Cestovní pojištění – srovnání cen

Účtování záloh na energie

Ať už doma využíváte plyn nebo elektřinu (případně kombinaci obojího), určitě se nevyhnete pravidelnému účtování záloh za tyto energie. Zálohový systém je spojen s jednotlivými předpisy plateb, které je třeba měsíčně posílat. A to buď samostatně, nebo prostřednictvím SIPO plateb. 

Samotná výše záloh závisí na tom, jak si ji nastavíte. Odpovídat by měla průměrné (dlouhodobé) spotřebě plynu a elektřiny. V rámci klasického vyúčtování vám pak může dodavatel výši záloh měnit a to nejen směrem nahoru, ale především dolů.

porovnání energií

Pokud jste v bytě nebo domě delší dobu nepobývali (třeba z důvodu pracovní cesty nebo několikaměsíční dovolené), může se spotřeba snížit, na což dodavatel zareaguje snížením měsíčních záloh

Ty se ale během následného vyúčtování mohou ukázat jako nedostatečné a vám tak vznikne doplatek. Proto je dobré výši záloh průběžně kontrolovat a fixovat je na přibližně stejné výši.

Účtování záloh na energie je jiné napříč dodavateli

Kolik konkrétně budete platit u různých dodavatelů, to obvykle záleží na tom, jakého z nich zvolíte. To může být ale maličko komplikované. Dodavatelů je totiž na našem trhu několik desítek a jejich ceny se liší někdy i o desítky procent

Abyste si vybrali toho, který vás svou cenovou politikou nejvíce zaujme a nabídne vám ty nejlepší podmínky, vyplatí se využít náš praktický online porovnávač, který vám pomůže s výběrem. Online a během několika minut můžete hravě zjistit, který z dodavatelů je na trhu nejvýhodnější.

Přestup k novému dodavateli je jednoduchý

Nejenom, že vám naše kalkulačka energií umí najít nejvýhodnějšího dodavatele, jednoduše, online a během několika mála kliknutí u něj můžete energie také poptat. Poté už stačí pouze výpověď u stávajícího dodavatele a podpis smlouvy u nového. Tím je změna definitivně potvrzena. Někteří dodavatelé navíc nabízí také možnost, že za vás vše plnohodnotně vyřídí a vy se tak nemusíte o nic dalšího starat.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2