Jak a podle čeho si vybrat nejlepší navigaci do auta

30.
duben

Navigace je skvělým pomocníkem každého řidiče. Spolehlivě vám poradí, jak se dostat nejrychlejší cestou do cíle, kde doplnit palivo nebo kde si dát oběd. Stejně tak vás může upozornit na kolonu nebo dopravní nehodu a pomoci vám s její objížďkou. Jak si vybrat tu nejlepší navigaci, která bude za volantem vaší pravou rukou? Pojďme se podívat na parametry a vlastnosti, které byste při výběru navigace měli brát v potaz.

Číst celé...


Jak si vyřídit cestovní pas – krok za krokem

29.
duben

Potřebujete si pro svou dovolenou zařídit nový cestovní pas? V našem článku najdete všechny informace o tom, jak probíhá jeho vydání či kolik peněz si musíte připravit, a podíváme se i na pár „záludností“, které vás v oblasti cestovních pasů mohou potkat.

Číst celé...


Pokuta za předčasné splacení hypotéky? Takto se jí vyhnete

27.
duben

Prodej nemovitosti třeba z důvodu rozvodu či refinancování k jiné bance. To bývají nejčastější důvody pro mimořádnou splátku. Ročně o ni projeví zájem tisíce až desítky tisíc klientů každé z bank. Kdy je zdarma a kdy můžete naopak čekat poplatky? A jak budou vysoké?

Číst celé...


Výměna řidičských průkazů v roce 2021

26.
duben

Ani v letošním roce nemusíte s výměnou řidičského průkazu spěchat. Kvůli přetrvávající pandemii Covid-19 se z nařízení Evropské unie prodlužuje platnost řidičského oprávnění o 10 měsíců. Opatření se týká dokumentů, kterým končí platnost do 30. června 2021.

Číst celé...


OSVČ a paušální daň: Budou mít živnostníci problém získat hypotéku či jiný úvěr?

25.
duben

Konec podávání daňového přiznání, žádné kontroly z finančního úřadu, úspory a méně administrativy po všech stránkách. To jsou hlavní benefity, na které se letos v lednu nechalo nalákat přibližně 70 tisíc živnostníků. Zjednodušení na jedné straně však může přinést komplikace na straně druhé. Konkrétně z hlediska žádostí o úvěry.

Číst celé...


Je tepelné čerpadlo ekonomické, nebo jenom ekologické?

25.
duben

Venkovní vzduch, země a voda obsahují tepelnou energii, i když třeba zrovna mrzne. Toho využívá tepelné čerpadlo. Spotřebovává elektřinu, ale především energii okolního prostředí, aby vytápělo rodinný dům nebo byt. Přitom může mít nižší provozní náklady, než plynový kotel. Navíc zlevňuje elektřinu pro celou domácnost. Pořizovací náklady jsou však poměrně vysoké, průměrně 229 032 Kč včetně instalace.

Číst celé...


Jak vybrat elektrický přímotop, aby vás nezruinoval?

23.
duben

Elektrický přímotop má pověst žrouta energie. Při správném výběru a používání ale nemusí nijak zásadně provětrat vaši peněženku. Podívejte se, jak vybrat elektrický přímotop, aby vás nezruinoval.

Číst celé...


Jak, kolik, kdy a proč začít spořit na důchod?

22.
duben

Už jste někdy přemýšleli nad svou penzí? Pro aktivního mladého člověka, řekněme třeba třicátníka, je to představa téměř abstraktní, nijak lákavá a hlavně na hony vzdálená tomu, co dnes a denně řeší – vlastní bydlení, splátky půjček, péče o děti či teprve plánování rodiny… Není toho málo. Pokud se ale na chvíli zastavíte, vaše starší „já“ vám rozhodně poděkuje.

Číst celé...


8 jedinečných míst, která najdete jen na Slovensku

21.
duben

Za skvělými zážitky nemusíte nutně cestovat stovky kilometrů. Spoustu nádherných míst doslova světového formátu najdete hned u našich východních sousedů. Čeká tu na vás spousta památek s bohatou historií i krásná příroda. Našli jsme pro vás hned několik tipů, kam na Slovensku vyrazit, abyste si tady svou dovolenou nebo výlet užili co nejvíce.

Číst celé...


Znáte termíny používané v cenách energií, vyúčtování a ve smlouvách?

20.
duben

Vnímáte téma energií jako složité a netransparentní? Vyznat se ve vyúčtování nebo v cenách není jednoduché, ale jednou za rok se do toho člověk musí ponořit. Energie mají specifické termíny, které vycházejí z toho, jak celá energetická soustava funguje. Projděte si základní pojmy a uvidíte, že pro vás bude příští vyúčtování energií mnohem srozumitelnější.

Číst celé...


Kde všude platí zelená karta?

20.
duben

Podle zákona je zelená karta mezinárodní osvědčení, které prokazuje, že je vozidlo pojištěné. Dostanete ji po sjednání povinného ručení, chcete-li odpovědnosti z provozu vozidla, a prokázat se skrze ni můžete v Evropě i některých dalších státech. Kde všude zelená karta platí?

Číst celé...


Předčasný důchod – Kdy se vyplatí?

19.
duben

Vydržet pracovat až do dovršení řádného důchodového věku, nebo odejít do předčasného důchodu? Tuto otázku každoročně řeší tisíce Čechů. Z finančního pohledu je vždy výhodnější setrvat v zaměstnání nebo ve vlastní firmě až do důchodového věku. Lidé v předčasném důchodu totiž získají v průměru o 1 500 korun nižší důchod. Značně omezené jsou i jejich možnosti přivýdělku.

Číst celé...


České domácnosti mají nadprůměrné úspory a podprůměrné dluhy. Dělají dobře?

18.
duben

Češi hospodaří opatrněji, než většina ostatních Evropanů. Když sečteme roční příjmy tuzemských domácností a odečteme jejich výdaje, potom 12,41 % celkového rozpočtu zbývá na úspory. Typická evropská rodina šetří méně a má větší dluhy. Ovšem peníze průběžně ztrácejí hodnotu a nakonec uspějí lidé, kteří dokážou prozíravě investovat.

Číst celé...


Přehledně: Jak Češi mění dodavatele energií?

17.
duben

Už patnáct let se mohou české domácnosti svobodně rozhodnout, od koho budou odebírat elektřinu a zemní plyn. Počty změn dodavatelů rostou podle statistik především v době, kdy energie zdražují. Loni elektřina zlevňovala, a tak byl patrný i pokles počtu přechodů k novým dodavatelům. Důvodem ale mohou být i smlouvy na dobu určitou, které odběratelům znemožňují vyvázat se ze vztahu se stávající společností.

Číst celé...


8 tipů na jednodenní výlety po Česku: Zajeďte si k vodopádu nebo vyšplhejte na stezku v oblacích

15.
duben

Plánujete romantický výlet nebo rodinný víkend? Poradíme vám, kde v ČR si užijete zábavu, okouzlující výhledy, dobrodružství a hlavně čarokrásnou přírodu, kterou naše domovina nabízí. Nechte se inspirovat následujícími tipy na TOP výlety v ČR.

Číst celé...


Jak na domácí úspory energií? Pozor hlavně na vytápění

14.
duben

Téměř v každé domácnosti je možné najít prostor pro úsporu energií, a tedy i peněz. Právě náklady na energie se totiž nezanedbatelnou měrou podílejí na rodinném rozpočtu. Máme pro vás praktické a funkční tipy pro úspory a snížení nákladů na energie.

Číst celé...


Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

13.
duben

Poskytovatelé půjček se předhání v nabídkách na výhodné a levné půjčky. Usměvaví herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky i bonusy za řádné splácení. Jak ale poznat, které z nabídek na půjčky jsou skutečně výhodné?

Číst celé...


Havárie na českých silnicích stojí každoročně miliardy korun

11.
duben

V tuzemské dopravě sledujeme pozitivní, i negativní trendy. Stále výjimečnější jsou situace, kdy se vybourá opilý řidič. Klesají také každodenní ztráty na lidských životech. Silniční havárie jsou však paradoxně častější nežli dříve a rostou rovněž věcné škody.

Číst celé...


Budoucnost elektromobilů: Jaké jsou vize automobilek?

10.
duben

Do roku 2030 má po českých silnicích jezdit kolem půl milionu elektromobilů. Zájem o elektrické vozy postupně roste spolu s tím, jak se prodlužuje jejich dojezdová vzdálenost, zhušťuje se dobíjecí infrastruktura a klesá cena. Většina tradičních automobilek bere elektromobilitu vážně, jak ukazují jejich investice a plány do dalších let. Jaké konkrétní plány mají na svých stolech?

Číst celé...


Jak vybavit cestovní lékárničku? Nezapomeňte na běžně užívané léky a repelent kupujte až na místě

9.
duben

Chystáte se na hory, dovolenou nebo pracovní cestu? Ať už cestujete po české kotlině nebo vyrážíte za naše hranice, nezapomínejte si s sebou sbalit cestovní lékárničku. V ideálním případě ji vůbec nepoužijete, protože ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, může se stát, že za její obsah budete upřímně rádi. Co všechno by měla cestovní lékárnička obsahovat? Máme pro vás praktický seznam.

Číst celé...


Jak snadno zjistit, kudy z domu uniká teplo, a co s tím udělat

8.
duben

Předejít vysokým účtům za vytápění lze odhalením, kudy drahocenné teplo z domu uniká. Pak už stačí jen jediné – nejrůznějšími úpravami těmto tepelným ztrátám zabránit. Nejvíce tepla vám z rodinného domu obvykle unikne špatnými okny. Zima vám ale v domě může být také kvůli špatně zateplenému stropu a podkroví. S odhalením úniků tepla vám pomůže selský rozum i termokamera.

Číst celé...


Co mohou a nemohou inkasní agentury (vymahači dluhů)?

7.
duben

Věřitel doufá, že od svého dlužníka dostane smluvenou finanční částku. Pokud čeká na splátku marně, nemusí hned posílat k soudu exekuční návrh. Existují také neformální vymahači dluhů, takzvané inkasní agentury, které nejsou regulovány žádným speciálním zákonem. Mají stejná práva a limity jako každý běžný občan nebo podnikatel.

Číst celé...


On-line nakupování aut. Jak funguje a jaká jsou rizika?

6.
duben

Přes rok trvající koronavirová krize střídavě uzavírá a otevírá obchody, což dopadá i na prodejny automobilů. Rozmáhají se proto on-line nákupy vozů. Nové modely i ojetiny si tak lidé mohou objednat přes internet a nechat si je vydezinfikované dovézt až před dům. Je to pohodlné, ale ne bez rizika.

Číst celé...


Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

4.
duben

Životní pojištění patří – vedle penzijního pojištění (link) a stavebního spoření – ke státem podporovaným finančním nástrojům. Ročně můžete díky dobře zvolené smlouvě ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky a navíc ne u každého produktu je kvůli různým poplatkům úspora stejně velká.

Číst celé...


Energetičtí šmejdi mají nové triky. Na co si dát pozor?

2.
duben

Rouška za podpis smlouvy, lákavá udržovací nabídka nebo na první pohled neškodný telefonát. To jsou některé z praktik nekalých obchodníků s energiemi, před nimiž v poslední době varují odborníci. Současně na energetickém trhu narůstá výše pokut, které někteří dodavatelé po spotřebitelích požadují. Před čím se mít na pozoru? A jak se bránit?

Číst celé...