Zdražení povinného ručení

  • Srovnání nabídek online

  • Rychlý výsledek do 2 minut

  • Zelenou kartu obdržíte ihned

  • Úspora až 70 %

  • Nyní včetně výhodných balíčků
    s havarijním pojištěním

    Spočítat ceny
povinné ručení

Povinné ručení – zdražení přichází každý rok

Povinné ručení nesmí chybět žádnému řidiči – platí se z něj škody třetí straně při zavinění dopravní nehody. Průměrná cena povinného ručení se odvíjí od celkové výše škod, které pojišťovny vyplácí. Škody na majetku i zdraví se každoročně zvyšují, a právě proto povinné ručení zdražuje.

Celková výše škod se může zvyšovat ze dvou základních důvodů – roste počet dopravních nehod nebo rostou náklady na opravy.

Co může za zdražení povinného ručení?

Podle statistik České kanceláře pojistitelů a České asociace pojišťoven jsou na vině rostoucích cen povinného ručení především vyšší náklady na opravu. Zdražují se náhradní díly a práce v autoservisech, navíc rostou i náklady na odškodnění při škodách na zdraví. To všechno má vliv na to, že ke zdražení povinného ručení dochází v podstatě pravidelně každý rok.

Jak se chránit proti vyšší ceně povinného ručení?

Zdražení povinného ručení se nejspíš nevyhne ani vám. Dostali jste od pojišťovny oznámení, že se pojistné na další rok zvyšuje? Naštěstí existuje způsob, jak se zdražení povinného ručení bránit. Na českém trhu působí mnoho pojišťoven a vy si díky praktické online kalkulačce můžete porovnat jejich nabídky online. Snadno si tak najdete nejvýhodnější nabídku povinného ručení na míru svým potřebám.

Spočítat povinné ručení

Jak změnit pojišťovnu při zdražení povinného ručení?

Pojišťovna vám musí oznámit zdražení povinného ručení minimálně s dvouměsíčním předstihem před výročím smlouvy. Jestliže s novou výší pojistného nesouhlasíte, máte 30 dní od tohoto oznámení na podání výpovědi.

Výpověď můžete podat písemně nebo osobně na pobočce pojišťovny. Nezapomeňte si pak s dostatečným předstihem sjednat nové povinné ručení, aby navazovalo ke dni ukončení původní pojistky. Výhodou je, že pojišťovnu můžete měnit klidně každý rok. A nebojte, o bonusy nepřijdete – ty se převádí mezi pojišťovnami.

Sjednejte si výhodnější pojistku vozidla

S výběrem výhodnějšího povinného ručení vám pomůže praktická kalkulačka. Srovnejte si povinné ručení online. Nezabere to déle než 2 minuty. Stačí vyplnit vaše osobní údaje a parametry vozidla podle technického průkazu. Z nabídky několika pojišťoven si vyberete nejlepší povinné ručení a online platební kartou ho můžete okamžitě uhradit. Zelenou kartu obdržíte e-mailem, originál následně poštou. Je to rychlé a jednoduché – navíc ušetříte až tisíce korun ročně.

Srovnat ručení
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).