Co jsou rychlé půjčky

 • Rychlá žádost a schválení půjčky

 • Většinou půjčky 500 až 15 000 Kč

 • Pozor na vysoké úroky a poplatky

Co jsou rychlé půjčky - Tomáš Srovnaný, mince v komínkách, stopky, rozsvícená žárovka

 • Rychlá půjčka je úvěr, který si sjednáte během několika minut. Peníze vám budou také bleskově vyplaceny, obvykle během jedné hodiny nebo dokonce pár minut. Rychlá půjčka se tak hodí v případě, že potřebujete peníze okamžitě nebo v co nejkratším možném čase.

  Rychlé půjčky si můžete sjednat u nebankovních společností. Většinou se jedná o půjčky ve výši 500 Kč až 15 000 Kč, které musíte splatit během jednoho měsíce. Rychlou půjčku vyřídíte online a k žádosti obvykle nemusíte přikládat potvrzení o příjmu. Vyřízení rychlé půjčky je tak velmi jednoduché.

  Někdy najdete rychlou půjčku i pod jinými názvy, například rychlá krátkodobá půjčka před výplatou, rychlá půjčka ještě dnes, expresní půjčka, SMS půjčka nebo půjčka ihned. Někteří poskytovatelé nabízí první půjčku zdarma.

Jak fungují rychlé půjčky

1

Žádost o rychlou půjčku online

Vyplníte žádost o rychlou půjčku online. Obvykle musíte k žádosti přiložit e-mail, telefon, číslo bankovního účtu a kopii občanského průkazu.

2

Ověření čísla účtu

Většina nebankovních společností vyžaduje, abyste ze svého účtu odeslali 1 Kč. Ta slouží jako ověření, že je bankovní účet skutečně váš.

3

Rychlé schválení a vyplacení peněz

Schválení a vyplacení peněz zpravidla trvá několik minut až hodin. Rychlá půjčka o víkendu a během svátků se ale může pozdržet kvůli převodu na účet.

Kompletní návod, jak si zažádat o rychlou půjčku a na co si dát pozor, najdete na naší stránce.

Pro koho jsou rychlé půjčky vhodné


 • Rychlé půjčky se hodí pro lidi, kteří se ocitli v krátkodobé finanční nouzi a potřebují okamžitě menší obnos peněz. Pokud čelíte neplánovaným výdajům, jako je oprava auta, výdaje na léky nebo porouchaný spotřebič, rychlá půjčka vám poskytne okamžitou finanční injekci. Rychlé půjčky jsou často dostupné i lidem s omezenými příjmy (důchodci, studenti, maminky na rodičovské dovolené) nebo s negativním záznamem v registru dlužníků.

Příklad z praze

Petr byl několik měsíců bez zaměstnání, a to ho dostalo do napjaté finanční situace, protože utratil většinu úspor. Tento měsíc už sice chodí do nové práce, ale starosti mu nekončí, protože se mu rozbila lednice. Na nákup nového spotřebiče mu chybí 5 000 Kč, ale výplata přijde až na začátku příštího měsíce. Proto se rozhodl požádat o rychlou půjčku.

Porovnal si nabídky od různých poskytovatelů a spočítal si, zda mu z výplaty zbyde dostatek peněz na splacení půjčky. Když zjistil, že ano, požádal o půjčku u nejlevnějšího poskytovatele. Půjčka mu byla okamžitě schválena, a tak mohl koupit novou lednici hned a nečekat až na výplatu.

Výhody rychlých půjček

 • Rychlost: Žádost o rychlou půjčku vyřídíte online během několika minut a stejně tak rychle vám peníze mohou být převedeny na účet.

 • Jednoduchost: Většina poskytovatelů požaduje pouze vyplnění online formuláře a zaslání skenu občanského průkazu. Není potřeba dokládat výši příjmů.

 • Dostupnost pro všechny: Společnosti u rychlých půjček zkoumají příjmy a údaje v registrech velmi benevolentně, a proto poskytnou půjčku ihned i důchodcům, studentům nebo lidem, kteří už jsou zadluženi.

 • Žádné zajištění: Rychlé půjčky nevyžadují žádné zajištění. Nepotřebujete mít ručitele ani dávat do zástavy svůj majetek.

Rizika rychlých půjček

 • Vysoké úrokové sazby: Ve srovnání s bankovními půjčkami, kontokorentem nebo úvěrem z kreditní karty mají některé rychlé půjčky extrémně vysoké úrokové sazby. Za půjčku 10 000 Kč tak za měsíc zaplatíte až 15 000 Kč! Proto si poskytovatele půjček pečlivě porovnejte.

 • Krátká doba splatnosti: Rychlé půjčky mívají splatnost 30 dnů a pokud je nestihnete splatit v termínu, začnou vám naskakovat vysoké pokuty. Než si o rychlou půjčku zažádáte, pečlivě zvažte, zda ji zvládnete za měsíc splatit včetně úroků a poplatků.

 • Dluhová spirála a exekuce: Jestli nejste schopni splatit půjčku včas, může se váš dluh rychle navýšit kvůli poplatkům za prodlení. Tak se snadno dostanete do dluhové spirály, kdy se z pár tisíc mohou stát statisícové dluhy, což vede až k exekucím.

 • Podvodníci a lichváři: I přes mnohé regulace existuje riziko, že si půjčku vezmete u podvodné firmy. Proto si dejte pozor na to, ať si rychlou půjčku sjednáte u důvěryhodné firmy. V naší kalkulačce najdete jen ověřené společnosti.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.