Zdražení a cena plynu Corasta

Malý dodavatel elektřiny a plynu

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 237

  • Plyn: 1 278

Plyn - plynový sporák
logo Corasta

Jaká je cena plynu o dodavatele Corasta?

Dodavatel Corasta ceníky plynu s vyššími cenami vydal v říjnu. Ve stejném termínu se měnily také ceny elektřiny. Jen o několik dní později ovšem společnost zveřejnila tiskovou zprávu, kde oznámila, že maloodběratelé elektřiny budou převedeni pod dodavatele AZ Energies. Odběratelů zemního plynu se postoupení k jinému dodavateli netýká –⁠ jestliže zákazník odebíral od Corasty elektřinu i plyn, dostane nový rozpis záloh pouze na zemní plyn. Zdražení plynu u Corasty se dotkne jen malého množství zákazníků, celkově dodává zemní plyn do přibližně tisícovky odběrných míst.

Cena zemního plynu na burze v posledních měsících vystoupala na rekordní úroveň. Tato situace způsobila nejen změnu ceníků a zdražování pro domácnosti, ale dostala do problémů některé dodavatele. Corasta převedla část svých zákazníků k jinému dodavateli, ale jiné společnosti již kompletně ukončily svoji činnost na energetickém trhu. Jmenovitě se jedná o skupinu Bohemia Energy, která dodávala elektřinu do jednoho milionu odběrných míst. Smlouvu svým zákazníkům vypověděl rovněž dodavatel Kolibřík energie.

V této turbulentní době se ukazuje, že pro dodavatele plynu není jednoduché pokrýt výkyvy na trhu. Řada zákazníků se tak uchyluje zpět k dominantním dodavatelům, kteří volí konzervativnější nákupní strategie, a díky předzásobení jsou schopni dodávat energie vysokému počtu zákazníků. Pokud hledáte stabilního dodavatele plynu, rádi vám poradíme, kdo pro vás bude ten pravý. Každý den sledujeme vývoj na trhu a porovnáváme nejen aktuální ceníky plynu, ale také férovost podmínek a přístup dodavatele k zákazníkům v současné situaci. Zavolejte na bezplatnou linku 800 444 455 nebo vyplňte údaje do jednoduchého online formuláře.