Zdražení povinného ručení

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Povinné ručení – zdražení přichází každý rok

Povinné ručení nesmí chybět žádnému řidiči – platí se z něj škody třetí straně při zavinění dopravní nehody. Průměrná cena povinného ručení se odvíjí od celkové výše škod, které pojišťovny vyplácí. Škody na majetku i zdraví se každoročně zvyšují, a právě proto povinné ručení zdražuje.

Celková výše škod se může zvyšovat ze dvou základních důvodů – roste počet dopravních nehod nebo rostou náklady na opravy.

Co může za zdražení povinného ručení?

Podle statistik České kanceláře pojistitelů a České asociace pojišťoven jsou na vině rostoucích cen povinného ručení především vyšší náklady na opravu. Zdražují se náhradní díly a práce v autoservisech, navíc rostou i náklady na odškodnění při škodách na zdraví. To všechno má vliv na to, že ke zdražení povinného ručení dochází v podstatě pravidelně každý rok.

Jak se chránit proti vyšší ceně povinného ručení?

Zdražení povinného ručení se nejspíš nevyhne ani vám. Dostali jste od pojišťovny oznámení, že se pojistné na další rok zvyšuje? Naštěstí existuje způsob, jak se zdražení povinného ručení bránit. Na českém trhu působí mnoho pojišťoven a vy si díky praktické online kalkulačce můžete porovnat jejich nabídky online. Snadno si tak najdete nejvýhodnější nabídku povinného ručení na míru svým potřebám.

Jak změnit pojišťovnu při zdražení povinného ručení?

Pojišťovna vám musí oznámit zdražení povinného ručení minimálně s dvouměsíčním předstihem před výročím smlouvy. Jestliže s novou výší pojistného nesouhlasíte, máte 30 dní od tohoto oznámení na podání výpovědi.

Výpověď můžete podat písemně nebo osobně na pobočce pojišťovny. Nezapomeňte si pak s dostatečným předstihem sjednat nové povinné ručení, aby navazovalo ke dni ukončení původní pojistky. Výhodou je, že pojišťovnu můžete měnit klidně každý rok. A nebojte, o bonusy nepřijdete – ty se převádí mezi pojišťovnami.

Sjednejte si výhodnější pojistku vozidla

S výběrem výhodnějšího povinného ručení vám pomůže praktická kalkulačka. Srovnejte si povinné ručení online. Nezabere to déle než 2 minuty. Stačí vyplnit vaše osobní údaje a parametry vozidla podle technického průkazu. Z nabídky několika pojišťoven si vyberete nejlepší povinné ručení a online platební kartou ho můžete okamžitě uhradit. Zelenou kartu obdržíte e-mailem, originál následně poštou. Je to rychlé a jednoduché – navíc ušetříte až tisíce korun ročně.

Srovnaný magazín

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.