Cestovní pojištění do Alp

  • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

  • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

  • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

  • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

Spočítat ceny
cestovní pojištění hory, zima

Cestovní pojištění do Alp

Alpy představují ideální místo pro dovolenou v každém ročním období. Především pak rakouské Alpy vám nabídnou skvělou zábavu pro celou rodinu v létě i v zimě. Pokochejte se nádhernou přírodou, vykoupejte se v průzračných jezerech s teplou vodou, nebo zavítejte do Dolomit. Ať si vyberete cokoliv, Alpy vás nezklamou.

Žena se kochá jezerem

Cestovní pojištění do Alp

Češi vnímají Alpy zejména jako oblíbenou destinaci pro zimní sporty. Lyžařských středisek je tu opravdu hodně a každoročně je navštíví tisíce lidí. Krása Alp vás ale ohromí i v létě, kdy se můžete vydat k nádherným horským jezerům nebo otestovat svou kondičku na ferratách. Ať už ale zvolíte cokoliv, do Alp si vždy sjednejte kvalitní cestovní pojištění.

S EHIC, tedy Evropským průkazem zdravotního pojištění si tak snadno nevystačíte. Platí totiž jen ve veřejných zdravotnických zařízeních a v případě úrazu nepokryje ani drahý zásah horské služby.

Jak vybrat cestovní pojištění do Alp?

Při cestě do Alp za horskou turistikou byste rozhodně neměli podcenit správnou výstroj, jelikož mít na alpské treky kvalitní obuv a vybavení je první z kroků k bezpečnější dovolené. Tím druhým je kvalitní cestovní pojištění na hory, k němuž se případně vyplatí sjednat i doplňková připojištění. Cestovní pojištění a jeho rozsah vybírejte podle toho, co na dovolené v Alpách plánujete dělat.

Pro zimní sporty zvolte cestovní pojištění na lyže, případně si připojistěte i rizikové sporty, jako je jízda na sněžném skútru, skialpinismus nebo snowrafting. Na horskou turistiku zase volte cestovní pojištění na hory. To zahrnuje i zásah horské služby a připojistit si můžete rovněž i rizikové sporty. Určitě je vhodné mít i připojištění odpovědnosti. Pokryje vám případné náklady, pokud způsobíte někomu škodu na majetku nebo zdraví. Hodí se i na sjezdovky, kde je srážka s jiným lyžařem poměrně častá.

Lyžování

Kolik stojí cestovní pojištění do Alp?

Cena cestovního pojištění do Alp se odvíjí od vámi zvolené výše pojistného limitu a dalších připojištění, která si zvolíte. Dalším faktorem je i délka pojištění, kdy můžete zvolit jen krátkodobé, nebo cestovní pojištění na rok. V případě Alp a jiných horských oblastí je lepší volit i to dražší, protože nejlevnější cestovní pojištění vám nemusí pokrýt vyšší finanční náklady, konkrétně třeba v případě vážnějšího úrazu či onemocnění. Reálně se tak cena cestovního pojištění může vyšplhat na pár tisíc. Abyste zjistili, kolik za pojištění zaplatíte vy, využijte naši kalkulačku.

Spočítat cestovní pojištění

Cestovní pojištění ke kartě

Na výletech a dovolené v Alpách není velmi moudré se spoléhat pouze na cestovní pojištění k vaší platební kartě. Proč? Takovéto pojištění nemusí pokrýt všechny náklady na ošetření, pobyt v nemocnici, či v případě nutnosti zásahu horské služby. Mnoho bank také neposkytuje plnohodnotné cestovní pojištění a je lepší si tak sjednat kvalitní cestovní pojištění na hory. Na zimní sporty pak také raději volte cestovní pojištění na lyže zvlášť.

Tipy na nejlepší zážitky z Alp

Alpy nejsou jenom Rakousko. Rozprostírají se přes několik evropských krajin, kde je vždy co vidět a zažít. V létě se pokocháte nádhernými výhledy a v zimě zase navštívíte největší lyžařská střediska na světě, například Kitzbühel či Arlberg .

Hory a krajina

Švýcarský Jungfrajoch

Jungfrajoch je nejvyšší místo v Evropě, na které vedou koleje. Nachází se ve Švýcarsku a najdete tu nádhernou ledovcovou jeskyni s modravě nasvícenými sochami. Tato jeskyně hraje velkou roli ve vytápění návštěvnického centra. Je to z důvodu jeho velké návštěvnosti, proto se teplo z jeskyně odvádí pryč, aby se nezačal topit led v jeskyni.

Lucernské jezero ve Švýcarsku

Lucernské jezero najde obklopené vrcholy v hornaté krajině Švýcarska, které je pátým největším jezerem v této krajině. Na jezeře najdete 5 kolesových parníků, které slouží k dopravě. Jezero patří k nejoblíbenějším ve Švýcarsku a je i jedním z jeho symbolů.

Dolomity

Dolomity v Itálii

Italské Dolomity jsou skvělým místem pro vysokohorské túry, ale i rodiny s dětmi se tu dobře zabaví. Kondičku otestujete například při výstupu na nejvyšší ledový masiv Marmolado anebo nejlépe přístupnou třítisícovku, Piz Boe.

Solné komory v Rakousku

Solné komory byly zapsány i na seznam UNESCO a nachází se tu víc než 20 ledovcových jezer. Cyklistické trasy v jejich okolí zvládnout i děti a jezera jsou skvělým místem i na koupání či vodní sporty.

Národní park ve Slovinsku

Triglavský národní park ve Slovinsku

Triglav je nejvyšší hora Slovinska, která se nachází v Triglavském národním parku. Najdete tu spoustu kamzíků, tetřevů nebo rysů, pro které se tato oblast stala domovem. Osvěžit se můžete v nádherně smaragdové vodě řeky Soča, nejkrásnější řeky Evropy.

V Alpách se rozhodně nudit nebudete. Ať už si vyberete jakoukoliv trasu, trek či turistickou cestu nebo zvolíte poznávání památek a kultury, Alpy vás budou neustále ohromovat. Alpy jsou vhodné pro celoroční dovolenou, v zimě nebo v létě, s rodinou nebo s přáteli. Do výbavy se vám ale určitě vždy hodí kvalitní obuv a výstroj, dobrá kondice a cestovní pojištění.

Sjednat cestovní pojištění
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.