Blog
Životní pojištění
životní pojištění header

Co by mělo obsahovat životní pojištění a co je naopak zbytečné

18. prosince 2013|Monika Šaríková|

Patříte mezi osoby, které nenechávají svou budoucnost jen tak nekontrolovatelně proplouvat kolem? Stát se může opravdu cokoliv a štěstí přeje připraveným. Sice nelze hovořit o žádném štěstí, když se vám stane vážný úraz, nebo se stanete plně invalidním, ale pokud máte životní pojištění, může být vaše budoucnost veselejší i s těmito problémy.

Dojednané životní pojištění...

I již sjednané životní pojištění lze nějak změnit, nebo se přeorientovat na výnosnější smlouvu u nového poskytovatele. Uzavírat byste určitě neměli životní pojištění, kde vložíte víc peněz, než posléze dostanete. Životní pojistka by se měla posuzovat individuálně – na základě vašich požadavků a potřeb. Nejvýhodnější je pojištění se spořící složkou, ale pokud máte v oblibě jiný pojistný produkt, je zbytečné soustředit finance navíc i do životního pojištění. Konkrétní rizika se sjednávají ve smlouvě a většinou jde o krytí rizika smrti, trvalé nemoci, úrazu nebo invalidity. Na druhou stranu, pokud spořící složka v pojištění chybí, budou se vám vyplácet peníze jenom v případě, kdy dojde k důvodu krytí.


Pojišťovny nabízí různé druhy životních pojistek. Strhávané pojistné by mělo být jasně definováno a neměněno během trvání smlouvy, pokud si sami nepřejete něco změnit a pojistit si další služby. Pokud vaše smlouva neobsahuje pojištění na úmrtí v případě rakoviny, infarktu nebo mrtvice, nemá cenu si pojištění sjednávat. Sice nikdo předem neví, jak zemře, ale vzhledem k tomu, že tyto příčiny patří k nejčastějším, asi byste mohli platit úplně zbytečně.


V případě smrti se pojistné vyplatí odpovídajícím osobám – rodině, dětem, příbuzným apod. nemusíte však čekat jen na svůj skon, životním pojištěním se dají pokrýt také případy dožití. Peníze získáte po sjednané době, finance se vám vyplatí jednorázově nebo v dojednaných splátkách.

Doporučujeme nezávazně poptat u nás životní pojištění srovnání .

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).