Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

30.
červen

Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát pozor, aby se vám provoz nového kotle vyplatil?

Číst celé...


Jak konečně začít spořit? Nejdříve „zaplaťte sami sobě“

30.
červen

Uplynulé měsíce ukázaly, jak důležité je mít finanční rezervy. Pracovníci z oboru gastronomie či služeb by jistě mohli vyprávět. Jasně, že není vše jen o penězích, ale rezerva pro strýčka příhodu vám těžké časy pomůže přečkat snáze.

Číst celé...


Průvodce refinancováním: Jednejte zavčas, nabídky porovnejte, můžete i vyjednávat

29.
červen

Blíží se konec fixace vaší hypotéky? Na nic nečekejte, zkontrolujte přesné datum a začněte konat. Pravděpodobnost, že vám banka nabídne horší úrok, než je váš stávající, respektive méně výhodný, než nabízí nově příchozím klientům, je vysoká. Nic však není ztraceno, řešení nabízí refinancování.

Číst celé...


T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Koho z nich vybrat?

28.
červen

Českému trhu s operátory dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří na první pohled nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Je lepší T-Mobile, O2 nebo Vodafone?

Číst celé...


100% půjčka na družstevní byt: Existuje a kdo ji dokáže poskytnout?

28.
červen

Na počátku roku 2021 dosáhly úroky hypotečních úvěrů po dlouhé době svého minima. Průměrná úroková sazba činila v únoru 1,93 %. Poté začala znovu stoupat. I přesto ale patří současné sazby mezi nesmírně výhodné a takové, na které jsme nedosáhli už pěkně dlouho. Prognózy finančních odborníků a analytiků jsou nicméně neúprosné. Po měsících pádu musí začít úroky opětovně stoupat. Proto je nejvyšší čas hypotéku vyřídit. Pokud ale pokukujete po 100% hypotéce na družstevní byt, pravděpodobně budete poněkud zklamaní.

Číst celé...


Co dělat, když v zahraničí ztratíte doklady

25.
červen

Tisíce Čechů již mají vlastní zkušenost se ztrátou nebo krádeží osobních dokladů v zahraničí. Pokud přijdete vlastní či cizí vinou o občanských průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz, nevyhnete se jednání s policií a českým zastupitelským úřadem. Přečtěte si, co vše je potřeba udělat v případě krádeže či ztráty osobních dokladů za hranicemi České republiky.

Číst celé...


Jak řešit problémy při cestování přes cestovní kancelář

24.
červen

Dovolená s využitím služeb cestovní kanceláře u nás patří mezi velmi oblíbenou formu cestování. Zkušení pracovníci najdou vše dle vašich preferencí a finančních možností. Vy se už nemusíte téměř o nic starat. Přes veškerou snahu ale může dojít k nenadálým komplikacím, které mohou dovolenou narušit. Jak nejlépe řešit vady zájezdu?

Číst celé...


Kolik vás bude stát topení klimatizací? A kdy se takové vytápění vyplatí?

23.
červen

Kromě chlazení umějí klimatizace také vytápět. I proto jsou populární v domech a bytech, kde doplňují hlavní zdroj tepla, nebo se jím dokonce samy stávají. Vytápění klimatizací může být úsporné, pokud ji správně vyberete a systém vytápění naplánujete. Kolik vás bude topení stát? A jaké jsou výhody a nevýhody takového řešení?

Číst celé...


Dotace a financování nového kotle –⁠ jaké jsou možnosti?

23.
červen

Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva je za dveřmi. Pořízení nového zdroje vytápění ale představuje značnou investici. Zjistěte, jaké dotace můžete na nový kotel získat a jaké další možnosti financování se nabízí.

Číst celé...


Jak ušetřit tisíce korun na dovolené v Chorvatsku

22.
červen

Přestože pandemie koronaviru výrazně zamíchala s dostupností některých dovolenkových destinací i s ekonomickou situací domácností, je pro většinu Čechů Chorvatsko stále symbolem oblíbené letní dovolené. Ať je vaše finanční situace jakákoliv, neplaťte víc než je nezbytně nutné. Existuje spousta možností, jak během dovolené v Chorvatsku ušetřit nemalé peníze. Ty pak můžete raději utratit za jídlo či jiné radovánky.

Číst celé...


Co musíte vědět o havarijním pojištění, když kupujete auto na leasing?

22.
červen

Když si pořídíte automobil na leasing, je vůz až do poslední splátky majetkem leasingové společnosti. I proto je záhodno sjednat si vedle povinného ručení ještě havarijní pojištění, a to nejlépe takové, které pokryje celou cenu vozidla. Vyhnete se tak nepříjemnostem v případě totálního zničení auta nebo jeho odcizení. Co byste o havarijním pojištění měli vědět? A jak funguje?

Číst celé...


Jaké budou úrokové sazby hypoték ve druhé polovině roku 2021?

21.
červen

Období extrémně levných hypoték je u konce. Tuzemské banky už v první polovině letošního roku minimálně jednou zvyšovaly úrokové sazby úvěrů na bydlení a v následujících měsících budou zřejmě dále zdražovat. Ceny nemovitostí přepisují historická maxima a dostupnost vlastního bydlení se řadě Čechů čím dál více vzdaluje. Přečtěte si, jakým směrem se mohou vyvíjet úrokové sazby hypoték v druhé polovině roku 2021.

Číst celé...


Chystáte se do exotiky? Jak se pojistit proti tropickým chorobám

20.
červen

Cestování do exotických zemí je v dnešní době samozřejmostí. Z tropických krajů si však kromě nezapomenutelných zážitků, můžeme odvézt i nepříjemnou tropickou chorobu. Jak se bránit?

Číst celé...


Kolize auta s cyklistou. Zaplatí odškodné řidič, cyklista, nebo pojišťovna?

20.
červen

Když začne hezké počasí, silnice se hemží nejen výletníky v autech, ale také cyklisty. Kromě klasických kol si Češi v poslední době oblíbili elektrokola. A pojišťovny přiznávají, že nehod cyklistů s automobilisty přibývá. Kdo zaplatí odškodné, když dojde ke střetu? Jak se při nehodě chovat a na co nezapomenout?

Číst celé...


Zjistěte vše o revizi a kontrole kotlů

19.
červen

Revize kotle, servis kotle nebo kontrola kotle? Nejste si jistí, jaké povinnosti se na vás vztahují? Bohužel v názvosloví vzniká zmatek, protože laická veřejnost tyto pojmy volně zaměňuje. Dnes to konečně uvedeme na pravou míru!

Číst celé...


7 tipů na nejlepší kempy v České republice

18.
červen

Rozhodli jste se letošní rodinnou dovolenou strávit v České republice? A co takhle vyzkoušet některý z tuzemských kempů? Pobyt v nich si užijí i „dobrodružnější“ povahy díky nocování ve stanech, stejně jako ti z vás, kteří mají rádi větší pohodlí. To totiž bezpečně poskytnou krásné chatky i apartmány. Podívejte se na náš výběr a nechejte se inspirovat!

Číst celé...


Spočteno: O kolik home office navýšil spotřebu vaší domácnosti?

17.
červen

V čtyřčlenné domácnosti s odrostlejšími dětmi a rodiči na home office v posledních měsících každý den běželo hned několik počítačů nebo tabletů. K tomu se přidala i spotřeba energie při vaření a vytápění. Průměrné rodině se tak zvýšily náklady na provoz až o stovky korun měsíčně. Spočítali jsme, na kolik home office a domácí výuka vyjdou a jak doma energii i vodu šetřit.

Číst celé...


Chorvatsko – země Vinnetoua i Hry o trůny aneb Objevte krásu filmových míst!

16.
červen

Přemýšlíte o hypotéce? Pak byste měli vědět, že vedle hledání nejlepších podmínek a úroků vás také čeká volba nejvhodnější doby fixace úrokové sazby. Nikdo přesně neumí odhadnout vývoj na trhu, a tedy ani to, zda se vyplatí fix úrokové sazby na 10 let, nebo naopak třeba pouze na tři. Několik vodítek, jak si vybrat, však přesto máme. Svou roli by měla hrát i vaše konkrétní situace.

Číst celé...


Plyn jako nejoblíbenější náhrada za uhlí. Jak vybrat kondenzační plynový kotel?

16.
červen

Chystáte se na výměnu starého kotle na pevná paliva? Pokud máte plynovou přípojku, pak bude vaše první volba nespíš plynový kotel. Vytápění plynem je levné a pohodlné, ale kondenzační kotel představuje vysokou počáteční investici. Zjistěte, jak vybrat plynový kondenzační kotel, aby se vám vyplatil.

Číst celé...


Zafixujte si levnou cenu elektrické energie, aby vám v roce 2022 nezdražila

15.
červen

Inflace zůstává vysoká, a bude hůř. Ale jestli chcete, elektrická energie vám zlevní a dlouhodobě nezdraží. Stačí, když využijete výhodné fixované ceny. Například ČEZ, E.ON, nebo Bohemia Energy stále ještě nabízejí tarify, které nezdraží minimálně do konce příštího roku 2022. Než případně podepíšete takovou smlouvu, zkontrolujte, zda cenová garance potrvá po celou dobu vašeho odběratelského závazku.

Číst celé...


Hypotéky: Podle čeho si vybrat dobu fixace úrokové sazby?

14.
červen

Přemýšlíte o hypotéce? Pak byste měli vědět, že vedle hledání nejlepších podmínek a úroků vás také čeká volba nejvhodnější doby fixace úrokové sazby. Nikdo přesně neumí odhadnout vývoj na trhu, a tedy ani to, zda se vyplatí fix úrokové sazby na 10 let, nebo naopak třeba pouze na tři. Několik vodítek, jak si vybrat, však přesto máme. Svou roli by měla hrát i vaše konkrétní situace.

Číst celé...


Vyšší úrok na konci fixace? Je čas na refinancování hypotéky. Na co se připravit?

13.
červen

Konec fixace již klepe na dveře, ale s nabídkou úroků na další období od své banky nejste spokojeni? Co teď? Na nevýhodnou nabídku nemusíte přistoupit. Hypotéku můžete refinancovat – prostě ji převedete k jiné bance.

Číst celé...


Ojetý vůz ze zahraničí. Co zkontrolovat a jak ho přihlásit v ČR?

12.
červen

Vybrali jste si v zahraničí vůz a chcete si ho přivézt do České republiky? Čeká vás kolečko po úřadech a zajet musíte i na technickou kontrolu nebo emise. Připravili jsem pro vás podrobný návod, jak ojetý automobil ze zahraničí přihlásit v ČR a na nic podstatného nezapomenout.

Číst celé...


Infrapanely jako zdroj vytápění: Jaké jsou výhody a nevýhody

11.
červen

Vytápět domácnost můžete mnoha způsoby. Infrapanely představují jednu z nich. V čem spočívají výhody infrapanelů a jaké jsou naopak limity této technologie? Podívejte se, jak infrapanely fungují a zda se hodí jako hlavní zdroj vytápění.

Číst celé...


Hypotéka jako koule na noze: co s bytem, který se mi už nelíbí

11.
červen

Hypotéka vám otevírá cestu k vysněnému bydlení. Jedná se ale o závazek na podstatnou část vašeho produktivního života, který může natrvalo rozhodnout o tom, kde a jak budete bydlet. Velké rozhodnutí proto přináší i velké pochyby: investoval jsem správně? Radost z nového bydlení se časem může proměnit v tíživé břímě. V životě se totiž stává hodně nepředvídatelných věcí: výhodná pracovní nabídka v zahraničí, neplánované dítě, pro které potřebujete pokojíček navíc, změna územního plánu, kvůli které vám za okny má brzy vyrůst nový městský obchvat. Jak ale změnit bydlení, když už máte hypotéku?

Číst celé...


Imobilizér zabezpečuje auto, a navíc zlevňuje havarijní pojištění

10.
červen

Zkušený zloděj lehce pronikne do vozů, které stojí na veřejném parkovišti, ale potom zažívá napínavý okamžik. Buďto nastartuje a odjede, nebo narazí na imobilizér. V moderních automobilech jsou nainstalovány elektronické, mechanické či centrální bezpečnostní systémy. Díky tomu můžete být klidnější, a navíc každoročně ušetřit přes 1 200 Kč na havarijním pojištění.

Číst celé...


Jak nahradit kotel na tuhá paliva? Srovnejte si výhody a nevýhody ostatních technologií

9.
červen

Týká se vás povinná výměna starého kotle na pevná paliva? Pak se nejspíš poohlížíte po alternativách. Zjistěte, jaké máte možnosti, čím starý kotel na tuhá paliva nahradit.

Číst celé...


Zvláštní dopravní předpisy v zahraničí

9.
červen

Plánujete, kam vyrazit s celou rodinou, aby si pořádnou dávku zábavy užili děti i rodiče? Tak to by vám neměly ujít ty nejznámější zábavní parky v Evropě! Našli jsme pro vás výběr těch nejlepších, včetně těch, které se nacházejí hned u našich sousedů v Rakousku, Německu nebo v Polsku.

Číst celé...


Nejznámější zábavní parky v Evropě, které byste měli navštívit

8.
červen

Plánujete, kam vyrazit s celou rodinou, aby si pořádnou dávku zábavy užili děti i rodiče? Tak to by vám neměly ujít ty nejznámější zábavní parky v Evropě! Našli jsme pro vás výběr těch nejlepších, včetně těch, které se nacházejí hned u našich sousedů v Rakousku, Německu nebo v Polsku.

Číst celé...


Co všechno musí obsahovat kupní smlouva na auto? Poradíme a přidáme i vzor ke stažení

7.
červen

Ať už auto kupujete nebo prodáváte, dejte si pozor na jeden důležitý dokument. Je jím samozřejmě kupní smlouva na auto – zcela zásadní písemnost, která vás může ochránit před mnohými nepříjemnostmi. To samozřejmě za podmínky, že bude napsána správně a bude obsahovat všechno, co taková kvalitně sepsaná kupní smlouva o prodeji auta obsahovat má. Nevíte si rady? Nepřestávejte číst následující řádky!

Číst celé...


Velký návod na výpočet čisté mzdy v roce 2021

5.
červen

Zaměstnanci, kteří mají uzavřenou pracovní smlouvu, musejí platit sociální a zdravotní pojištění. Zároveň ovšem existuje mnoho slev a dalších výhod, díky nimž může nakonec vyjít nulová, nebo dokonce záporná daň z příjmu! Někteří šťastlivci pak dostanou od státu více peněz, než kolik předtím odvedli. Využijme letošní daňové reformy a zrekapitulujme, podle jaké rovnice probíhá výpočet čisté mzdy v roce 2021.

Číst celé...


Srovnání cestovního pojištění a podmínky pro zahraniční dovolenou v roce 2021

4.
červen

Státy pouštějí na svoje území pouze vlastní občany a cizince, kteří pravděpodobně nemají covid. Nicméně existují rychlé testy a očkovací vakcíny, takže pokud splníte podmínky cílové země, letos můžete vyrazit na zahraniční dovolenou. Tady naleznete užitečné odkazy a také srovnání cestovního pojištění pro rok 2021.

Číst celé...


Co se vyplatí: Splácet hypotéku, nebo zůstat v nájmu?

3.
červen

Hypotéka, nebo nájem? Klíčová otázka, kterou dříve či později řeší snad každý. Odpověď ale není jednoznačná. Ceny hypoték se vyvíjejí, to samé platí o nájmech. U těch navíc záleží i na lokalitě – někde může být levnější splátka hypotéky, jinde platba nájemného. A když pomineme pravidelné placení jako takové, pro někoho může být pohodlnější nájem, pro druhého je pak nepřípustné „platit cizímu“. Obojí má zkrátka svá pro a proti.

Číst celé...


Auta mají fungovat jako výhodné powerbanky: Elektřinu levně načerpají a draze prodají

2.
červen

Přední automobilky, evropští a čeští politici mají plán, jak vyřešit zásadní energetický problém. Chtějí, aby nabíječky pro elektromobily fungovaly obousměrně. Automobily se potom stanou externími bateriemi pro elektrické distribuční sítě, čili powerbankami. Za slunečného nebo větrného počasí načerpají a uloží levnou elektřinu, kterou vrátí do zásuvky, až bude energie nedostatková a drahá.

Číst celé...


Povinná výměna kotlů na tuhá paliva: Kdy a proč už si ve starém kotli nezatopíte?

2.
červen

Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Od 1. září 2022 nesmí být provozovány kotle 1. a 2. emisní třídy. Zjistěte, zda se výměna týká i vašeho kotle.

Číst celé...


Elektřina pro rok 2022 prudce zdražuje. Svoje peníze ještě můžete ochránit

1.
červen

Ekonomika zpomalila, zatímco platy a důchody rostou. Navíc zdražují emisní povolenky, kterými jsou zatěžovány staré uhelné nebo plynové elektrárny. Peníze proto ztrácejí svoji kupní sílu, což možná opožděně zpozorujete, až budete v roce 2022 platit za elektřinu. Nebo nakoupíte ještě za staré ceny, abyste ušetřili.

Číst celé...