50 miliard Kč. Podobné jsou roční úroky, které platí český stát za svoje dluhy. Elektřina a zemní plyn přesto pravděpodobně zdraží, protože nové maloobchodní ceny jsou dvakrát vyšší než na začátku loňského roku. Některé domácnosti mají ještě zafixované staré levnější ceníky, jejichž účinnost však dříve nebo později skončí.

Příklad:

 • Domácnost vloni za elektřinu a zemní plyn utratila 28 000 Kč.

 • Kdyby záleželo pouze na volném trhu, příští rok zaplatí 56 000 Kč.

 • Díky státní intervenci ušetří 9 198 Kč.

 • Takže příští rok za elektřinu a zemní plyn utratí 46 802 Kč.


Příspěvek na energie vám přepočítá internetová kalkulačka, kterou zveřejnila vláda.

Nabídka na míru

Přemýšlíte o změně dodavatele energií?

S výběrem nového dodavatele vám rádi pomůžeme. Pošlete nám svou fakturu za energie a vytvoříme vám nabídku na míru.

Veškerou administrativu spojenou s přepisem odběrného místa vyřešíme za vás.

Chci nabídku energií přímo na míru

Kritici poukazují na ziskový ČEZ

Opozice upozorňuje, že tuzemské elektrárny plně uspokojují vnitrostátní poptávku a přebytky prodávají do zahraničí. Na současných vysokých cenách přitom vydělává i polostátní společnost ČEZ. „Odpovídající dividendu převeďme do státního rozpočtu, a následně podpořme domácnosti a firmy. Na evropské úrovni změňme cenotvorbu, aby se cena elektrické energie neodvíjela od nejdražšího zdroje. A zastropujme emisní povolenky, které zdražují výrobu v uhelných elektrárnách,” navrhl Karel Havlíček (ANO), bývalý ministr průmyslu a obchodu.

Ale také ve vládních stranách zaznívají pochybnosti, jestli úsporný tarif zachrání nejchudší občany. „Vláda nezvolila moc dobrý přístup. Plošné úlevy jsou extrémně drahé, takže nejsou velké. Zjednodušeně řečeno – buďto každému dáme 10 000 Kč, ale tato částka nikoho úplně nezachrání, nebo cíleně pomůžeme občanům, kteří se opravdu ocitli nad propastí,” uvedl Jiří Hlavenka (Piráti), investor a energetik.

Zdá se, že nás čekají těžké měsíce a roky. „Není možné, aby byly uhrazeny všechny ztráty, které způsobilo hlavně Rusko svojí plynovou válkou proti Evropě. Ovšem nejen ruská agrese, nejen covid, ale celkový vývoj ve světě způsobí, že všichni zchudneme,” předpovídá Karel Schwarzenberg (TOP 09), bývalý ministr zahraničí.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Solární panely na střeše domu
  Energie
  20. listopadu 2022|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Balkónové solární panely
  Energie
  14. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Balkonové solární panely: Vyplatí se jejich pořízení?

  V době drahé elektřiny řada domácností hledá možnosti úspory. Velký boom proto zažívá domácí fotovoltaika. Solární panely si pořizují hlavně majitelé rodinných domů, ale minielektrárnu si můžete zřídit klidně na balkoně panelového bytu. Dává solární panel na balkoně skutečně smysl nebo jde spíše o vychytávku pro nadšence?

 • Zálohy za energie - Dávání z peněženky peníze na topení
  Energie
  08. listopadu 2022|Petr Woff
  Zálohy na energie: Jak řešit konkrétní situace?

  Za elektřinu či plyn platíte průběžné zálohy, které jsou regulovány zákonem. Jejích maximální povolená výše se odvíjí od vaší spotřeby a zvoleného ceníku. Dodavatel nemůže zdražit znenadání, změnu vám musí oznámit v určitém předstihu. Podle jasného vzorce probíhá také účtování záloh na energie, ale přesto nepodceňujte svoje smluvní podmínky. Poradíme vám, jak snížíte své pravidelné výdaje, kdo vám okamžitě vrátí přeplatky, kdy se vám vyplatí nedoplatek a přidáme další užitečné tipy.

 • Energetické třídy spotřebičů - žárovka s rozdělením energetických tříd
  Energie
  25. října 2022|Jana Březinová
  Vyznáte se v energetických třídách spotřebičů?

  Abyste si mohli porovnat energetickou náročnost spotřebičů, označují se energetickými štítky. V roce 2021 byla zavedena nová stupnice od A do G pro pračky, myčky, lednice, televize či žárovky. U mnoha spotřebičů se však nadále používají původní energetické třídy od A+++ do G. Jak se v energetických třídách vyznat a najít nejúspornější spotřebič?

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  Energie
  24. října 2022|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na baterii, bojler nebo tepelné čerpadlo. Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 485 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu, a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Muž reguluje teplotu na radiátoru
  Energie
  19. října 2022|Jana Březinová
  Jak snížit náklady při vytápění bytu nebo domu plynem?

  Zemní plyn patří v České republice dlouhodobě k nejoblíbenějším způsobům vytápění. V současné době, kdy se ceny plynu šplhají až na pětinásobek, ale domácnosti hledají cesty, jak na plynu ušetřit. Zjistěte, jak snížit náklady na vytápění a zda dává smysl přemýšlet o jiné alternativě.

 • Je lepší plynový nebo elektrický kotel - Řídící deska kondenzačního kotle
  Energie
  13. října 2022|Petr Woff
  Je lepší plynový nebo elektrický kotel? Oba mají svoje plusy a mínusy

  Kondenzační plynový kotel dosahuje vysoké účinnosti a zemní plyn stále vychází levněji než elektřina, kterou čerpáte z centrální distribuční soustavy. Ale Česká republika není bohatá na fosilní paliva, zatímco elektrické energie máme dostatek. Snadno získáte i dotaci na fotovoltaiku, kterou napojíte na elektrokotel nebo jiné domácí elektrospotřebiče.

 • Energetická krize sužuje Evropu - Dráty vysokého napětí a v pozadí bankovky eura
  Energie
  11. října 2022|Petr Woff
  Energetická krize sužuje Evropu. Co podnikly jednotlivé státy a jaké mají výsledky?

  Současné velkoobchodní ceny elektrické energie a zemního plynu jsou likvidační pro domácnosti, ekonomiku i veřejné instituce. Energetická krize trápí celou Evropskou unii, která hledá společné východisko. Její členské státy mezitím testují svoje vlastní strategie. Stanovují cenové stropy, snižují daně nebo vyplácejí plošné sociální dávky. Nejlevnější energie mají Maďaři, nejvyšší zálohy platí Dánové a Nizozemci.

 • Žena ve svetru sedí na topení
  Energie
  04. října 2022|Jana Březinová
  Jak šetřit na vytápění

  Čeká nás nejdražší topná sezóna posledních let, která může některé domácnosti přivést až do finančních problémů. Proto se hodí vědět, jak snížit náklady na vytápění. Máme pro vás praktické tipy na levné topení, ať vytápíte elektřinou, plynem, dřevem nebo ústředním topením.

 • Plynový hořák s mincemi
  Energie
  29. září 2022|Petr Woff
  Jak se pohybuje cena plynu na burze? Záleží na nabídce, poptávce, ale i dalších faktorech

  Velkoobchodní trhy hledají vyvážený kurz, za který producenti prodají a překupníci koupí požadovanou komoditu. Pokud fungují potřebné plynovody, klíčoví exportéři jsou spolehliví a nabídka uspokojuje poptávku, cena plynu na burze stagnuje nebo zlevňuje. Ale jakmile dodávky klesnou, vyprázdní se podzemní plynové zásobníky a spotřebitelé potvrdí svoji závislost na nedostatkovém palivu, energie zdraží.

 • Stožáry elektrického vedení
  Energie
  15. září 2022|Petr Woff
  Česko zastropuje ceny elektřiny a plynu. Kteří dodavatelé prodávají energie levněji?

  Česká vláda stanovila maximální ceny, které budou platné na energetickém trhu v roce 2023. Megawatthodinu elektrické energie zastropuje na 5 000 Kč, stejné množství zemního plynu zastřeší částkou 2 500 Kč. Měsíční poplatek za odběrné místo toleruje do 130 Kč. Na výsledné faktuře najdete ještě distribuční poplatky a daně. Někteří dodavatelé se však drží hluboko pod oficiálními cenovými stropy.

 • Žena ve svetru u elektrického topení
  Energie
  30. srpna 2022|Petr Woff
  Jak dlouhodobě snížit náklady na vytápění a do čeho investovat?

  Teplo se stává nedostatkovou komoditou, ale díky moderním technologiím si polepšíte. Zateplete svoji domácnost a investujte i do rekuperace, abyste měli doma čerstvý vzduch a přitom ušetřili na větrání. Topte levně. Nejvýhodněji vychází teplovzdušné vytápění pevnými palivy, případně uhelný a peletový kotel. Vodu ohřeje solární systém či tepelné čerpadlo. Jakmile optimalizujete svoji spotřebu, využijete dotace a získáte vlastní energetické zdroje, laciné bude i podlahové vytápění.

 • Muž počítá účty za energie
  Energie
  24. srpna 2022|Petr Woff
  Energie budou dál zdražovat. Kam až vystoupají spotřebitelské ceny a kdy skončí surovinová krize?

  Připravte se na krušnou zimu. Energie na českém maloobchodním trhu nadále zdražují, momentálně stoupají na dvojnásobek až trojnásobek svojí loňské ceny. Ještě bouřlivějším vývojem procházejí velkoobchodní burzy, takže inflační vlna stále nedosáhla svého vrcholu. Surovinová a energetická krize možná skončí, jakmile Ruská federace zvýší dodávky zemního plynu do Evropské unie, nebo až budou zprovozněny alternativní plynovody a technologie.

 • Seniorka s vyúčtováním za energie
  Energie
  23. srpna 2022|Petr Woff
  Dávky na energie: Přehled státní podpory v nouzi

  V Evropě propukla válka, kvůli které trpí nevinní lidé a zdražují komodity. Česká republika zůstává bezpečná, ale čelí vysoké inflaci. Naši zákonodárci proto zavedli takzvaný úsporný tarif, který znamená automatickou slevu na energie. Vyhlásili také cenové stropy pro elektřinu a zemní plyn. Pokud se ocitnete v nouzi, požádejte o další státní podporu. Vláda zvýšila sociální dávky na energie, bydlení a ostatní nutné výdaje. Existuje řada státních příspěvků a přídavků, a proto přinášíme jejich přehled.

 • Dodavatel plynu - kontrola bojleru
  Energie
  10. srpna 2022|Petr Woff
  Podle čeho vybírat dodavatele plynu? Začněte cenou, ale potom hledejte férovou stabilní firmu

  Čeští dodavatelé prodávají zemní plyn, který byl vytěžen v Rusku či na Moravě. Svým odběratelům účtují spotřebovanou energii, pravidelný paušál a další poplatky. Nejlevnější dodavatelé jsou třikrát lacinější, než jejich nejdražší konkurenti. Někteří vám uznají oprávněnou reklamaci a vrátí přeplatky, zatímco jiní nemají ani internetový zákaznický portál. Poradíme vám, podle čeho vybírat dodavatele zemního plynu.

 • Větrná elektrárna - větrníky na poli
  Energie
  03. srpna 2022|Jana Březinová
  Alternativní zdroje energie: Jaké to jsou?

  V posledních letech jsou alternativní zdroje energie na vzestupu, a to nejen kvůli šetrnosti k životnímu prostředí. Jsou obnovitelné a v podstatě nevyčerpatelné. Technologie na jejich zpracování zlevňují, navíc nabízí energetickou soběstačnost. Jaké alternativní zdroje energie se využívají v ČR a ve světě a jak si můžete energii vyrobit doma?

 • kotel na dřevo
  Energie
  25. července 2022|Petr Woff
  Kotlíkové dotace 2022: Termíny se posunuly, peněz zbývá dost, ale chybějí technologie

  Domácnosti dostávají více času, aby vyměnily svoje zastaralé kotle a vyhnuly se pokutám. Ale raději neotálejte. Výrobci, dodavatelé a instalatéři moderních vytápěcích systémů mají omezené kapacity. Pokud chcete tepelné čerpadlo nebo peletový automat, o kotlíkové dotace požádejte ještě v roce 2022. Středněpříjmové domácnosti získají až polovinu investičních nákladů, chudé rodiny dostanou ještě více.

 • Žena s ledovým pitím a větrákem
  Energie
  20. července 2022|Jana Březinová
  Jak ochladit byt bez klimatizace a přežít letní horka

  Nemáte doma klimatizaci, a tak je ve vašem bytě během tropických letních dnů k nevydržení? Je vám horko, potíte se a nemůžete spát? Klimatizace není jediným řešením, jak si doma vytvořit příjemný chládek. Přečtěte si triky, jak na horko v bytě vyzrát.

 • účtování záloh
  Energie
  16. července 2022|Petr Woff
  Účtování záloh na energie: Vyhněte se vysokým přeplatkům i nedoplatkům

  Pravidelné měsíční zálohy za elektřinu nebo zemní plyn si nastavte tak, aby se jejich součet rovnal pravděpodobné celkové ceně. Pokud zaplatíte méně, dodavatel vám v souhrnné faktuře vyúčtuje nedoplatek. V opačném případě vznikne přeplatek, který ovšem kvůli inflaci ztrácí kupní sílu. Přepočítejme vaše dílčí a celoroční výdaje dříve, než proběhne další účtování záloh na energie.

 • distributor plynu
  Energie
  08. července 2022|Jana Březinová
  Kolik je na našem území distributorů plynu?

  Distributor plynu se stará o přepravu a distribuci plynu až do odběrných míst. V České republice působí tři hlavní distributoři zemního plynu. Za jejich služby platíte v rámci vyúčtování plynu.

 • Elektroměr
  Energie
  30. června 2022|Petr Woff
  Jak funguje elektroměr? Přecházíme na „chytré” technologie

  Spotřeba elektrické energie se měří přístrojem, který najdete před svým bytem nebo domem. V elektroměrové skříni máte nainstalované buďto staré pohyblivé počítadlo, nebo moderní digitální počítač. Česká republika postupně přechází na chytré technologie, které odběrateli a místnímu distributorovi samy nahlašují naměřenou spotřebu. Věnujte nám chvilku svého času a pochopíte, jak funguje elektroměr.

 • cena-elektrikare
  Energie
  17. června 2022|Jana Březinová
  Návštěva elektrikáře: Jak najít schopného řemeslníka a kolik jeho práce stojí?

  Vyhořelá zásuvka nebo nefunkční světlo? V domácnosti je elektrikář potřebný každou chvíli. Najít schopného elektrikáře ale není vždy snadné a jeho návštěva se může prodražit.

 • chytre-mesto
  Energie
  15. června 2022|Jana Březinová
  Chytré město: Co to je?

  Vyšší počet obyvatel ve městech a jejich rostoucí nároky na prostor, dopravu a energie vyžadují změny ve fungování měst. S udržitelným rozvojem pomáhá koncept tzv. smart cities. Co jsou chytrá města a kde v České republice je najdete?

 • Cena energií - elektroměr s penězi
  Energie
  09. června 2022|Petr Woff
  Cena energie 2022: Chystá se úsporný tarif pro domácnosti

  Nadějné předpovědi se nenaplnily, inflace letos nadále zrychluje. Nejnovější tarify elektrické energie a zemního plynu jsou zhruba ctyřikrát dražší než před rokem. A dokud Rusko neukončí svoji agresivní politiku, nebo nenajdeme levnější náhradu za jeho paliva, ceny pravděpodobně neklesnou. Česká vláda proto plánuje „úsporný tarif”, aby ulevila našim rozpočtům. Analyzujeme, jaká bude finální cena energie 2022.

 • Dům se solárními střešními taškami
  Energie
  01. června 2022|Jana Březinová
  Solární panely jako střešní krytina: Kolik stojí solární tašky?

  Láká vás pořízení solárních panelů pro výrobu vlastní elektřiny, ale odrazuje vás jejich nevzhlednost na střeše? Tento problém má jednoduché řešení – solární panely, které jsou integrovány do střešní krytiny, neboli solární tašky. Zjistěte, kolik fotovoltaické střešní tašky stojí a jak se liší v účinnosti od klasických solárních panelů.Láká vás pořízení solárních panelů pro výrobu vlastní elektřiny, ale odrazuje vás jejich nevzhlednost na střeše? Tento problém má jednoduché řešení – solární panely, které jsou integrovány do střešní krytiny, neboli solární tašky. Zjistěte, kolik fotovoltaické střešní tašky stojí a jak se liší v účinnosti od klasických solárních panelů.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.