Cestovní pojištění do Alp

 • Srovnání a sjednání cestovního pojištění online

 • Všechny dokumenty dostanete ihned na e-mail

 • Během 2 minut sjednáte a ušetříte až 50 %

 • Pro cesty autem pojistíme i Vaše vozidlo

cestovní pojištění hory, zima

Cestovní pojištění do Alp

Alpy představují ideální místo pro dovolenou v každém ročním období. Především pak rakouské Alpy vám nabídnou skvělou zábavu pro celou rodinu v létě i v zimě. Pokochejte se nádhernou přírodou, vykoupejte se v průzračných jezerech s teplou vodou, nebo zavítejte do Dolomit. Ať si vyberete cokoliv, Alpy vás nezklamou.


Žena se kochá jezerem

Cestovní pojištění do Alp

Češi vnímají Alpy zejména jako oblíbenou destinaci pro zimní sporty. Lyžařských středisek je tu opravdu hodně a každoročně je navštíví tisíce lidí. Krása Alp vás ale ohromí i v létě, kdy se můžete vydat k nádherným horským jezerům nebo otestovat svou kondičku na ferratách. Ať už ale zvolíte cokoliv, do Alp si vždy sjednejte kvalitní cestovní pojištění.

S EHIC, tedy Evropským průkazem zdravotního pojištění si tak snadno nevystačíte. Platí totiž jen ve veřejných zdravotnických zařízeních a v případě úrazu nepokryje ani drahý zásah horské služby.

 • Jak vybrat cestovní pojištění do Alp?

  Při cestě do Alp za horskou turistikou byste rozhodně neměli podcenit správnou výstroj, jelikož mít na alpské treky kvalitní obuv a vybavení je první z kroků k bezpečnější dovolené. Tím druhým je kvalitní cestovní pojištění na hory, k němuž se případně vyplatí sjednat i doplňková připojištění. Cestovní pojištění a jeho rozsah vybírejte podle toho, co na dovolené v Alpách plánujete dělat.

  Pro zimní sporty zvolte cestovní pojištění na lyže, případně si připojistěte i rizikové sporty, jako je jízda na sněžném skútru, skialpinismus nebo snowrafting. Na horskou turistiku zase volte cestovní pojištění na hory. To zahrnuje i zásah horské služby a připojistit si můžete rovněž i rizikové sporty. Určitě je vhodné mít i připojištění odpovědnosti. Pokryje vám případné náklady, pokud způsobíte někomu škodu na majetku nebo zdraví. Hodí se i na sjezdovky, kde je srážka s jiným lyžařem poměrně častá.

 • Kolik stojí cestovní pojištění do Alp?

  Cena cestovního pojištění do Alp se odvíjí od vámi zvolené výše pojistného limitu a dalších připojištění, která si zvolíte. Dalším faktorem je i délka pojištění, kdy můžete zvolit jen krátkodobé, nebo  cestovní pojištění na rok. V případě Alp a jiných horských oblastí je lepší volit i to dražší, protože nejlevnější cestovní pojištění vám nemusí pokrýt vyšší finanční náklady, konkrétně třeba v případě vážnějšího úrazu či onemocnění. Reálně se tak cena cestovního pojištění může vyšplhat na pár tisíc. Abyste zjistili, kolik za pojištění zaplatíte vy, využijte naši kalkulačku.

Cestovní pojištění ke kartě

Na výletech a dovolené v Alpách není velmi moudré se spoléhat pouze na cestovní pojištění k vaší platební kartě. Proč? Takovéto pojištění nemusí pokrýt všechny náklady na ošetření, pobyt v nemocnici, či v případě nutnosti zásahu horské služby. Mnoho bank také neposkytuje plnohodnotné cestovní pojištění a je lepší si tak sjednat kvalitní cestovní pojištění na hory. Na zimní sporty pak také raději volte cestovní pojištění na lyže zvlášť.

Tipy na nejlepší zážitky z Alp

Alpy nejsou jenom Rakousko. Rozprostírají se přes několik evropských krajin, kde je vždy co vidět a zažít. V létě se pokocháte nádhernými výhledy a v zimě zase navštívíte největší lyžařská střediska na světě, například Kitzbühel či Arlberg.
Hory a krajina
Švýcarský Jungfrajoch

Jungfrajoch je nejvyšší místo v Evropě, na které vedou koleje. Nachází se ve Švýcarsku a najdete tu nádhernou ledovcovou jeskyni s modravě nasvícenými sochami. Tato jeskyně hraje velkou roli ve vytápění návštěvnického centra. Je to z důvodu jeho velké návštěvnosti, proto se teplo z jeskyně odvádí pryč, aby se nezačal topit led v jeskyni.

Lucernské jezero
Lucernské jezero ve Švýcarsku

Lucernské jezero najde obklopené vrcholy v hornaté krajině Švýcarska, které je pátým největším jezerem v této krajině. Na jezeře najdete 5 kolesových parníků, které slouží k dopravě. Jezero patří k nejoblíbenějším ve Švýcarsku a je i jedním z jeho symbolů.

Dolomity v Itálii
Dolomity v Itálii

Italské Dolomity jsou skvělým místem pro vysokohorské túry, ale i rodiny s dětmi se tu dobře zabaví. Kondičku otestujete například při výstupu na nejvyšší ledový masiv Marmolado anebo nejlépe přístupnou třítisícovku, Piz Boe.

řeka Soca
Triglavský národní park ve Slovinsku

Triglav je nejvyšší hora Slovinska, která se nachází v Triglavském národním parku. Najdete tu spoustu kamzíků, tetřevů nebo rysů, pro které se tato oblast stala domovem. Osvěžit se můžete v nádherně smaragdové vodě řeky Soča, nejkrásnější řeky Evropy.

Srovnaný magazín

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  27. února 2024|Jana Březinová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Když SPZ ztratíte a vyjedete bez ní, hrozí vám zákaz řízení až na 1,5 roku. Připravit vás o ni ale může i policie, když zjistí, že dlužíte za pokuty. Od roku 2016 si můžete navrhnout SPZ na přání. Nesmí obsahovat vulgarity a zaplatíte za ni 10 000 Kč. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • žena telefonuje po nehodě u auta ve sněhu
  13. února 2024|Jana Březinová
  Nehody v zimě: Jak jim předcházet a jak si auto správně pojistit

  V posledních letech bývají zimy mírnější, přesto každoročně na namrzlých silnicích zemře kolem 20 osob a asi 1000 se zraní. Řidiči nejsou zvyklí jezdit v zimních podmínkách, a tak je náledí a sníh na vozovce často zaskočí. Na co si dát na silnicích pozor, jaká zimní výbava vám nesmí chybět a jak si auto na zimu správně pojistit?

 • povinné ručení mimo čr
  12. února 2024|Petr Pohůdka
  Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta?

  Pokud jezdíte po českých silnicích, musíte mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Jako potvrzení o sjednání povinného ručení slouží zelená karta na auto. Jak si ale zařídit pojištění auta do zahraničí? Záleží, kam vyrážíte. V Evropě si téměř všude vystačíte se zelenou kartou, jinde musíte uzavřít hraniční pojištění.

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • pohonne-hmoty
  24. ledna 2024|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Ceny pohonných hmot v posledních třech měsících výrazně klesly. Benzín i nafta stojí v průměru okolo 36 Kč/litr. Zlevňuje se především kvůli propadu cen ropy na světových trzích. Nejvyšší ceny jsou tradičně v Praze, naopak nejvýhodněji natankujete v Královéhradeckém kraji. V rámci Evropské unie je nejlevnější benzín v Bulharsku a Rumunsku. Podívejte se na grafy porovnávající současné ceny pohonných hmot v ČR a EU.

 • 10. ledna 2024|Jana Březinová
  Jaké změny platí pro řidiče od 1. ledna 2024?

  Se začátkem roku se řidiči v ČR musí připravit na mnoho novinek zejména v souvislosti s novým zákonem o silničním provozu. Mění se bodový systém i výše pokut. Už s sebou není třeba vozit doklady od auta, velký technický průkaz se dokonce ruší. Dálniční známka zdraží o 800 Kč a na silnice vyjedou už 17letí řidiči. Jaké novinky pro řidiče od letoška platí?

 • Auto po autonehodě
  28. prosince 2023|Jana Březinová
  Víte, jak získat odpovídající odškodnění po dopravní nehodě?

  Poškození při dopravní nehodě mají často nárok na násobně vyšší částky, než jim přiznala pojišťovna. Na vině bývají nesprávně vyplněné formuláře nebo chybějící lékařské zprávy. Navíc někdy o kompenzaci ani nežádají, protože nechtějí viníka popotahovat u soudu. Odškodnění se však řeší přímo s pojišťovnou a vyplácí se z povinného ručení.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.