Blog
Půjčky a úvěryOsobní finance
pujcka-pocitani-penez

Kdy si vzít nebankovní půjčku?

Asi každý z nás se někdy dostal do situace, v níž přemýšlel nad finanční injekcí. Drtivá většina těch, kteří potřebovali peníze navíc, mířili do banky. Tady na ně ale čekal poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s nejasným výsledkem. Pokud navíc bankovní úředník shledal, že je klient pro banku příliš rizikový, žádost o půjčku mu jednoduše zamítl. Naštěstí existují i nebankovní půjčky, které může získat bohaté portfolio žadatelů. Kdy si vzít nebankovní půjčku? Prozradíme na následujících řádcích.

Když máte negativní záznam v registru

Žadatele o půjčku s negativním záznamem v registrech jsou pro banku rizikovými klienty, kterým většinou nemohou nijak pomoci. Proto jim žádost o půjčku za standardních podmínek neschválí. Podmínky nebankovních společností jsou naštěstí mnohem mírnější. Řada z nich navíc do registrů vůbec nenahlíží nebo nebere negativní záznam jako překážku k poskytnutí půjčky. Pokud jste tedy v bance nepochodili, zkuste vyřídit půjčku u některé z nebankovních společností, které nabízí půjčky bez registru.

Když se nechcete zdržovat byrokracií a administrativou

Nebankovní půjčky jsou již tradičně spojeny s minimem papírování a byrokracií. Většinou je totiž můžete vyřídit online bez nutnosti chodit na pobočku nebo si sjednávat osobní schůzku. Jako žádost slouží online formulář, kam navolíte výši půjčky, délku splácení, vyplníte osobní údaje a dokument online odešlete. Pokud bude žádost posouzena kladně, prakticky obratem vám společnost poskytne peníze. Smlouvu o spotřebitelském úvěru navíc nemusíte podepisovat „fyzickyfyzicky,“ obvykle stačí podpis obyčejnou SMS zprávou.

Porovnat půjčky

Když potřebujete peníze opravdu rychle

Nemůžete si dovolit na peníze čekat a potřebujete uhradit závazek, který jednoduše nepočká? Využijte nebankovní půjčky ihned na účet. Peníze jsou na váš bankovní účet poukázány ihned po podpisu smlouvy (k podpisu navíc většinou stačí jedna SMS – viz výše). Potřebné prostředky tak můžete mít třeba ještě týž den. Pokud společnost vyžaduje zaslání jednokorunového ověřovacího poplatku, bude doba nutná k poskytnutí peněžních prostředků o něco málo delší.

Když nemůžete doložit příjem

Nechcete nebo nemůžete doložit příjem potvrzením od zaměstnavatele? I pro tyto účely je nebankovní půjčka doslova jako stvořená. Mnohé společnosti vám totiž dokážou půjčit i bez toho, aby viděly potvrzení o vašich příjmech. Pravidelný a dostatečný příjem samozřejmě musíte mít, některé nebankovní společnosti ale mají vlastní způsoby, jak ho ověřit. Půjčky bez doložení příjmu jsou také vhodné pro podnikatele nebo osoby samostatně výdělečně činné, které by za běžných okolností musely dokládat daňové přiznání.

Když potřebujete peníze v hotovosti

Nemáte bankovní účet nebo si sem peníze nechcete nechat posílat? Není nic jednoduššího, než požádat o nebankovní půjčku online s výplatou v hotovosti. I v tomto případě vám vyjde vstříc nebankovní společnost, jejíž kurýr vám peníze jednoduše doveze na smluvené místo. Mnohé společnosti také nabízí možnost vyzvednout peníze na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách.

Když jste v insolvenci

  • Dostat se do insolvence není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Stačí vleklá nemoc nebo výpadek příjmů a problém je na světě. Pokud situaci nebudete dlouhodobě řešit a dluhy vám začnou přerůstat přes hlavu, můžete se dopracovat až k insolvenci. A díky ní budete mít v bankách i mnohých nebankovních společnostech „STOPku“. Naštěstí i v tomhle případě existují výjimky v podobě nebankovních společností, které vám dokážou půjčit i přes insolvenci. Rozhodně to ale nebude zadarmo. Riziko, které společnost tímto úvěrováním podstupuje, se musí pochopitelně projevit na výši úroků.

Vendula Flassig Vrablová Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).