Lyžování je sport, který je v posledních letech stále oblíbenější. Mnohým lidem ale nestačí jenom tuzemské sjezdovky a tak vyrážejí na ty zahraniční - nejčastěji do Alp. Samozřejmě i zde je lyžování poměrně rizikovým sportem, při kterém může hrozit úraz. Na to je dobré myslet.

 

porovnání cestovního pojištění

 

Jaké parametry by mělo splňovat cestovní pojištění na lyže?
Pokud se i vy chystáte na lyžovačku k našim sousedům nebo jinam, je primárně třeba uzavřít pojistku, která bude pokrývat zdravotní rizika. Tedy která zaplatí případný transport, ošetření, stejně jako operace a další kroky. Zapomínat bychom neměli na to, že lyžování již spadá do kategorie adrenalinových sportů. Je tedy třeba tento typ pojistky využít. Pokud to neuděláme, je možné i to, že pojišťovna plnění jako takové odmítne a my musíme část nebo všechny náklady hradit primárně ze své kapsy. Stejně tak je třeba správně uvést i termín našeho lyžování a zemi, kam se na svahy chystáme.

 

 

 

Pojistit lze i další věci
Výše uvedené možnosti můžeme označit jako základ toho, co bychom měli mít před každým odjezdem za zahraničním lyžováním sjednáno. Zaměřme se ale i na to, co je dobrovolné a co se může také hodit. Určitě je to pojištění našich věcí, konkrétně lyžařské výbavy. Nejenom případná krádež, ale u některých pojišťoven i poškození při přepravě může být finančně kompenzováno a můžeme získat peníze.
Dále nezapomínejme ani na to, že se může stát na svahu nehoda. Je jedno, jak zkušeným jste lyžařem, jelikož karambol mnohdy nemusíme ovlivnit. Pokud někomu způsobíme škodu na majetku či na zdraví, i tu budeme muset zaplatit. Naštěstí i takové případy umí pojišťovna řešit. Stačí jediné, a to aby cestovní pojištění na lyže zahrnovalo také pojištění odpovědnosti. Jedině tak budeme chráněni i v tomto případě. Co je dále důležité, to jsou limity plnění - pojišťovnou maximálně vyplacené částky.