pokládka podlahového topení

Jak vybrat podlahové topení

Příjemné teplo od nohou, nižší náklady na energie a úspora prostoru –⁠ to jsou hlavní výhody podlahového topení. Zvažujete pořízení podlahového topení i pro svoji domácnost? Zjistěte, co všechno byste měli vzít v úvahu, než se pustíte do výběru.

Porovnat ceny energií

Jak funguje podlahové topení?

Jak už název napovídá, podlahové topení vyhřívá místnost přes podlahu. Pod podlahovou krytinou se ukrývají topné kabely, fólie, rohože nebo trubky, které produkují sálavé teplo –⁠ nejdříve se ohřívá podlaha, poté nábytek a další předměty, až nakonec přebírá teplo také vzduch v místnosti.

Podlahové topení funguje na principu nízkoteplotního zdroje s velkou vytápěcí plochou. To znamená, že plocha topidla je řádově větší než u běžných radiátorů, ale naopak teplota vytápění je podstatně nižší. Běžně se podlaha vyhřívá jen na 22–25 °C.

Existují dva základní typy podlahového topení –⁠ elektrické a teplovodní. Elektrické podlahové topení funguje na principu přímého topení elektrickými kabely, rohožemi nebo fóliemi. Teplovodní podlahové topení využívá vyhřívání pomocí teplé vody, která proudí v trubkách pod podlahou.

Výhody a nevýhody podlahového topení

Výhody podlahového topení:

 • rovnoměrné vytápění místnosti

 • nižší teplota vytápění – úspora nákladů na energie

 • nezabírá žádný prostor

 • jednoduchá regulace

 • nižší prašnost


Nevýhody podlahového topení:

 • delší doba odezvy

 • omezení při výběru podlahové krytiny

 • nehodí se do všech místností


Hlavní výhodou využití podlahového topení –⁠ ať elektrického či teplovodního, je rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Nevznikají rozdíly mezi teplotami v různých částech místnosti, což přispívá k vyššímu tepelnému komfortu. Už se vám nestane, že vedle radiátoru není horkem k vydržení, zatímco na druhé straně pokoje vás ovívá chladný vzduch.

S podlahovým topením může být teplota v místnosti o 1–⁠2 stupně nižší, než jste zvyklí s klasickými radiátory, a přesto dosáhnete stejné tepelné pohody. K ní přispívá nejen stejnoměrné rozložení teplot, ale také fakt, že teplo přichází od nohou, což vnímá většina z nás jako komfortnější. Díky snížení teploty na vytápění šetříte náklady na vytápění.

Další předností podlahového topení je estetické a prostorové hledisko –⁠ místnost nehyzdí radiátory a navíc nezabírají žádné místo. Zejména alergici ocení, že na rozdíl od radiátorů nezpůsobuje podlahové topení víření vzduchu a prachových částic. U elektrické varianty potěší rovněž bezúdržbový provoz, snadná regulace a možnost nastavit si teplotu v každé místnosti individuálně.

Porovnat ceny energií

Samozřejmě byste při výběru podlahového topení měli brát v úvahu i jeho negativa. Kvůli nižší teplotě v systému a nutnosti akumulace trvá delší dobu, než se interiér prohřeje. Na druhou stranu je tato nevýhoda vyvážena vysokou setrvačností, a proto se v místnosti drží příjemné teplo i po vypnutí topení. Z toho důvodu se podlahové topení využívá spíše pro kontinuální temperování, aby teplota v místnosti zůstávala stabilní. Nehodí se do chat, chalup a jiných příležitostně využívaných objektů, kde potřebujete prostor vyhřát za krátký čas.

Určitá omezení představuje podlahové topení při výběru podlahové krytiny. Dobře neslouží ani v místnostech, kde téměř veškerou podlahovou plochu zabírá nábytek. A zejména elektrické podlahové topení se nehodí do všech domácností –⁠ u špatně izolovaných staveb s vysokými tepelnými ztrátami se jeho provoz prodraží.


privod-podlahoveho-topeni

Jaké podlahového topení vybrat?

Existují dva druhy podlahového topení –⁠ elektrické a teplovodní. Každý systém má své výhody a nevýhody v závislosti na konkrétní situaci i vašich potřebách. Proto byste jeho výběr měli konzultovat s odborníkem.

Elektrické podlahové topení

Vyrábí se nejčastěji ve formě rohoží, které usnadňují instalaci ve velké ploše a zabraňují překroucení kabelů. Do úzkých nebo atypických místností se hodí instalace samostatných topných kabelů. Další možností jsou topné fólie, které vynikají malou tloušťkou a hodí se pod laminátovou nebo vinylovou plovoucí podlahu. Elektrické fólie se pokládají nasucho přímo pod podlahovou krytinu, a tak zvládnete nainstalovat podlahové topení i svépomocí.

Mezi výhody elektrického podlahového topení patří nižší pořizovací náklady, dlouhá životnost a precizní regulace –⁠ teplotu můžete nastavit nezávisle v každé místnosti a dokonce i v jejích částech, a to za pomoci mobilní aplikace. Díky vytápění elektřinou navíc získáte zvýhodněnou distribuční sazbu D57d, s níž čerpáte levnější elektřinu 20 hodin denně. Nicméně elektrické podlahové vytápění se hodí primárně do nízkoenergetických či pasivních domů, u starších domů s vysokými tepelnými ztrátami se jeho provoz nevyplatí.


Výhody elektrického podlahového topení:

 • jednoduchá instalace

 • rychlá regulace

 • nastavení teplot individuálně v každé místnosti

 • nižší pořizovací náklady

 • minimální zvýšení podlahy

 • dlouhá životnost


Nevýhody elektrického podlahové topení:

 • vyšší provozní náklady, závislost na cenách elektřiny

 • hodí se do nízkoenergetických domů a kvalitně zateplených novostaveb

Teplovodní podlahové topení

Teplo do podlahy předává voda, která proudí v plastových trubkách. Oproti elektrickým rohožím dosahuje teplovodní systém lepších akumulačních vlastností. To znamená, že déle udrží teplo, na druhou stranu také déle trvá, než se ohřeje na požadovanou teplotu. Výhodou je, že teplovodní podlahové topení lze napojit na jakýkoliv zdroj vytápění –⁠ plynový kotel, tepelné čerpadlo či elektrokotel. Pokud nechcete, nejste tedy závislí na drahé elektřině.

U teplovodního podlahového topení musíte počítat s náročnější instalací, případně opravami. Trubky se ukládají do systémové podložky, která se zalije betonovou nebo anhydritovou vrstvou. Teplovodní systémy mají vyšší tloušťku, což může být problém při rekonstrukcích. Oproti elektrickému podlahovému topení musíte počítat s vyššími pořizovacími náklady.


Výhody teplovodního podlahového vytápění:

 • lepší akumulační schopnosti

 • připojení na jakýkoliv zdroj tepla

 • nižší provozní náklady

 • vhodné do starších domů s vyššími tepelnými ztrátami


Nevýhody teplovodního podlahového vytápění:

 • náročnější instalace

 • výrazné zvýšení podlahy

 • menší možnosti regulace

 • vyšší pořizovací náklady

Kolik stojí podlahové topení?

Při zvažování, jaké podlahové topení vybrat, svou roli hrají samozřejmě náklady na pořízení. Kolik stojí podlahové topení? Záleží na několika faktorech –⁠ jaká je celková podlahová plocha k vytápění, zda se bude využívat elektrický nebo teplovodní systém, jestli se jedná o jediný způsob vytápění, příp. s jakým dalším se kombinuje. Podstatný je rovněž zdroj vytápění (plynový kotel, elektrokotel nebo tepelné čerpadlo) či zda vyžaduje nemovitost nestandardní úpravy pro instalaci topení.

Každá firma využívá jiný způsob pro nacenění instalace podlahového topení. Orientačně můžete počítat s tím, že cena zahrnuje tyto položky:

 • topný systém,

 • izolace,

 • litá anhydritová nebo betonová podlaha,

 • montáž,

 • připojení systému na termostat, kotel,

 • zkoušky tlaku, revize elektrických rozvodů,

 • doprava.


Celkové náklady na instalaci elektrického podlahového topení se pohybují kolem 1.000 Kč za metr čtvereční, u teplovodního systému se cena šplhá ještě výše. K finální částce si ještě musíte připočítat náklady na materiál a pokládku podlahové krytiny. Nejedná se o malou investici, proto si raději nechte udělat cenovou nabídku od několika firem.

Jestliže chcete ušetřit, můžete provést pokládku podlahového topení svépomocí a odbornou firmu přizvat pouze kvůli připojení do systému. Z tohoto pohledu nabízí nejjednodušší instalaci elektrické fólie.

Do jakých prostor se podlahové topení hodí?

Teď už víme, do jakých nemovitostí se podlahové topení hodí, ale jak je to s jednotlivými místnostmi? Ve kterých místnostech dává podlahové topení smysl a kde naopak není vhodné?

Koupelna je ideální místnost pro instalaci podlahového topení, a to i v domácnostech, kde se jinak vytápí radiátory. Teplou podlahu si po koupání opravdu vychutnáte.

V obývacím pokoji trávíte podstatnou část dne, a tak vám tepelná pohoda přijde vhod. Dalším bonusem je úspora drahocenného prostoru.

V kuchyni se vám bude vařit jedna radost, díky teplé podlaze vám nebude zima od nohou ani při dlouhém stání. Problém může nastat u malých kuchyní, kde není dostatek podlahové plochy.

V ložnici a dětském pokoji oceníte kromě tepelného komfortu také nízkou prašnost podlahového topení. Navíc si děti mohou hrát na podlaze bez rizika nastydnutí. Pozor si dávejte u malých ložnic, kde většinu plochy zabírá postel a skříně. Nejen, že by podlahové topení nedosahovalo požadované účinnosti, ale teplo může nábytek poškodit.

Chodby, šatny a předsíně patří k místnostem, kde instalace podlahového topení nedává moc smysl. Značnou část podlahové plochy totiž zabírají skříně či jiný nábytek a pohybujete se zde většinou v botách, a tak ani neoceníte příjemný komfort podlahy.

Podlahové topení se používá v kombinaci s nízkoteplotním zdrojem. Obvykle se podlaha vyhřívá na 22–25 °C, podle normy je nejvyšší povolená teplota 29 °C, pro koupelny je povoleno maximum 33 °C.


koupelna-vpravo-vana

Výběr vhodné podlahové krytiny k podlahovému topení

Dlažba, vinyl, lamino, lino, dřevo i koberce –⁠ v dnešní době lze za určitých podmínek použít k podlahovému topení v podstatě jakoukoliv krytinu. Nicméně použití některých druhů podlah s sebou může nést zbytečné komplikace při pokládce či zvyšovat provozní náklady do budoucna. Proto byste při návrhu topného systému měli brát podlahovou krytinu určitě v úvahu.

Materiál podlahyTepelný odpor (m2k/W)

keramická dlažba

0,01

vinyl, PVC, lino

0,02

lamino

0,04 - 0,07

dřevo

0,05 - 0,1

Všeobecně platí, že čím nižší tepelný odpor má krytina, tím je vhodnější pro podlahové topení. Zároveň by měla mít vysokou tepelnou vodivost.

Mezi nejvhodnější materiály z hlediska tepelného odporu i vodivosti patří keramická dlažba. Velmi dobře vede teplo a rychle se ohřívá. „Vzhledem k dobré tepelné vodivosti a akumulaci tepla keramických dlaždic můžeme nastavit vytápěcí teploty na nižší hodnoty. Tím uspoříme drahocennou energii,“ říká Tomáš Heřman, zástupce značky Rako pro Novinky.cz. Nicméně mimo topnou sezónu bude podlaha nepříjemně studená, a tak se nejedná o ideální volbu do celého interiéru. Podobné vlastnosti jako dlažba má vinyl, marmoleum nebo PVC –⁠ lino.

Naopak laminátové a dřevěné podlahy mají poměrně vysoký tepelný odpor –⁠ čím větší tloušťka krytiny, tím horší je prostup tepla. Mezi vhodné varianty patří dvouvrstvé a třívrstvé laminátové a dřevěné podlahy, které se pokládají metodou lepení, protože lepidlo zlepšuje vodivost.

Porovnat ceny energií

Naprosto nevhodná je kombinace podlahového topení s kobercem s filcem či vysokým chlupem, jelikož funguje jako izolant. Pokud na koberci trváte, volte tloušťku maximálně 10 mm a pokládku lepením. Dobrou službu vám neudělá ani masivní dřevěná podlaha z dubu nebo buku.

Svoje specifika mají elektrické fólie. Instalují se nasucho přímo pod podlahovou krytinu, a tak se používají v kombinaci s laminátovou nebo vinylovou plovoucí podlahou.

Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig Vrablová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Elektroměr
  Energie
  30. června 2022|Petr Woff
  Jak funguje elektroměr?

  Spotřeba elektrické energie se měří přístrojem, který najdete před svým bytem nebo domem. V elektroměrové skříni máte nainstalované buďto staré pohyblivé počítadlo, nebo moderní digitální počítač. Česká republika postupně přechází na chytré technologie, které odběrateli a místnímu distributorovi samy nahlašují naměřenou spotřebu. Věnujte nám chvilku svého času a pochopíte, jak funguje elektroměr.

 • cena-elektrikare
  Energie
  17. června 2022|Jana Březinová
  Návštěva elektrikáře: Jak najít schopného řemeslníka a kolik jeho práce stojí?

  Vyhořelá zásuvka nebo nefunkční světlo? V domácnosti je elektrikář potřebný každou chvíli. Najít schopného elektrikáře ale není vždy snadné a jeho návštěva se může prodražit.

 • chytre-mesto
  Energie
  15. června 2022|Jana Březinová
  Chytré město: Co to je?

  Vyšší počet obyvatel ve městech a jejich rostoucí nároky na prostor, dopravu a energie vyžadují změny ve fungování měst. S udržitelným rozvojem pomáhá koncept tzv. smart cities. Co jsou chytrá města a kde v České republice je najdete?

 • Dům se solárními střešními taškami
  Energie
  01. června 2022|Jana Březinová
  Solární panely jako střešní krytina: Kolik stojí solární tašky?

  Láká vás pořízení solárních panelů pro výrobu vlastní elektřiny, ale odrazuje vás jejich nevzhlednost na střeše? Tento problém má jednoduché řešení – solární panely, které jsou integrovány do střešní krytiny, neboli solární tašky. Zjistěte, kolik fotovoltaické střešní tašky stojí a jak se liší v účinnosti od klasických solárních panelů.Láká vás pořízení solárních panelů pro výrobu vlastní elektřiny, ale odrazuje vás jejich nevzhlednost na střeše? Tento problém má jednoduché řešení – solární panely, které jsou integrovány do střešní krytiny, neboli solární tašky. Zjistěte, kolik fotovoltaické střešní tašky stojí a jak se liší v účinnosti od klasických solárních panelů.

 • Mladý pár vybírá pračku
  Energie
  27. května 2022|Jana Březinová
  Jakou spotřebu mají nejpoužívanější spotřebiče v domácnosti?

  Rostoucí cena elektřiny teď přidělává vrásky nejspíš všem domácnostem, a proto se hodí vědět, jak na účtech za elektřinu ušetřit. Najděte doma ty největší energetické žrouty a omezte jejich spotřebu, případně je vyměňte za úspornější přístroje. Víte, který spotřebič má nejvyšší spotřebu?

 • Solární panely na střeše domu
  Energie
  22. května 2022|Petr Woff
  Půjčka na soláry nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Dodavatelé a bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na soláry nebo tepelné čerpadlo od společností ČEZ, innogy, Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB a dalších.

 • Propan-butanová lahev
  Energie
  14. května 2022|Jana Březinová
  Propan-butan a jeho využití

  Propan-butan nejspíš znáte z kempingových vařičů, plynových grilů nebo jako palivo pro automobily ve formě LPG. Najde ale využití také při vytápění domácností v případě, že nemáte přípojku na zemní plyn. Propan-butan se využívá rovněž v průmyslu a zemědělství.

 • Elektrické vedení a kalkulačka
  Energie
  06. května 2022|Petr Woff
  Jak řešit nedoplatky za elektřinu nebo plyn?

  Energie z centrální distribuční soustavy zdražuje, a proto adekvátně zvyšte zálohové platby, které posíláte svému dodavateli. Pokud jejich součet nedosáhne celkové fakturované ceny, vznikne vám nedoplatek. Někteří dodavatelé vám dovolí, abyste splátky rozložili do několika měsíců. Jiní vás odkážou na státní sociální dávky nebo na komerční půjčky. Podívejme se, jak řešit nedoplatek za elektřinu nebo zemní plyn.

 • vyuctovani-energii-manzele
  Energie
  01. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyznat ve vyúčtování za energie?

  Každoroční vyúčtování bývá příjemným překvapením v případě přeplatku, ale může se změnit také ve zděšení, když se na faktuře vyjímá nedoplatek v řádech tisíců korun. Vyznáte se ve vyúčtování energií, abyste mohli ověřit, že dodavatel vše spočítal správně?

 • Nastavení elektroměru
  Energie
  Na tohle se zaměřte při výběru dodavatele energií

  Už dávno neplatí, že energie musíte povinně odebírat od jednoho dodavatele. Díky uvolnění trhu na začátku nového tisíciletí si české domácnosti mohou vybírat. Na trhu s energiemi působí hned několik desítek dodavatelů energií. Jak poznat nejlepšího z nich?

 • Technik elektroměr
  Energie
  13. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak požádat o připojení elektřiny

  Potřebujete zřídit novou elektrickou přípojku? Pak vás čeká trochu papírování, domluvení práce elektrikáře i revizního technika – s naším návodem to ale hravě zvládnete. Zjistěte, jak požádat o připojení elektřiny, kolik přípojka stojí a jak dlouho trvá připojení elektřiny.

 • Elektrárna na poli
  Energie
  01. dubna 2022|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Nizozemci mají zápornou daň

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká především na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky, daně a podobné přirážky. Proto průměrná německá domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) třikrát více, než typická maďarská rodina. Výpočet ovlivňuje také samotný spotřebitel, jak dokazuje kalkulačka.

 • svítící žárovka mince
  Energie
  30. března 2022|Petr Woff
  Dávky na energie: Kolik činí mimořádná okamžitá pomoc anebo příspěvek na bydlení?

  V Evropě propukla válka, kvůli které trpí nevinní lidé a znovu zdražují komodity. Česká republika sice zůstává bezpečnou zemí, ale chudým občanům chybějí peníze na základní životní potřeby. Tuzemská vláda proto zvýšila sociální dávky na energie, bydlení a další nutné výdaje. Oprávněný žadatel letos získá až desetitisíce korun, nicméně udržitelný rodinný rozpočet závisí také na úsporách.

 • kotel na dřevo
  Energie
  28. března 2022|Petr Woff
  Kotlíkové dotace 2022: Peněz zbývá dost, ale nové technologie jsou nedostatkové

  Domácnosti dostávají poslední příležitost, aby vyměnily svoje zastaralé kotle a vyhnuly se pokutám. Od 1. září 2022 potřebujete ekologické vytápění. Výrobci, dodavatelé a instalatéři vhodných systémů mají omezené kapacity, ale nebojte. Kontroloři budou shovívaví vůči domácnostem, které do srpna požádají o kotlíkové dotace. Nejchudší občané ve výsledku zaplatí pouze 5 % investičních nákladů.

 • pan-pocita-vydaje
  Energie
  15. března 2022|Petr Woff
  Kolik vás budou stát nové rozvody elektřiny a plynu?

  Českou republiku protínají energetické sítě, které mají kapacitu pro další odběratele. Cena nové elektrické přípojky závisí na předpokládané maximální spotřebě, náklady na venkovní plynové potrubí spočítáte podle jeho délky. Také na vnitřní domovní instalaci najměte odborníky a investujte do kvalitních materiálů. Našli jsme firmy, které transparentně uvádějí, kolik vás budou stát nové rozvody elektřiny a plynu.

 • papíry počítaní energie
  Energie
  12. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Krach energetické společnosti. Na co se připravit?

  V posledních měsících ukončilo činnost několik dodavatelů energií, mimo jiné i největší alternativní dodavatel Bohemia Energy. Krach této firmy se dotknul téměř milionu zákazníků v Česku. Co když skončí i váš dodavatel energií? Máme pro vás průvodce, jak postupovat při krachu energetické společnosti.

 • fake news hoaxy
  Energie
  03. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Hoaxy a podvodné maily o energiích – nenechte se napálit

  Přečetli jste si na sociálních sítích zaručenou metodu, jak ušetřit na energiích pomocí stočení elektroměru? Přišla vám do e-mailové schránky podezřelá zpráva o tom, že máte u dodavatele vysoký nedoplatek? Bohužel i v souvislosti s energiemi se po internetu šíří hoaxy a podvodné e-maily, na něž byste si měli dát pozor.

 • Radiátor s kasičkou - náklady na vytápění
  Energie
  24. února 2022|Petr Woff
  Srovnání nákladů na vytápění: Kolik zaplatíte za topení elektřinou nebo plynem?

  Nejnáročnější zůstávají elektrické přímotopy, ale zdržuje také provoz plynových kotlů, městských tepláren a tepelných čerpadel. Levnější jsou peletové automaty, nicméně nejlaciněji se zahřejete obyčejným dřevem a uhlím. Aktualizujeme porovnání nákladů na vytápění: kilowatthodina (kWh) tepelné energie stojí od 2 do 7 Kč.

 • žena-čte-data-z-plynoměru
  Energie
  19. února 2022|Petr Woff
  Jak číst data z plynoměru?

  Zemní plyn spalujete proto, abyste získali tepelnou energii, a tomu odpovídá následné vyúčtování. Dodavatel započítává spotřebované kubíky, ale taky spalné teplo a takzvaný objemový koeficient. Ukážeme vám, jak číst data z plynoměru.

 • zarovka-kalkulacka-dum
  Energie
  V roce 2022 poroste regulovaná složka ceny energií

  Od nového roku platí nové regulované složky cen energií. Ačkoliv se kvůli raketovému růstu cen energií na burze očekávalo, že stoupat nebudou, nakonec se mírnému zdražení nevyhnuly. Energetický regulační úřad (ERÚ) ovšem uklidňuje, že se jedná o navýšení pod hladinou inflace. Změna regulovaných cen se v celkových účtech projeví asi 2% nárůstem u elektřiny a 1% u plynu.

 • mladík otevírá poklop kotle
  Energie
  Nová zelená úsporám 2021–2030: Co se změnilo a jak žádat o dotaci?

  Oblíbený dotační program, který podporuje instalaci fotovoltaiky, zateplení domů a další energetické úspory, vstupuje do nového období 2021–2030. Celkem je pro tuto fázi připraveno 39 miliard korun. Jak se program rozšířil, na co se dotace vztahuje a jak si o ni zažádat?

 • digitalni elektromer
  Energie
  03. února 2022|Petr Woff
  Jak číst data z elektroměru? Vysvětlíme vám vysoký i nízký tarif

  Vytáhněte svoji poslední fakturu za elektřinu a nakoukněte do elektroměrové skříně, abyste nebyli ošklivě překvapení příštím vyúčtováním. Jednoduchým propočtem zjistíte, jestli je vaše spotřeba stabilní, nebo se výrazně změnila. Poradíme vám, kde najít potřebné měřidlo a jak číst data z elektroměru.

 • Technik na střeše - solární panel
  Energie
  28. ledna 2022|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Cena solárních panelů meziročně stoupla, ale fosilní a jaderné elektrárny zdražily razantněji. Připočítejme dotace, a fotovoltaika vyjde ještě výhodněji než před současnou inflační vlnou. Solární elektrárna pro rodinný dům stojí zhruba 110 000 až 390 000 Kč, záleží na vašich požadavcích. Investice se pravděpodobně vrátí a vyplatí, protože sluneční energie přilétá zadarmo.

 • Žena kontroluje spotřebu na elektroměru
  Energie
  23. ledna 2022|Petr Woff
  Cena energie 2022: Kolik zaplatíme za kWh zemního plynu a elektřiny?

  Nový rok začíná dramaticky, českým domácnostem enormně zdražují životní náklady. Koncová cena elektrické energie a zemního plynu stoupá o 1 až 75 %, podle vybraného dodavatele a tarifu. Někteří experti však věří, že kilowatthodina (kWh) na velkoobchodní burze brzy zlevní. Jakmile podepíšete výhodnější odběratelskou smlouvu, klesne vám také finální cena energie 2022.

 • Muž zatepluje zeď
  Energie
  Kolik ušetříte za energie se zateplením domu?

  Topná sezóna v České republice obvykle trvá od září do května, což znamená přibližně osm měsíců v roce, kdy se topí. A náklady na vytápění v posledních měsících drasticky rostou. Díky zateplení ušetříte minimálně 50 % nákladů na vytápění a tepelný komfort se zlepší i během léta. Zjistěte, proč o zateplení uvažovat a na co si dát pozor, aby se vám investice do zateplení domu skutečně vyplatila.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).