Zdražení povinného ručení

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení – zdražení přichází každý rok

Povinné ručení nesmí chybět žádnému řidiči – platí se z něj škody třetí straně při zavinění dopravní nehody. Průměrná cena povinného ručení se odvíjí od celkové výše škod, které pojišťovny vyplácí. Škody na majetku i zdraví se každoročně zvyšují, a právě proto povinné ručení zdražuje.

Celková výše škod se může zvyšovat ze dvou základních důvodů – roste počet dopravních nehod nebo rostou náklady na opravy.

Co může za zdražení povinného ručení?

Podle statistik České kanceláře pojistitelů a České asociace pojišťoven jsou na vině rostoucích cen povinného ručení především vyšší náklady na opravu. Zdražují se náhradní díly a práce v autoservisech, navíc rostou i náklady na odškodnění při škodách na zdraví. To všechno má vliv na to, že ke zdražení povinného ručení dochází v podstatě pravidelně každý rok.

Jak se chránit proti vyšší ceně povinného ručení?

Zdražení povinného ručení se nejspíš nevyhne ani vám. Dostali jste od pojišťovny oznámení, že se pojistné na další rok zvyšuje? Naštěstí existuje způsob, jak se zdražení povinného ručení bránit. Na českém trhu působí mnoho pojišťoven a vy si díky praktické online kalkulačce můžete porovnat jejich nabídky online. Snadno si tak najdete nejvýhodnější nabídku povinného ručení na míru svým potřebám.

Spočítat povinné ručení

Jak změnit pojišťovnu při zdražení povinného ručení?

Pojišťovna vám musí oznámit zdražení povinného ručení minimálně s dvouměsíčním předstihem před výročím smlouvy. Jestliže s novou výší pojistného nesouhlasíte, máte 30 dní od tohoto oznámení na podání výpovědi.

Výpověď můžete podat písemně nebo osobně na pobočce pojišťovny. Nezapomeňte si pak s dostatečným předstihem sjednat nové povinné ručení, aby navazovalo ke dni ukončení původní pojistky. Výhodou je, že pojišťovnu můžete měnit klidně každý rok. A nebojte, o bonusy nepřijdete – ty se převádí mezi pojišťovnami.

Sjednejte si výhodnější pojistku vozidla

S výběrem výhodnějšího povinného ručení vám pomůže praktická kalkulačka. Srovnejte si povinné ručení online. Nezabere to déle než 2 minuty. Stačí vyplnit vaše osobní údaje a parametry vozidla podle technického průkazu. Z nabídky několika pojišťoven si vyberete nejlepší povinné ručení a online platební kartou ho můžete okamžitě uhradit. Zelenou kartu obdržíte e-mailem, originál následně poštou. Je to rychlé a jednoduché – navíc ušetříte až tisíce korun ročně.

Srovnat ručení

Blog

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Pojistná částka nemovitost - domeček s mincemi
  Dům a domácnost
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Satelit k televizi
  Dům a domácnost
  25. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Satelitní televize: Čím se liší od jiných typů signálu?

  Okolo satelitní televize koluje řada mýtů a polopravd, které zákazníky od tohoto typu vysílání spíše odrazují. Jaká je ale realita? V čem spočívají výhody a nevýhody satelitní televize a co potřebujete pro příjem satelitního signálu?

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Jana Březinová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.