Cestovní pojištění – srovnání cen

pov

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pokud se řadíte mezi aktivní řidiče a milujete jízdu autem, možná vás bude zajímat, jakým místům se v republice raději vyhnout. Proč? Jde totiž o úseky častých dopravních nehod s tragickými následky. Přehled nej(ne)bezpečnějších krajů v ČR jsme pro vás sesumírovali na následující řádky.

Kraj Vysočina: 13 mrtvých a 102 vážně zraněných

Pomyslnou první příčku, co se týče bezpečnosti na českých silnicích, obsadila Jihlava – krajské město Vysočiny. Za posledních 15 let zde při nehodách 13 lidí zemřelo a 102 bylo vážně zraněných. Mezi nejrizikovější místa patří úseky spojené pozvolnou zatáčkou mezi Želetavou a Svojkovicemi a křižovatka ulic Brodská a Revoluční ve Žďáru nad Sázavou.

Pardubický kraj: 26 mrtvých a 235 vážně zraněných

porovnání povinného ručení

Za posledních 15 let zde při nehodách 26 lidí zemřelo a 235 se vážně zranilo. Nejvíce řidiči bourají u zatáčky na silnici 11 v Červenohorském sedle a mezi Vysokým Mýtem a letištěm ve Vošticích. Nejrizikovějším místem na českých silnicích jsou dlouhodobě serpentiny v Červené Vodě.

Karlovarský kraj: 20 mrtvých a 116 vážně raněných

Jaká je situace na silnicích v Karlovarském kraji? Během posledních 15 let se tady při nehodách zabilo 20 lidí a 116 bylo vážně zraněných. Největší problémy dělají řidičům silnice I/21 mezi Drmoulem a Velkou Hleďsebí a rovný úsek silnice I/6 nedaleko Andělské hory a Žalmanova, který křižuje silnička 20812.

Liberecký kraj: 31 mrtvých a 278 vážně zraněných

V Libereckém kraji se nejvíce bourá v mírné zatáčce na silnici mezi Oldřichovem v Hájích a Stráží nad Nisou. Dalším kritickým místem je stejná silnice, ale u Nového Boru směrem na Českou Kamenici.

Olomoucký kraj: 36 mrtvých a 250 vážně zraněných

Olomouc se umístila na 5. místě. Kritický úsek se nachází severně od obce Lipina směrem na Moravský Beroun (zvlněný úsek mezi dvěma serpentinami) Nebezpečná je i silnice I/11 jižně od Olšan u Šumperka při okraji lesa.

Hradecký kraj: 46 mrtvých a 276 vážně zraněných

Mezi nejrizikovější úseky patří křižovatka E 67 se silnicí 28517, kde se koncentrovalo větší množství nehod. Bouráme také na silnici v úseku mezi Kratonohy a Roudnicí, kde se v okolí křižovatky se silnicí 323 stalo 11 nehod, z toho dvě smrtelné.

Středočeský kraj: 521 mrtvých a 4 148 vážně zraněných

Rizikovým úsekem je v tomto případě lesní část na hranici Středočeského a Libereckého kraje mezi Medonosy a Bukovcem. Místem tragických nehod je i silnice E/55 u Benešova nedaleko Kauflandu.

_

Plzeňský kraj: 103 mrtvých a 410 vážně zraněných

Mezi nejnebezpečnější místa Plzeňského kraje patří lesní zatáčka v horském úseku mezi Železnou Rudou a Čachrovem. Nebezpečná je i silnice I/20 u obce Nezbavětice.

Moravskoslezský kraj: 217 mrtvých a 682 vážně zraněných

Nehody na silnicích se nevyhýbají ani Moravskoslezskému kraji. Nejvíce tady řidiči bourají na úseku silnice I/45 mezi Novými Heřminovy a Loučkami a křižovatce silnice I/11 a 4664 (ulice Gen. Vlachého) západně od obce Mokré Lazce.

Zlínský kraj: 31 mrtvých a 296 vážně zraněných

Řidičům dělá problémy zatáčka v zalesněném úseku mezi Stupavou a odbočkou na Staré Hutě na silnici E50 a úsek silnice I/50 u průmyslové zóny v katastru obce Podolí směrem na Veletiny.

Ústecký kraj: 54 mrtvých a 301 vážně zraněných

Rizikové místo v Ústeckém kraji je u železničního pojezdu na silnici I/13 mezi Srbicemi a Soběchleby. Nehody se ale nevyhýbají ani křižovatce Masarykovy třídy a ulice Doubravské, U Červeného kostela a Palackého. Bezkonkurenčně nejnebezpečnějším místem je ale pozvolná zatáčka na silnici I/15 mezi Libčevsí a Želkovicemi.

Jihomoravský kraj: 197 mrtvých a 1 312 vážně zraněných

Nejvíce dopravních nehod se odehrálo na křižovatce silnic I/52 a 414 a 421 v průmyslové zóně severozápadně od Mikulova. Na druhém místě je silnice 38 mezi Znojmem a Chvalovicemi.

Jihočeský kraj: 51 mrtvých a 419 vážně zraněných

Řidiči v Jihočeském kraji nejčastěji bourali na křižovatce na kraji Protivína. Pomyslnou druhou příčku pak obsadila silnice I/4 mezi Předoticemi a Drhovlí, kde vyhasly v posledních letech celkem 4 životy.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3