Ceny povinného ručení nejsou vždy stejné. Pokud je něco ovlivňuje, je to v první řadě charakteristika této pojistky a dále je to také cenová politika samotné pojišťovny. To ale nejsou jediné parametry, které mohou konkrétní cenu ovlivnit.

Roli hraje také věk řidičů
Z jakého důvodu? V první řadě proto, že jsou ještě nevyježdění a logicky patří mezi rizikovou skupinu. A to takovou, která logicky může mnohem více bourat. To je fakt, který je jasně podložený statistikami. Je tedy více než jasné, že mladí řidiči s čerstvým řidičským průkazem budou za pojistku platit nejvíce.

porovnání povinného ručení

Nebude to tak stále, jelikož cena jejich povinného ručení se jim bude postupem času dále snižovat. A to pokud budou jezdit bez nehod. To se jim za každý takový rok připíše takzvaný bonus, který má procentuelní hodnotu a cenu snižuje.

Více zaplatí řidiči, kteří bourají
Ti mají hned dva problémy. Tím prvním je to, že jim kvůli nehodám není žádný bonus připisován. A pokud už nějaký měly, tak je jim za každou nehodu jeho část odečtena. Vlivem toho se mohou dostat třeba i na nulové slevy. To ale není jediné riziko, jelikož s touto skupinou osob je spojený i takzvaný malus. O co se jedná? Jde o zápornou procentuelní hodnotu, která pojistku naopak zdražuje. Ti, kteří bourají skutečně hodně, si mohou být jisti, že jim ho pojišťovna do výsledné ceny skutečně spočítá.

Co dále cenu ovlivní?
Může to být i volba toho, jaký konkrétní automobil si koupíme. Na cenu povinného ručení má vliv i objem motoru. Čím je daný objem vyšší, tím je také vyšší cena, kterou za povinné ručení auta zaplatíme. Rozhodovat ale může třeba i lokalita našeho bydliště. I to pojišťovny zohledňují ve chvíli, kdy tvoří cenu konkrétní pojistky. Pokud je konkrétní lokalita spjata s vyšší nehodovostí, může se to na výsledné ceně také negativně podepsat. A to bez ohledu na to, jak konkrétně budeme jezdit právě my.

Články související s těmito výrazy:

Ceny povinného ručení, Pojistka, Nehody