Do zahraničí dnes jezdíme stále častěji. Je to spojeno hlavně s tím, že chceme poznávat krásy daných konkrétních zemí. Zapomínat bychom ale neměli na jednu důležitou věc. Než být otrokem hromadné dopravy, je lepší cestou půjčení auta v zahraničí. Zjistěme společně několik specifik. První se týká toho, že máme dvě hlavní možnosti, jak se k vozu dostat. Můžeme si ho buď půjčit přímo na místě, v některé z dostupných autopůjčoven. Stejně tak není problém provést rezervaci ještě před samotným odjezdem. Následně jenom přijdeme v domluvený den a čas a požadovaný automobil si jednoduše vezmeme a můžeme vyrazit.

porovnání povinného ručení

Jak je to s pojistkou?


Právě ta je dnes tou nejdůležitější otázkou, která by nás měla zajímat. Obecně platí, že záleží na konkrétní zemi a konkrétní autopůjčovně. U většiny z nich však automobily pojištěné jsou. A to jak v rámci povinného ručení , tak i v rámci havarijní pojistky . Pokud však není, není dobré riskovat. Buď můžeme vybrat jinou autopůjčovnu, nebo si krátkodobé pojištění sjednat. Zaplatíme sice peníze navíc, ale budeme mít jistotu pojistné ochrany. I když nebouráme my, nebo nabourá někdo do nás, nebudeme se muset obávat toho, že bychom museli hradit dané škody z vlastní kapsy. A to je hlavním důvodem, proč je dobré se o pojistku zajímat.

Co k půjčení potřebujeme?
I to je jedna z důležitých otázek. Prioritně je to doklad totožnosti a dále samozřejmě i průkaz řidičský. Bez něho není možnost si automobil půjčit. U některých půjčoven to může být také nutnost dodržení určité věkové hranice. Ne vždy je to ale nutnou podmínkou. Dále je dobré připravit se na to, že kromě ceny půjčovného může být požadována i vratná kauce. Tedy suma, která může být použita jako případná finanční jistota, kterou se majitelé autopůjčovny pojistí proti různým nepoctivým zákazníkům. U některých to může být ještě navíc podpis bianco směnky.