Cestovní pojištění – srovnání cen

Uzavření povinného ručení je vždy spojeno i s platbou, jelikož tato pojistka rozhodně není zadarmo. I proto se při uzavírání mnoho lidí rozhoduje hlavně proto, jaké má povinné ručení ceny. Čím jsou menší, tím logicky právě pro ně lépe. Takto totiž mohou ušetřit i několik tisíc korun.

Ideální volbou, jak mít pojistku za nejlepší cenu, je jít formou porovnání. Jaké má povinné ručení ceny tak zjistíte během pár okamžiků, a to velmi pohodlně, z pohodlí vašich domovů. Následně už stačí danou pojistku jenom uzavřít.

Co může cenu ovlivnit?

Co je v souvislosti s cenami jistě nutné říci? Určitě to, co vlastně může cenu ovlivnit. V první řadě to jsme my a náš získaný bonus, nebo negativní malus. Dále je to ale i objem motoru našeho vozu, který chceme pojistit. Tím posledním je ale i samotná pojišťovna, u které zjišťujeme, jaké povinné ručení ceny skutečně má, a co za ně můžeme dostat. A právě porovnání je onou cestou k té nejlevnější ceně.

Cenu ovlivní i připojištění

Co má na cenu také vliv, to jsou i různá připojištění. V některých případech zahrnují třeba rizika srážky se zvěří, v jiných případech si můžeme pojistit třeba i naše čelní sklo. Ne vždy jsou ale tyto varianty nezbytností a povinností.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 98