Krajské a statutární město Karlovy Vary obývá zhruba 48 000 stálých obyvatel. Město najdete v západních Čechách, v Karlovarském kraji, asi 110 kilometrů západně od Prahy, na soutoku Ohře a Teplé. Bydlíte v nejnavštěvovanějším českém lázeňském městě a chcete tady nechat prodloužit technickou vašemu plechovému miláčkovi? Poradíme, kam zamířit a přidáme i pár tipů, jak ušetřit.

Bez technické to nepůjde

STK je dána zákonem. Povinnost podrobit vůz kontrole v pravidelných intervalech mají všechna vozidla včetně těch, kterými jejich majitel nejezdí, jsou evidována v ČR, a nejsou dočasně nebo trvale vyřazena z provozu nebo vozidla, která byla do ČR dovezena z EU, či jiných (třetích) zemí. Povinnost se týká samozřejmě i opětovně schvalovaného vozidla. Technickou mu za běžných podmínek musíte prodlužovat co dva roky.

Na technickou se připravte

A jak se na samotnou technickou připravit, aby vše proběhlo bez zbytečných komplikací a průtahů? V ideálním případě zavezte vůz do specializovaného autoservisu nebo ho nechte zkontrolovat zkušenému mechanikovi. Pokud zmínění odhalí vady, obratem je odstraní a vozidlo na technickou odpovídajícím způsobem připraví. Vy si mezitím překontrolujte složení povinné výbavy a dokumenty, které budete během technické předkládat.

Šetřete tam, kde to má smysl

Potřebujete nechat u auta změřit taky emise? Domluvte si jejich měření u příležitosti samotné technické. Řada STK vám dokáže nabídnout zajímavou slevu nebo alespoň lepší cenu. Ušetřit ale ostatně můžete taky na dalších výdajích. Na mysli máme třeba povinné ručení, jehož cenu si snadno porovnáte prostřednictvím našeho online srovnávače a v případě, že najdete výhodnější nabídku, jednoduše ji sjednáte online.