Cestovní pojištění – srovnání cen

Konec dceřinné společnosti - muž stojící u elektrárny

Statisíce slovenských odběratelů přicházejí o svého dosavadního dodavatele elektrické energie nebo zemního plynu. Společnost Slovakia Energy, která patří do skupiny Bohemia Energy, totiž končí. Čeští majitelé tvrdí, že kvůli státním regulacím nedokážou reagovat na současné trendy, a proto musejí slovenské odběratele opustit.

 

„Podpora bezemisních zdrojů, spekulace s emisními povolenkami, dlouhá zima a elektromobilita způsobují, že energie na velkoobchodních trzích strmě zdražují. Kvůli státním regulacím nedokážeme této situaci adekvátně přizpůsobit svoji cenotvorbu,” oznamuje společnost Slovakia Energy. 

Proto požádala slovenského regulátora, aby ještě v říjnu zanikly její smluvní závazky. Jde zhruba o 300 tisíc odběrných míst, kterým doposud zajišťovala elektřinu a plyn, jakožto největší alternativní dodavatel našich východních sousedů. Zákazníkům doporučuje, aby zavčas uzavřeli novou smlouvu s některou konkurenční společností. V krajním případě budou automaticky převedeni pod regionálního dominantního dodavatele, takže každopádně nezůstanou bez proudu ani bez tepla.

Slovakia Energy patří do skupiny Bohemia Energy, která sídlí v České republice. Pokud započítáme také všechny její dceřiné společnosti, „Bohemka” v tuzemsku zásobuje zhruba 900 tisíc odběrných míst, taktéž jako největší alternativní dodavatel. V České republice zůstává, ale mění smluvní podmínky. Některým domácnostem chce od 1. 11. 2021 účtovat aktuální velkoobchodní cenu elektrické energie, přestože jim předtím slíbila dlouhodobou cenovou stabilitu.

Spočítejte si
aktuální cenu energií
 

Přečtěte si také: Bohemia Energy sliboval levnou energii do roku 2022, ale přesto zdražuje.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7

Články související s těmito výrazy:

Statisíce slovenských odběratelů přicházejí o svého dosavadního dodavatele. Společnost Slovakia Energy, patřící do skupiny Bohemia Energy, totiž končí.