Jak si zažádat o rychlou půjčku

 • Žádost o půjčku vyplníte během pár minut

 • Obvykle je nutná ověřovací platba 1 Kč

 • Schválení půjčky a vyplacení peněz během pár minut/hodin

Jak si zažádat o rychlou půjčku - Tomáš Srovnaný, stopky, mince v komínkách, mobil

Co je potřeba doložit k žádosti o rychlou půjčku

Žádost o rychlou půjčku je velmi jednoduchá. Obvykle jen vyplníte své osobní údaje do online formuláře a přiložíte kopii (fotku) občanského průkazu.
Osobní údaje

Vyplníte jméno, příjmení, datum narození a adresu trvalého bydliště.

Kontaktní údaje

Musíte uvést e-mailovou adresu a telefonní číslo, kam vám přijde ověřovací kód pro podpis smlouvy o půjčce.

Doklad totožnosti

Obvykle stačí k žádosti přiložit pouze kopii občanského průkazu, některé společnosti však požadují dva doklady totožnosti.

Bankovní účet

Rychlou půjčku je možné vyplatit pouze na bankovní účet vedený na vaše jméno u české banky.

Ověřovací platba 1 Kč

Při žádosti o rychlou půjčku se často setkáte s požadavkem na platbu ve výši 1 Kč. Tato platba slouží jako ověření, že bankovní účet je skutečně váš. Jedině tak si společnost může být jistá, že půjčku vyplácí na správný účet. Navíc tak předchází zneužití půjčky, kdyby si někdo chtěl vzít půjčku vaším jménem a chtěl si ji vyplatit na svůj účet.

Jak probíhá vyhodnocení žádosti o půjčku

Poskytovatelé většinou zkoumají vaši bonitu a kontrolují záznamy v registrech, ale nahlíží na ně velmi benevolentně. To znamená, že vám rychlou půjčku mohou schválit i přesto, že jste již zadlužení nebo jste v minulosti měli problémy se splácením.

Vyhodnocení žádosti o půjčku tak obvykle zabere jen pár hodin nebo dokonce minut. Pokud má poskytovatel pochybnosti o vaší schopnosti splácet, může vás požádat o doložení příjmů. Pak musíte předložit například výplatní pásky, potvrzení o zaměstnání, daňové přiznání nebo bankovní výpisy.

Podpis smlouvy pomocí SMS

Jak je možné podepsat smlouvu o půjčce online? Většina poskytovatelů používá SMS ověření. Na vámi uvedené telefonní číslo zašle SMS s unikátním kódem. Tento kód vyplníte do smlouvy, a tím ji podepíšete.

Jak dlouho trvá převod peněz


 • I vyplacení peněz bývá u rychlé půjčky otázkou minut nebo maximálně hodin. Jediný problém nastává o víkendech a státních svátcích. Nebankovní společnosti sice většinou fungují i v tyto dny, ale celý proces se zdrží kvůli převodu peněz na váš bankovní účet. Většina bank totiž provádí převody pouze v pracovní dny.

  V takovém případě nezbývá než počkat na pracovní den, případně si můžete vyhledat společnost, která vyplácí peníze v hotovosti. Rychlou půjčku si tak sjednáte online a peníze si vyzvednete například v trafice, sázkové kanceláři nebo na čerpací stanici.

Zjistěte, kolik si můžete dovolit splácet

Aby vás rychlá půjčka nedostala do problémů, měli byste pečlivě zvážit, zda ji zvládnete splatit. Vyzkoušejte naši kalkulačku a zjistěte, kolik zvládnete splácet.

Na co si dát pozor před podpisem rychlé půjčky

Online žádost o půjčku je rychlá a jednoduchá, ale právě v tom spočívá její zrádnost. Když potřebujete peníze co nejrychleji, hrozí, že si pořádně nepřečtete podmínky úvěru a podepíšete nevýhodnou půjčku. Před uzavřením smlouvy si smlouvu pečlivě přečtěte a zkontrolujte její hlavní parametry:

 • výše úrokové sazby a RPSN,

 • doba splatnosti,

 • jednorázové poplatky,

 • sankce při opoždění splátky.

Nenechte se nachytat na různé marketingové triky

Žádost o rychlou půjčku je velmi jednoduchá. Obvykle jen vyplníte své osobní údaje do online formuláře a přiložíte kopii (fotku) občanského průkazu.
První půjčka zdarma

Mívá velmi krátkou dobu splatnosti. Když peníze nestihnete vrátit včas, naúčtuje vám poskytovatel vysoké sankce za prodlení.

Půjčka bez registru

Raději se jí vyhněte. Nahlížení do registrů totiž slouží i jako ochrana pro vás proti nadměrnému zadlužení.

Opakovaná půjčka

Pokud je ve smlouvě zmínka o revolvingovém úvěru, zavazujete se k opakované půjčce i bez nové žádosti.

Zvažte i jiné typy půjček


 • Rychlá půjčka u nebankovní společnosti není jediným řešením, jak se dostat z nečekaných finančních problémů. Obvykle si peníze půjčíte výhodněji přímo u své banky. Zeptejte se na možnost kontokorentu – přečerpání běžného účtu.

  Pokud vám na bankovní účet pravidelně chodí výplata nebo jiný příjem, můžete mít kontokorent už předschválený a jen si ho aktivujete v internetovém bankovnictví. Oproti rychlé půjčce mívá kontokorent nižší úrokovou sazbu a splatíte ho automaticky, jakmile vám přijdou peníze na účet.

Srovnejte si nabídky půjček

S výběrem rychlé půjčky online vám pomůže naše kalkulačka. Najdete v ní pouze ověřené poskytovatele, a tak se chráníte proti lichvářům a podvodným firmám. Vyhledání nejvýhodnější rychlé půjčky vám zabere jen pár minut.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.