Cestovní pojištění do Alp

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění hory, zima

Cestovní pojištění do Alp

Alpy představují ideální místo pro dovolenou v každém ročním období. Především pak rakouské Alpy vám nabídnou skvělou zábavu pro celou rodinu v létě i v zimě. Pokochejte se nádhernou přírodou, vykoupejte se v průzračných jezerech s teplou vodou, nebo zavítejte do Dolomit. Ať si vyberete cokoliv, Alpy vás nezklamou.


Žena se kochá jezerem

Cestovní pojištění do Alp

Češi vnímají Alpy zejména jako oblíbenou destinaci pro zimní sporty. Lyžařských středisek je tu opravdu hodně a každoročně je navštíví tisíce lidí. Krása Alp vás ale ohromí i v létě, kdy se můžete vydat k nádherným horským jezerům nebo otestovat svou kondičku na ferratách. Ať už ale zvolíte cokoliv, do Alp si vždy sjednejte kvalitní cestovní pojištění.

S EHIC, tedy Evropským průkazem zdravotního pojištění si tak snadno nevystačíte. Platí totiž jen ve veřejných zdravotnických zařízeních a v případě úrazu nepokryje ani drahý zásah horské služby.

Spočítat ceny cestovního pojištění
 • Jak vybrat cestovní pojištění do Alp?

  Při cestě do Alp za horskou turistikou byste rozhodně neměli podcenit správnou výstroj, jelikož mít na alpské treky kvalitní obuv a vybavení je první z kroků k bezpečnější dovolené. Tím druhým je kvalitní cestovní pojištění na hory, k němuž se případně vyplatí sjednat i doplňková připojištění. Cestovní pojištění a jeho rozsah vybírejte podle toho, co na dovolené v Alpách plánujete dělat.

  Pro zimní sporty zvolte cestovní pojištění na lyže, případně si připojistěte i rizikové sporty, jako je jízda na sněžném skútru, skialpinismus nebo snowrafting. Na horskou turistiku zase volte cestovní pojištění na hory. To zahrnuje i zásah horské služby a připojistit si můžete rovněž i rizikové sporty. Určitě je vhodné mít i připojištění odpovědnosti. Pokryje vám případné náklady, pokud způsobíte někomu škodu na majetku nebo zdraví. Hodí se i na sjezdovky, kde je srážka s jiným lyžařem poměrně častá.

 • Kolik stojí cestovní pojištění do Alp?

  Cena cestovního pojištění do Alp se odvíjí od vámi zvolené výše pojistného limitu a dalších připojištění, která si zvolíte. Dalším faktorem je i délka pojištění, kdy můžete zvolit jen krátkodobé, nebo  cestovní pojištění na rok. V případě Alp a jiných horských oblastí je lepší volit i to dražší, protože nejlevnější cestovní pojištění vám nemusí pokrýt vyšší finanční náklady, konkrétně třeba v případě vážnějšího úrazu či onemocnění. Reálně se tak cena cestovního pojištění může vyšplhat na pár tisíc. Abyste zjistili, kolik za pojištění zaplatíte vy, využijte naši kalkulačku.

Informace o spotřebitelských recenzích

Cestovní pojištění ke kartě

Na výletech a dovolené v Alpách není velmi moudré se spoléhat pouze na cestovní pojištění k vaší platební kartě. Proč? Takovéto pojištění nemusí pokrýt všechny náklady na ošetření, pobyt v nemocnici, či v případě nutnosti zásahu horské služby. Mnoho bank také neposkytuje plnohodnotné cestovní pojištění a je lepší si tak sjednat kvalitní cestovní pojištění na hory. Na zimní sporty pak také raději volte cestovní pojištění na lyže zvlášť.

Spočítat ceny cestovního pojištění

Tipy na nejlepší zážitky z Alp

Alpy nejsou jenom Rakousko. Rozprostírají se přes několik evropských krajin, kde je vždy co vidět a zažít. V létě se pokocháte nádhernými výhledy a v zimě zase navštívíte největší lyžařská střediska na světě, například Kitzbühel či Arlberg.
Hory a krajina
Švýcarský Jungfrajoch

Jungfrajoch je nejvyšší místo v Evropě, na které vedou koleje. Nachází se ve Švýcarsku a najdete tu nádhernou ledovcovou jeskyni s modravě nasvícenými sochami. Tato jeskyně hraje velkou roli ve vytápění návštěvnického centra. Je to z důvodu jeho velké návštěvnosti, proto se teplo z jeskyně odvádí pryč, aby se nezačal topit led v jeskyni.

Lucernské jezero
Lucernské jezero ve Švýcarsku

Lucernské jezero najde obklopené vrcholy v hornaté krajině Švýcarska, které je pátým největším jezerem v této krajině. Na jezeře najdete 5 kolesových parníků, které slouží k dopravě. Jezero patří k nejoblíbenějším ve Švýcarsku a je i jedním z jeho symbolů.

Dolomity v Itálii
Dolomity v Itálii

Italské Dolomity jsou skvělým místem pro vysokohorské túry, ale i rodiny s dětmi se tu dobře zabaví. Kondičku otestujete například při výstupu na nejvyšší ledový masiv Marmolado anebo nejlépe přístupnou třítisícovku, Piz Boe.

řeka Soca
Triglavský národní park ve Slovinsku

Triglav je nejvyšší hora Slovinska, která se nachází v Triglavském národním parku. Najdete tu spoustu kamzíků, tetřevů nebo rysů, pro které se tato oblast stala domovem. Osvěžit se můžete v nádherně smaragdové vodě řeky Soča, nejkrásnější řeky Evropy.

Srovnaný magazín

 • Skok padákem
  Cestování
  24. března 2023|Magdaléna Kubečková
  Adrenalinové a rizikové sporty: umíte se správně pojistit?

  Jedete lyžovat do Alp se základním balíčkem cestovního pojištění. Víte ale, že na vaše sporty nemusí takové pojištění stačit? Než se vydáte na další adrenalinové dobrodružství, přečtěte si pořádně pojistné podmínky. Rizikové a adrenalinové sporty vyžadují speciální připojištění. Některé sporty dokonce pojistit nelze. 

 • Koupě zájezdu v cestovní agentuře
  Cestování
  11. března 2023|Magdaléna Kubečková
  Reklamace zájezdu krok za krokem

  Místo výhledu na oceán koukáte do oken protějšího hotelu. Jste vzhůru ještě o půlnoci, protože vás vzbudila parta opilých turistů, a navíc je vám zle z mušlí, které jste měli k obědu. Že jste si takhle vysněnou exotiku nepředstavovali? Poradíme vám, jak na reklamaci zájezdu, a přidáme pár tipů. 

 • Rodina s kufry jde do letadla
  Cestování
  15. února 2023|Jana Březinová
  Pojištění storna zájezdu

  Nákup zájezdu v předstihu má spoustu výhod. Na dovolenou se můžete těšit a začít včas s plánováním. Ale co když se před odjezdem přihodí něco, kvůli čemu nebudete moci odcestovat? Úraz nebo nemoc vám může plány překazit. Pak nezbývá než dovolenou zrušit, s čímž jsou spojené vysoké storno poplatky. Naštěstí se dají alespoň částečně pokrýt prostřednictvím pojištění storna zájezdu.

 • Žena se sluchátky sedí v letadle
  Cestování
  09. února 2023|Jana Březinová
  Co si s sebou vzít na palubu letadla?

  Blíží se datum vaší dovolené? Už teď se vidíte na exotických plážích s dobrou knihou a vychlazeným koktejlem? Ještě před tím, než se vaše představy promění ve skutečnost, bude potřeba absolvovat let letadlem. Co si sbalit na palubu? Přinášíme praktický seznam pro všechny, které čeká první let letadlem nebo se nechtějí dlouze rozpomínat, co do příručního zavazadla patří a s čím přes kontrolu neprojdou.

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  Cestování
  30. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Vysokoškoláci již mnoho let s oblibou využívají program Erasmus podporující studium v zahraničí. Díky této zkušenosti poznají jinou zemi, nové přátele a zdokonalí své jazykové schopnosti. V rámci programu mají studenti nárok na stipendium, které pokryje část nákladů na cestu a ubytování. Jak je to ale s cestovním pojištěním?

 • Lyžařky na svahu
  Cestování
  25. ledna 2023|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2023 aneb kam vyrazit na lyže?

  Po letech pandemie si letos můžete užít zimní dovolenou na horách opět bez omezení. Vyrazíte za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? A na co si dát pozor? Máme pro vás užitečné tipy.

 • Bezpečně na horách - Rodina na lyžích v Alpách
  Cestování
  17. prosince 2022|Jana Březinová
  Bezpečně na horách: Jak se vyhnout úrazům a proč si vždy sjednat pojištění

  Zima se pro miliony Čechů neodmyslitelně pojí s dovolenou na horách. Bohužel to také znamená tisíce úrazů – lyžování a snowboarding patří k nejrizikovějším sportům. Jak se na horách chovat bezpečně? Jaké úrazy hrozí nejčastěji? Proč si sjednat pojištění a na kolik by vás vyšlo ošetření v zahraničí bez něj? Vše jsme pro vás shrnuli v článku.

 • Turecko je nejoblíbenější destinací Čechů, co zde vidět - Sophia v Istambulu
  Cestování
  29. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Turecko je nejoblíbenější destinací Čechů pro rok 2022: Kdy má smysl se sem vydat a co vidět?

  Ze statistik cestovních kanceláří a agentur jasně vyplývá, že si Češi letos po covidové pauze chtěli opět dopřát zasloužený odpočinek u moře. Letos si dokonce koupili o polovinu více zájezdů než loni. Největší zájem byl už tradičně o Řecko, kterému šlapalo na paty Turecko. Jak se sem dostat, co vidět a navštívit?

 • Plánujete dovolenou? Podadíme, jak si na ni našetři - Mapa, foťák a mužská ruka ukazující na místo cíle
  Osobní finance
  26. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Plánujete dovolenou? Poradíme, jak na ni našetřit!

  Letní dovolenou v zahraničí plánovalo letos podle analýz portálu Czech Tourism Tourdata zhruba 52 % Čechů. Plány řady z nich bohužel ovlivnil nedostatek finančních prostředků. Pokud jste podobnou nepříjemnost sami řešili, ale zahraniční dovolenou na horách, či u moře si příští rok nechcete odepřít, máme pro vás tipy, jak na ni našetřit.

 • Očkování při cestě do zahraničí - Sestra očkuje pacientku do ramene
  Cestování
  12. listopadu 2022|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Každoročně vyráží na dovolenou do zahraničí miliony Čechů. V posledních letech ale cestování komplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19. Do jakých zemí aktuálně potřebujete očkování a kde stačí test? Nezapomínejte však ani na další povinná a doporučená očkování, a to především při cestách do exotiky.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.