Cestovní pojištění – srovnání cen

Srovnání havarijního pojištění - autonehoda

Domácnostem klesají příjmy, ale peníze jsou dneska naštěstí levné. Na nutné výdaje seženete přijatelnou půjčku například v Komerční bance, mBank nebo Equa bank. Úvěr vám nabízí také řada menších firem, které však většinou bývají dražší. Ponechme stranou komplikované pojmy jako RPSN, následující srovnání bankovních a nebankovních půjček pro rok 2021 bude praktické a srozumitelné.

porovnání půjček

Zažíváme krušné časy. Přestáváme počítat, kolikátá vlna koronavirové epidemie právě probíhá a kolikrát byly uzavřeny školy či malé obchůdky. Chudým samoživitelkám, hostinským nebo kadeřníkům docházejí peníze. Zároveň rychle zdražují základní životní potřeby – namátkou třeba bydlení, zelenina, vodné a stočné.

Politici monitorují, jaká kapacita ještě zbývá veřejným nemocnicím. Někteří žadatelé o sociální dávky mezitím dlouho čekají, než dostanou nějakou finanční podporu. Všichni přitom denně potřebujeme přístřeší, teplo, elektřinu, stravu a hygienické zázemí. Mladá nemajetná rodina, které se například polámala pračka, potřebuje okamžitě aspoň půjčku.

Otázka zní, kolik musíte vrátit

Úvěrové společnosti svým zákazníkům účtují různé úroky a další poplatky, které bývají souhrnně vyjadřovány jako takzvané RPSN (roční procentní sazba celkových nákladů). Předpokládejme, že si dlužník půjčí 10 000 Kč. A spočítejme, kolik musí vrátit ve 12 měsíčních splátkách, které sečteme dohromady. Výsledkem budou dvě tabulky – jednoduché a jasné srovnání bankovních a nebankovních půjček pro rok 2021

Komerční banka, mBank nebo Equa bank

Některé úvěrové společnosti půjčují pouze vyšší obnosy, jiné nezveřejňují svoji cenotvorbu. Nabídek však každopádně dostaneme dost. Levnější bývají akciové společnosti, které získaly bankovní licenci od České národní banky (ČNB). Musely předložit přesvědčivý obchodní plán a analýzu, aby byly zařazeny mezi finanční elitu. Když sečteme 12 měsíčních splátek, za 10 000 půjčených Kč jim můžete zaplatit méně než 11 000 Kč.

Poskytovatel

Produkt

Celková splátka 

Komerční banka 

Osobní půjčka 

10 486,34 Kč 

mBank 

mPůjčka 

10 544,00 Kč 

Equa bank 

Minutová půjčka 

10 548,00 Kč 

Moneta Money Bank 

Expres půjčka 

10 956,00 Kč 

Česká spořitelna 

Půjčka 

11 251,00 Kč 

Rychlé peníze komukoli na cokoli

Početnější jsou úvěrové firmy, které nemají bankovní licenci. Často slibují, že budou rychlé a během několika minut půjčí peníze komukoli na cokoli, aniž by ověřovaly, jestli dlužník pravděpodobně dokáže splácet svoje závazky. V našem ukázkovém příkladu jsou ale většinou dražší, než bankovní domy. Mezi výjimky patří Essox, což je ovšem dceřiná firma Komerční banky.

Poskytovatel

Produkt

Celková splátka 

Essox 

Půjčka 

10 212,00 Kč 

Home Credit 

Tesco finanční služby 

(Rychlá půjčka) 

11 571,00 Kč 

Provident Financial 

Půjčka Provident 

12 964,00 Kč 

Profi Credit Czech 

Razdva 

13 896,00 Kč 

CreditPortal 

Credit 365 

14 083,79 Kč 

Profi Credit Czech 

Pojištěná půjčka 

14 940,00 Kč 

Ferratum 

Ferratum Credit 

15 208,00 Kč 

Srovnání bankovních a nebankovních půjček 2021

Porovnali jsme několik úvěrových společností a jejich produktů, ale na trhu operují také další věřitelé. Doporučujeme vám, abyste hledali jasné férové podmínky a zbytečně nepřepláceli. Vysoké výdaje a nízké příjmy jsou sice stresující, ale drahý úvěr není řešením, naopak může vaši tíživou situaci ještě vyhrotit. Obsáhlejší srovnání bankovních a nebankovních půjček pro rok 2021 najdete v našem srovnávači.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4