pujcka-pocitani-penez

Kdy si vzít nebankovní půjčku?

23. 8. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Asi každý z nás se někdy dostal do situace, v níž přemýšlel nad finanční injekcí. Drtivá většina těch, kteří potřebovali peníze navíc, mířili do banky. Tady na ně ale čekal poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s nejasným výsledkem. Pokud navíc bankovní úředník shledal, že je klient pro banku příliš rizikový, žádost o půjčku mu jednoduše zamítl. Naštěstí existují i nebankovní půjčky, které může získat bohaté portfolio žadatelů. Kdy si vzít nebankovní půjčku? Prozradíme na následujících řádcích.

Když máte negativní záznam v registru

Žadatele o půjčku s negativním záznamem v registrech jsou pro banku rizikovými klienty, kterým většinou nemohou nijak pomoci. Proto jim žádost o půjčku za standardních podmínek neschválí. Podmínky nebankovních společností jsou naštěstí mnohem mírnější. Řada z nich navíc do registrů vůbec nenahlíží nebo nebere negativní záznam jako překážku k poskytnutí půjčky. Pokud jste tedy v bance nepochodili, zkuste vyřídit půjčku u některé z nebankovních společností, které nabízí půjčky bez registru.

Když se nechcete zdržovat byrokracií a administrativou

Nebankovní půjčky jsou již tradičně spojeny s minimem papírování a byrokracií. Většinou je totiž můžete vyřídit online bez nutnosti chodit na pobočku nebo si sjednávat osobní schůzku. Jako žádost slouží online formulář, kam navolíte výši půjčky, délku splácení, vyplníte osobní údaje a dokument online odešlete. Pokud bude žádost posouzena kladně, prakticky obratem vám společnost poskytne peníze. Smlouvu o spotřebitelském úvěru navíc nemusíte podepisovat „fyzickyfyzicky,“ obvykle stačí podpis obyčejnou SMS zprávou.

Když potřebujete peníze opravdu rychle

Nemůžete si dovolit na peníze čekat a potřebujete uhradit závazek, který jednoduše nepočká? Využijte nebankovní půjčky ihned na účet. Peníze jsou na váš bankovní účet poukázány ihned po podpisu smlouvy (k podpisu navíc většinou stačí jedna SMS – viz výše). Potřebné prostředky tak můžete mít třeba ještě týž den. Pokud společnost vyžaduje zaslání jednokorunového ověřovacího poplatku, bude doba nutná k poskytnutí peněžních prostředků o něco málo delší.

Když nemůžete doložit příjem

Nechcete nebo nemůžete doložit příjem potvrzením od zaměstnavatele? I pro tyto účely je nebankovní půjčka doslova jako stvořená. Mnohé společnosti vám totiž dokážou půjčit i bez toho, aby viděly potvrzení o vašich příjmech. Pravidelný a dostatečný příjem samozřejmě musíte mít, některé nebankovní společnosti ale mají vlastní způsoby, jak ho ověřit. Půjčky bez doložení příjmu jsou také vhodné pro podnikatele nebo osoby samostatně výdělečně činné, které by za běžných okolností musely dokládat daňové přiznání.

Když potřebujete peníze v hotovosti

Nemáte bankovní účet nebo si sem peníze nechcete nechat posílat? Není nic jednoduššího, než požádat o nebankovní půjčku online s výplatou v hotovosti. I v tomto případě vám vyjde vstříc nebankovní společnost, jejíž kurýr vám peníze jednoduše doveze na smluvené místo. Mnohé společnosti také nabízí možnost vyzvednout peníze na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách.

Když jste v insolvenci

 • Dostat se do insolvence není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Stačí vleklá nemoc nebo výpadek příjmů a problém je na světě. Pokud situaci nebudete dlouhodobě řešit a dluhy vám začnou přerůstat přes hlavu, můžete se dopracovat až k insolvenci. A díky ní budete mít v bankách i mnohých nebankovních společnostech „STOPku“. Naštěstí i v tomhle případě existují výjimky v podobě nebankovních společností, které vám dokážou půjčit i přes insolvenci. Rozhodně to ale nebude zadarmo. Riziko, které společnost tímto úvěrováním podstupuje, se musí pochopitelně projevit na výši úroků.

Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig VrablováVíce článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Nákup páru přes PC
  22. května 2024|Jana Březinová
  Nákup na splátky: Snadná cesta k novému telefonu, nebo k exekuci?

  Nákup na splátky je oblíbenou možností financování elektroniky nebo vybavení domácnosti. Často se ale zapomíná na to, že se jedná o typ půjčky. A někdy velmi nevýhodný. Kdy nákup na splátky (ne)dává smysl? Vychází lépe pronájem zařízení? Nebo raději zvolit úplně jinou alternativu?

 • Mladý pár a společné finance
  31. prosince 2023|Magdaléna Kubečková
  Dokud nás dluhy nerozdělí: Jak řešit finance ve vztahu?

  Mluvíte doma o penězích? Pokud ne, měli byste začít. Téměř polovina partnerů před svými protějšky tají příjmy a výdaje. Tzv. finanční nevěra umí rozbít vztah stejně spolehlivě jako opravdová milenka. Pokud jí chcete předejít, vyložte karty (a nejen platební) na stůl nejpozději před společným stěhováním. Sladit byste měli společné finanční cíle i způsob, jak budete hradit běžné výdaje domácnosti.

 • Účty za vánoční dárky - žena počítá na kalkulačce
  10. listopadu 2023|Jana Březinová
  Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout

  Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.

 • Trápení placení na internetu
  06. listopadu 2023|Magdaléna Kubečková
  SOS! Poslal jsem peníze na špatný účet. Jak nyní postupovat?

  Stačí špatně kliknout a peníze mizí na úplně jiný účet. Taky se vám to už stalo? Zachovejte klid. Čísla účtů se tvoří podle daného algoritmu, a je docela náhoda se do něj strefit. Kdybyste zadali omylem existující číslo, stále máte šanci peníze získat zpět. Pokud totiž příjemce peníze nevrátí, může se dopustit trestného činu.

 • Porovnání kreditní karty a kontokorentu - Žena držící před obličejem kreditní kartu
  02. listopadu 2023|Jana Březinová
  Porovnání kreditní karty a kontokorentu

  Potřebujete zaplatit nečekaný výdaj nebo chcete mít finanční zálohu pro všechny případy? Pak vám poslouží kontokorent i kreditní karta. Jedná se o krátkodobé úvěrové produkty, díky nimž si můžete opakovaně vypůjčit až desítky tisíc korun. To mají společné, ale jinak mezi nimi najdete řadu rozdílů.

 • Exekuce - žena s prázdnou peněženkou
  10. října 2023|Jana Březinová
  Co může exekutor zabavit? Peníze i auto ano, ale postel ani psa ne

  Exekutor vám může zabavit peníze i majetek, ale na určité věci sáhnout nesmí. Třeba postel, snubní prsten nebo váš pes jsou před exekutorem v bezpečí.

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?