Autoškola

Součástí cesty k získání řidičského průkazu je praktická výuka i zkouška a také teoretické testy. Praktickou část výuky autoškoly si musíte odjezdit, aby se vám řízení dostalo do ruky. Teorii a zkušební testy si však lze nanečisto nacvičit online. Podívejte se, jak a kde to udělat.

Není to tak dávno, kdy získání řidičského průkazu znamenalo trávit hodiny nad nezáživnou příručkou a desítkami papírů s cvičnými testy, v nichž bylo potřeba zaškrtnout obvykle tu nejdelší z možných odpovědí. Praktická zkouška pak byla už jen často velmi nepříjemným završením celého procesu. Dnes je tomu jinak. Ne tedy, že by pravidla silničního provozu byla nějakým zábavným čtením pro dlouhé večery, avšak internetové testy do autoškoly vám mohou teoretickou část cesty k řidičskému průkazu velmi usnadnit. 

porovnání povinného ručení

Autoškola vám sice může teoretické testové otázky poskytnout, ale není to vždy pravidlem. Vyplněním testových otázek online proto nic nezkazíte. Test do autoškoly online má několik výhod. Tou hlavní je, že jsou internetové testy zdarma a můžete si je vyplňovat, kdykoli a kolikrát chcete. Online testy vám také poskytnou okamžitou zpětnou vazbu. Ihned prostě víte, co ještě neumíte a kde děláte největší chyby. V praxi obvykle stačí, abyste si všechny testové otázky několikrát prošli, a pokud je dokážete vyplnit bez chyby vícekrát za sebou, máte poměrně velkou jistotu, že ostrý test v autoškole bez problémů zvládnete. Test u zkoušky se skládá z 25 otázek, přičemž správná je pouze jedna odpověď.

Infografika - testy v autoškole

Kde najít pravidla silničního provozu? 

Před vlastními testy je pochopitelně dobré seznámit se s pravidly silničního provozu. Také s tím by vám měla pomoci autoškola. Pokud ale budete hledat přesná znění pravidel silničního provozu a příslušné vyhlášky online, podívejte se třeba na web iBesip.cz. Kromě pravidel silničního provozu zde najdete také mnoho dalších užitečných informací. Jde hlavně o zásady bezpečné jízdy automobilem či na kole, tipy, jak být na silnici dobře vidět, jak správně používat GPS navigace a mnoho dalšího. Informací je zde skutečně hodně a mnoho nového tu najdou nejen čerství řidiči a studenti autoškol, ale i všichni ti, kdo už nějaký ten pátek jezdí. 

Učebnice autoškoly online 

Online však nejsou jen pravidla silničního provozu a testové otázky. Zájemcům je k dispozici také celá internetová učebnice autoškoly. Ta přehledně popisuje znalosti nutné k získání řidičského průkazu skupiny B a najdete ji na adrese Naucseridit.cz. Texty rozdělené do několika velkých kapitol doplňují jednoduchá instruktážní videa. 

Testy do autoškoly online 

Jakmile máte teorii v malíčku, můžete se vesele pustit do testových otázek. A začít lze přímo u zdroje na webu Ministerstva dopravy ČR, kde najdete aplikaci pro vyplnění a kontrolu testů pro řidičské průkazy. V každém testu dostanete 25 otázek, na jejichž vyplnění máte 30 minut. Jakmile skončíte, test se automaticky vyhodnotí a vy hned vidíte nejen, zda jste prospěli, či nikoli, ale také otázky se správnými a špatnými odpověďmi. Všechny testy samozřejmě můžete opakovat, kolikrát chcete. Odkazy na testy pro řidičské průkazy nejběžnějších skupin najdete níže. 

Motocykl – průkaz skupiny A, A1 

Online test 

Osobní automobil – průkaz skupiny B 

Online test 

Osobní automobil s přívěsem – skupina B+E 

Online test 

Nákladní automobil o hmotnosti nad 3,5 t – skupina C 

Test online 

Nákladní automobil s přívěsem nad 750 kg – skupina C+E 

Test online 

Autobus – skupina D 

Test online 

Autobus s přívěsem nad 750 kg – skupina D+E 

Test online