Cestovní pojištění – srovnání cen

Uzavření pojistné smlouvy prostřednictvím našich stránek je velice jednoduché a časově nenáročné. Přesto Vás žádáme, abyste věnovali potřebnou pozornost veškerým doprovodným textům a samotnému vyplňování on-line formuláře.

Jak to tedy funguje?

Uzavření pojistné smlouvy prostřednictvím našich stránek je velice jednoduché a časově nenáročné. Přesto Vás žádáme, abyste věnovali potřebnou pozornost veškerým doprovodným textům a samotnému vyplňování on-line formuláře.

1) Kalkulace cenyPo zadání základních údajů o Vás a Vašem vozidle získáte komplexní přehled nabídek povinného ručení napříč pojistným trhem. Nabídky jsou přehledně uspořádány podle ceny a navíc můžete porovnat i nabídku možných dodatečných připojištění (čelní sklo, zavazadla apod.). Stačí si jen vybrat variantu pojištění, které nejlépe odpovídá Vašim požadavkům.

2) Návrh smlouvy – Poté, co jste si vybrali konkrétní nabídku některé z pojišťoven, je nutné do formuláře zadat detailní informace o Vás a Vašem vozidle (veškeré potřebné informace naleznete ve velkém technickém průkazu) a dále zaškrtnout požadovaná připojištění. Dbejte především na správné zadání všech požadovaných informací, včetně Vašich kontaktních údajů (e-mail, telefon).

3) Objednávka pojištěníPo vyplnění veškerých požadovaných údajů se Vám zobrazí rekapitulace, kde můžete ověřit správnost Vámi zadaných údajů a případně opravit chybně zadané údaje. Potvrzením zadaných údajů online objednáváte Vámi zvolené havarijní pojištění.

4) Vznik pojistné smlouvy – Na zadaný e-mail obratem obdržíte potvrzení Vaší objednávky, včetně elektronické podoby pojistné smlouvy a v případě, že jste si spolu s havarijním pojištěním objednali také povinné ručení, obdržíte na Váš e-mail také dočasnou zelenou kartu. Součástí potvrzujícího e-mailu jsou veškeré důležité údaje pro platbu pojistného a vznik pojistné smlouvy – v případě objednávky havarijního pojištění je povinností provést fyzickou kontrolu pojišťovaného vozidla. Součástí e-mailu je tedy i informace o tom, kdy Vás bude kontaktovat náš smluvní technik (nejpozději do 48 hodin od počátku pojištění), který Vaše vozidlo zdarma nafotí a to na Vámi určeném místě. Smlouva vzniká okamžikem provedení fyzické prohlídky vozidla při dodržení termínu úhrady pojistného na uvedený účet do 15 dnů od data počátku pojištění. Nemusíte nic podepisovat a zasílat poštou zpět.

5) Originály dokladů – Nejpozději následující pracovní den odešleme na Vaši korespondenční adresu potřebné pojistné dokumenty a to včetně originálu zelené karty, pokud součástí objednávky bylo také povinné ručení.  V případě, že doba od uzavření pojistné smlouvy do počátku pojištění je více než 14 dní, zašleme Vám dokumenty nejdříve 14 dní před počátkem pojištění.

6) Následný servis – V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Bude-li Vám např. přidělena jiná SPZ či TP nebo budete-li požadovat změnu korespondenční adresy, napište nám na podpora@srovnejto.cz a my změnu zařídíme za Vás!

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 99