840 940 940 podpora@srovnejto.cz

Ukončení povinného ručení

  • Online srovnání pojišťoven
  • Jednoduše a rychle do 2 minut
  • Zelená karta ihned na Váš email
  • Úspora až 70 %
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
6 Zákazníků zde nyní srovnává
Zrušení povinného ručení
Spočítat
ceny
AXA ČP ČSOB Hasičská vzájemná pojišťovna Slavia pojišťovna Triglav Wüstenrot

Ukončení povinného ručení

2017-04-27

Mít v dnešní době uzavřené povinné ručení je povinnost. Jsou ale případy, kdy ho potřebujeme zrušit. A to ať už z důvodu prodeje vozu, totální nehody vozu, nebo v případě, kdy chceme přestoupit k jiné pojišťovně.

V takových případech musí zrušení povinného ručení proběhnout jedním jediným způsobem, a to takovým, že o tom informujeme naši pojišťovnu. Pokud navíc pojistku rušíme z důvodu našich potřeb, je třeba počítat i s výpovědními lhůtami, které jsou velmi často součástí samotné pojistné smlouvy.

Osobně, nebo dopisem

Samozřejmostí je to, že pokud chceme danou pojistku skutečně zrušit, může zrušení povinného ručení proběhnout dvěma způsoby. Tím jedním je určitě doporučený dopis, který pošleme na adresu pojišťovny. Druhou variantou je poté možnost zajít osobně na pobočku, a zde vyplnit a samozřejmě odevzdat příslušný formulář, který je výpovědí pojistky jako takovou.

Ideální, pokud chceme výhodnější ceny

A proč vlastně ke zrušení povinného ručení přistoupit? Ideálně v situacích, kdy jsme si vyhlédli jinou, a to levnější pojišťovnu. Ostatně takovou si můžete najít i vy, a to pomocí našeho srovnávače. A poté už stačí také výpověď u vaší stávající, a uzavření pojistky u té nové, tedy u té levnější a výhodnější.

 
4.62 na základě 664 hodnocení. 5
Povinné ručení si u nás právě srovnávají 2 lidé

Hodnocení našich zákazníků

Filip K. hodnotí:
100%

"Bezva přístup, rychlost a taky několik kaček ušetřených. Chválím a určitě pošlu dál. Díky"

Petr N. hodnotí:
100%

"Pojistil jsem si u vás auto. Všechny informace byly přehledný a to, že jsem nemusel nikde běhat, je prostě bomba. Pokud si budu kupovat nový auto, je jasný, že si ho příště pojistím zase u vás. Díky moc."

Mluví se o nás a charita

Čtěte náš blog a zjistěte víc

Archiv článků
Nejlevněší povinné ručení
za 2 minuty online
6 Zákazníků zde nyní srovnává