Cestovní pojištění – srovnání cen

Mít v dnešní době uzavřené povinné ručení je povinnost. Jsou ale případy, kdy ho potřebujeme zrušit. A to ať už z důvodu prodeje vozu, totální nehody vozu, nebo v případě, kdy chceme přestoupit k jiné pojišťovně.

V takových případech musí zrušení povinného ručení proběhnout jedním jediným způsobem, a to takovým, že o tom informujeme naši pojišťovnu. Pokud navíc pojistku rušíme z důvodu našich potřeb, je třeba počítat i s výpovědními lhůtami, které jsou velmi často součástí samotné pojistné smlouvy.

Osobně, nebo dopisem

Samozřejmostí je to, že pokud chceme danou pojistku skutečně zrušit, může zrušení povinného ručení proběhnout dvěma způsoby. Tím jedním je určitě doporučený dopis, který pošleme na adresu pojišťovny. Druhou variantou je poté možnost zajít osobně na pobočku, a zde vyplnit a samozřejmě odevzdat příslušný formulář, který je výpovědí pojistky jako takovou.

Ideální, pokud chceme výhodnější ceny

A proč vlastně ke zrušení povinného ručení přistoupit? Ideálně v situacích, kdy jsme si vyhlédli jinou, a to levnější pojišťovnu. Ostatně takovou si můžete najít i vy, a to pomocí našeho srovnávače. A poté už stačí také výpověď u vaší stávající, a uzavření pojistky u té nové, tedy u té levnější a výhodnější.

 
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 101