Jaký tarif je pro děti nejvhodnější a pro vaši peněženku nejvýhodnější?

29.
červenec

Mobilní telefon dnes vlastní většina dětí. Jistota, že si v případě potřeby můžete zavolat, obvykle rozhodne debatu, zda by vaše dítě již mělo mít svůj vlastní mobil. Víte, jaký tarif pro děti zvolit, aby odpovídal jejich potřebám a zároveň nijak nezamával s vaším rodinným rozpočtem?

Číst celé...


Kde se často a vážně bourá? Přehled nejnebezpečnějších silnic v ČR

29.
červenec

V Česku se za loňský rok událo přes 94 tisíc nehod. Úsekům, kde se bourá nejčastěji, se ne vždy můžete vyhnout. Vůbec ale není od věci být na vybraných místech extra obezřetní a přizpůsobit většímu riziku i svou rychlost.

Číst celé...


Které okresy ČR jsou nejrizikovější pro řidiče a majitele nemovitostí?

27.
červenec

Praha, Brno a Ostrava jsou nejlidnatějšími městy České republiky, takže nejčastěji figurují v tuzemské černé kronice. Ale jakmile porovnáme stejné populační jednotky, vyjdou jiné výsledky. V silničních nehodách smutně vyniká Lounsko. Vloupačky do rodinných domů a bytů jsou nejpravděpodobnější v Plzni. Srovnejme, jaké okresy ČR představují vysoké, nebo nízké riziko.

Číst celé...


Zdražování hypoték pokračuje. Průměrné sazby v červnu stouply na 2,13 %

25.
červenec

Česko se v posledních měsících přiblížilo k desítce zemí v EU s nejvyššími úrokovými sazbami u hypotečních úvěrů. Od letošního března průměrné úrokové sazby vzrostly na červnových 2,13 %. Finanční analytici očekávají růst sazeb i v dalších měsících.

Číst celé...


Je vlastní auto přežitek? Komu se stále vyplatí?

25.
červenec

Přemýšlíte, jestli se vám vyplatí pořízení auta? Nebo ho už máte, ale nejste si jistí, zda vám přináší užitek úměrný nákladům, které se pojí s jeho provozem? Pojďme se podívat na možné alternativy k vlastnímu vozu.

Číst celé...


Veřejná Wi-Fi: Jak se připojit na internet zdarma a zároveň bezpečně

22.
červenec

Připojení na veřejnou Wi-Fi vám může ušetřit mobilní data, ale také způsobit spoustu starostí. Některým činnostem byste se na veřejné Wi-Fi měli zcela vyhnout. Zjistěte, jak na internetu surfovat zdarma, ale zároveň bezpečně.

Číst celé...


Ztráta SPZ vás může přijít draho. Co dělat, když o ni přijdete?

21.
červenec

Ať už o SPZ přijdete jakýmkoliv způsobem, rozhodně se bez nich nevydávejte na cestu. Za poznávací značky nesete plnou odpovědnost, stejně jako za technický stav vozu nebo povinné ručení. Pokud vás při jízdě bez SPZ přistihne policie, hrozí vám vysoká pokuta a zákaz řízení.

Číst celé...


Kde natankovat kvalitní palivo za nejlepší cenu? Pomůže mobilní aplikace

18.
červenec

Výhodná cena nutně nemusí značit sníženou kvalitu nabízeného paliva. Při výběru čerpací stanice byste ale měli být obezřetní a zaměřit se především na kvalitu. I dnes totiž narazíte na místa s nižší jakostí pohonných hmot, které vašemu autu mohou ublížit. Pár ušetřených korun vás pak může přijít draho.

Číst celé...


Jak prodat byt s hypotékou?

17.
červenec

Splácíte hypotéku na byt a po několika letech potřebujete nemovitost prodat? Ať už je to z důvodu stěhování do nové nemovitosti nebo kvůli rozvodu, není prodej bytu s hypotékou nic složitého. Podívejte se, jak prodat byt s hypotékou.

Číst celé...


Jak si užít cestování na skútru nejen po Praze

15.
červenec

Cestování po jedné stopě má velké kouzlo. Na skútru si ho může užít téměř každý, protože se snadno řídí a na stroje do 125 ccm není potřeba speciální řidičský průkaz. Jak se na skútru chovat a na co si dát pozor?

Číst celé...


Vybíráte mobil pro své dítě? Poradíme vám!

14.
červenec

Žijeme ve světě plném moderní techniky, kterou vnímají a používají i naše děti. Rády sledují pohádky a programy v televizi, při cestě na dovolenou je v autě často zabavujeme iPadem nebo naším smartphonem. Není proto divu, že dítka zatouží i po vlastním mobilu. S jeho pořízením se pak pojí spousta otázek. Kdy je vhodný čas mobil dítěti pořídit? Jak a podle čeho ho vybrat? Jaké jsou výhody a nevýhody pořízení mobilního telefonu dětem? Všechny důležité odpovědi na tyto otázky najdete v našem článku.

Číst celé...


Jak vybrat nosič kol?

11.
červenec

Nosiče na kola jsou velmi praktickým a mezi cyklisty oblíbeným řešením přepravy kol. I jedno kolo totiž v zavazadlovém prostoru zabere spoustu místa. Převážení kol uvnitř běžných osobních automobilů je navíc v některých zemích velmi problematické a může být pokutováno. Na co se při výběru nosiče kol zaměřit a na co si dát pozor?

Číst celé...


Cestujeme po ČR levně: Je lepší auto nebo vlak?

10.
červenec

Chystáte se o letních prázdninách poznávat krásy České republiky? I když je naše země relativně malá, pokud plánujete vícedenní výlet, může se vám cestování prodražit. Tím spíš, když vyrážíte s celou rodinou. Jaký dopravní prostředek je nejlepší zvolit, auto nebo vlak?

Číst celé...


Klimatizace a spotřeba elektřiny: Kolik zaplatíte za chlazení bytu?

9.
červenec

Klimatizace patří mezi velké energetické žrouty. Klimatizační přístroje mají vysoký příkon a zároveň běží několik hodin denně bez přestávky. Horké léto se vám tak může prodražit. Podívejte se, kolik elektřiny spotřebuje klimatizace a jak přístroj správně používat, abyste svůj rozpočet zbytečně nezatěžovali.

Číst celé...


Příležitost dělá zloděje! Poradíme, jak se pojistit proti krádeži kola

8.
červenec

Věděli jste, že ročně se v Česku ztratí zhruba pět tisíc jízdních kol? Jde samozřejmě o ztráty nahlášené a policii oficiálně oznámené. Ve skutečnosti může být zmíněné číslo mnohonásobně vyšší. Celková škoda nahlášených odcizení se pohybuje každoročně okolo 100 milionů korun! Objasnit se policii přitom podaří asi jen pětinu případů. Proto je dobré myslet na „zadní vrátka“ a sjednat si odpovídající pojištění.

Číst celé...


Kreditní karta: Co dělat, když vám ji ukradli nebo jste ji ztratili?

7.
červenec

Můžete ji ztratit jako každou jinou věc. A co hůř, mohou vám ji i ukradnout. Jistěže svoji kreditku opatrujete jako oko v hlavě, ale v životě se takové věci prostě dějí. Pokud jste o kreditní kartu přišli, hned jednejte a zablokujte ji. Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat a přinášíme rady také přímo od bank.

Číst celé...


Změna jména po svatbě: Nezapomeňte aktualizovat povinné ručení i další pojistné produkty

6.
červenec

Svatba je v drtivé většině případů radostnou a dlouho očekávanou událostí, kterou zvláště nevěsty plánují do posledního detailu. Samotným obřadem a veselkou ale celý proces ani zdaleka nekončí. Ba právě naopak. Po svatbě je nutno vyřídit celou řadu administrativních úkonů, které neodmyslitelně souvisí s novým příjmením nevěsty nebo ženicha. Jak řešit třeba takové povinné ručení?

Číst celé...


Užijte si bezstarostné léto pod stanem: Tipy, jak si poradit se zloději i bouřkou

5.
červenec

Stanování v kempech, bivakování, spaní a táboření na divoko patří k oblíbeným letním činnostem spousty Čechů. Vedle nezbytné kempingové výbavy a dobrodružné nátury se hodí znát nepsaná pravidla bezpečného stanování i to, jak chránit věci před zloději i nepřízní počasí.

Číst celé...


Jak si správně nastavit zálohy za energie?

4.
červenec

Kdo odebírá elektřinu nebo zemní plyn, posílá dodavateli pravidelnou platbu. Zálohy odcházejí většinou jednou za měsíc, u menších spotřeb čtvrtletně. Jednou za rok pak dodavatel připraví vyúčtování, na kterém je buď přeplatek, nebo nedoplatek. V takové chvíli je dobré se zamyslet nad nastavením záloh za energie a platit tolik, aby byl účet vyrovnaný.

Číst celé...


Ročně vyhodíme do koše miliardy. Jak šetřit a neplýtvat jídlem? Máme pro vás praktické tipy!

3.
červenec

Plýtvání potravinami patří mezi palčivé problémy současnosti. Jen pro představu – potraviny tvoří v Česku asi 30 % veškerého odpadu tuzemských domácností. Pokud bychom to přepočítali na kilogramy, pak v koši každý rok skončí zhruba 200 kilo potravin. Plýtváme ale nejen s nimi, ale taky s vodou a lidskými zdroji. Čísla v rámci EU jsou ale ještě strašidelnější. Podle Evropské unie končí každoročně v koši 88 milionů tun naprosto zdravotně nezávadného jídla v celkové hodnotě 143 miliard eur! A to jsou čísla, která už stojí za zamyšlení. Jak neplýtvat potravinami? Máme pro vás několik praktických rad a tipů.

Číst celé...


Podrobný návod: Jak přepsat odběrné místo v případě úmrtí?

2.
červenec

Úmrtí v rodině je velmi bolestivou situací. Když pomine první šok a smutek, je nutné zařídit celou řadu věcí. Mimo jiné i přepsat odběrné místo elektřiny nebo zemního plynu, pokud bylo psané na zemřelého. Jak si s odhlášením a výpovědí smlouvy poradit? Kdy musíte zaplatit nedoplatky? A kdy máte nárok na přeplatek? Zeptali jsme se dodavatelů a přinášíme podrobný návod, jak na to.

Číst celé...


Autem po Evropě: Jaké jsou pokuty za alkohol za volantem nebo rychlou jízdu?

1.
červenec

Pokud řídíte, máte pravděpodobně představu, na kolik vás vyjde překročení povolené rychlosti doma nebo jaké tresty vás čekají, když před jízdou vypijete pivo a nadýcháte. Za hranicemi ČR ale platí trochu jiná pravidla. Podívejte se, jak přísné, nebo naopak benevolentní jsou ostatní evropské země.

Číst celé...