Konice najdete v okrese Přerov. Na tom by asi nebylo nic tak zajímavého, pokud by Konice nebyly nejmenší obcí s rozšířenou působností v Česku. I přesto jde o významné historické, administrativní a společenské centrum oblasti mikroregionu Konicko, ve kterém žije zhruba 2 800 stálých obyvatel. Jste jedním z nich? Pokud vlastníte vůz, kterému potřebujete nechat prodloužit technickou, víme, kam s ním zamířit.

Podceňovat technickou se nevyplácí

Bez platné technické vůbec nesmíte vyjet na silnici. Pokud byste tak učinili, hrozí vám pokuta ve výši 10 000 korun a v krajním případě i zákaz řízení. Jak tedy postupovat, aby se vás výše zmíněné sankce netýkaly? Blíží-li se termín vyznačený na červené nálepce umístěné na registrační značce vozidla, příprava na STK by měla být první krok.

Nechte auto zkontrolovat

Proto zavezte auto ke zkušenému mechanikovi nebo do specializovaného autoservisu, kde vůz prohlédnou a na technickou řádně připraví. Vy si mezitím překontrolujte složení povinné výbavy a veškeré dokumenty, které budete během technické předkládat.

Šetřete tam, kde to má smysl

Chcete ušetřit? Pokud u vozu potřebujete nechat změřit emise, domluvte se na jejich měření u příležitosti samotné technické. A pokud chcete ušetřit i na dalších výdajích, které s provozem vozidla neodmyslitelně souvisí, využijte našeho online srovnávače a zjistěte, jestli za povinné ručení neplatíte víc, než je nezbytně nutné.

Stanice technické kontroly Konice:

STATEKON, s.r.o. - stanice technické kontroly, měření emisí, Vrchlického 349, 798 52 Konice, tel. +420 704 031 474