Víte, co je to glamping? Prozradíme a přidáme tipy na místa v ČR, kde ho můžete provozovat

28.
leden

Slyšeli jste už někdy o glampingu? Pokud ne, pak prozradíme, že samotné slovo vzniklo z anglických výrazů glamorous a camping. Ve své podstatě tak nejde o nic jiného, než kempování povýšené na trochu vyšší level. Spojení krásy, luxusu a přímého kontaktu s přírodou je v současné situaci stále populárnější. Kde můžete glamping v ČR provozovat? Máme pro vás řadu zajímavých tipů!

Číst celé...


5+1 užitečných tipů, se kterými ušetříte za plyn

24.
leden

Zvlášť když plynem topíte, mohou náklady vyšplhat do závratných výšin. Abyste spotřebu energie v domácnosti snížili, nemusíte hned investovat do nového kotle nebo nákladného zateplení. Přinášíme vám jednoduché a prověřené tipy, s nimiž za zemní plyn ušetříte stovky až tisíce korun ročně.

Číst celé...


Půjčky bez registru a doložení příjmů: Rychlé řešení, nebo cesta k problémům?

21.
leden

Zní to velmi lákavě, stačí dva kliky a peníze máte za pár minut na účtu. Těch pár kliknutí vás však v případě půjček bez registru či půjček bez doložení příjmů může posunout vstříc velkým potížím.

Číst celé...


5 jednoduchých tipů, se kterými ušetříte za elektřinu

20.
leden

Svůj účet za elektřinu můžete snížit o stovky až tisíce korun ročně, pokud doma zavedete jednoduchá a nenákladná opatření. Mnohdy si jen stačí dávat pozor, abyste energií zbytečně neplýtvali. Proč tedy nešetřit, když to jde i zadarmo?

Číst celé...


Pojištění na hory v době „covidové“

19.
leden

Letos se Češi před cestou na lyže do zahraničí musejí řídit cestovatelským semaforem. Pokud bude cílová země z epidemiologického hlediska bezpečná, ochrání je cestovní pojištění i v případě onemocnění koronavirem.

Číst celé...


Jak vybrat radiátor?

19.
leden

Vybíráte do své domácnosti nové radiátory? Prim dnes hrají především deskové modely. V nabídce ale najdete i dříve populární litinové radiátory. Stále oblíbenější jsou designové radiátory v netradičních tvarech a barvách. Poradíme vám, jak vybrat radiátor.

Číst celé...


Jak poznáte dobrou smlouvu na elektřinu nebo plyn

18.
leden

Energie pro svou domácnost všichni nakupujeme na volném trhu, kde můžeme najít levné a férové dodavatele. Někteří dodavatelé ale myslí spíše na svůj zisk, než na zákazníka. Lákají na první pohled nízkou cenou, ale používají ji společně s řadou technik či podmínek, které nakonec nemusejí být vůbec výhodné. Nabízejí například jen krátkodobé slevy, chtějí, abyste podepsali několikaletou smlouvu, která se automaticky obnovuje a podobně. Na elektřině nebo zemním plynu můžete ušetřit, nejdříve však srovnejme alternativy a přitom dávejme pozor na zdánlivé detaily.

Číst celé...


Průvodce půjčkami: Vše, co potřebujete vědět

18.
leden

Potřebujete si půjčit pár tisíc na překlenutí obtížného období, nebo se chystáte na větší investici třeba do bydlení a v rozpočtu vám chybí statisíce? V obou případech je důležité vyznat se v základních pojmech, které se půjček týkají. Zjistěte odpovědi na nejčastější otázky o půjčkách.

Číst celé...


Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

17.
leden

Jako nejlevnější palivo bývá uváděno uhlí, případně dřevo nebo peleta. Ale pokud chcete vědět přesně, kolik utratíte za každou jednotku tepelné energie, máte před sebou jiné dilema: elektřina vs. plyn. První varianta vychází příznivě v rodinných domech a bytech, které mají minimální spotřebu. Jinak vítězí spíše druhá možnost. Náklady na vytápění plynem závisí také na lokalitě a vybraném dodavateli.

Číst celé...


UNIQA koupila společnosti skupiny AXA. Jaké změny čekají klienty obou společností?

15.
leden

Značka AXA letos nadobro zmizí z českého trhu. V říjnu roku 2020 odkoupil produkty i s klienty této finanční společnosti koncern UNIQA Insurance Group. Stávající smlouvy klientů AXy zůstávají v platnosti i nadále. Klienti UNIQA pojišťovny se pak mohou těšit na komplexnější nabídku finančních produktů. Investovat budou moci například do některého z podílových fondů.

Číst celé...


Jak získat dotace na elektromobil v ČR, nejen pro firmy

14.
leden

Podnikatelé dostávají minimálně 250 000 Kč. Peníze jsou rozdělovány také mezi majitele bytových domů nebo samosprávy. Existuje řada programů a výzev, ale principiálně máte dvě možnosti, jak získat dotaci na elektromobil v České republice.

Číst celé...


Co je distribuční sazba (například D45d či D57d)?

13.
leden

Vlastníci elektrických bojlerů, přímotopů nebo tepelných čerpadel jsou zvýhodněni. Mají nárok na takzvaný nízký tarif, což znamená každodenní několikahodinovou slevu na elektřinu. Ušetřit mohou také víkendoví chataři, obyvatelé malých garsonek a ostatních domácností. Nejdříve však musíme pochopit, co je distribuční sazba, respektive co znamená identifikátor D45d nebo D57d.

Číst celé...


Jak probíhá oddlužení v roce 2021? Dostaňte se z insolvence a exekuce

12.
leden

V platební neschopnosti uvízli lidé, kteří mají několik věřitelů, ale dlouhodobě nedokážou vyrovnávat svoje závazky. Z dluhové pasti mohou legálně uniknout, musejí však splnit zákonné podmínky pro oddlužení. Formality začínají krajským soudem a úspěšně končí po několika letech, kdy bývají nedoplatky prominuty.

Číst celé...


Cena vody (vodné a stočné) v roce 2021 překvapivě zdražuje

11.
leden

Vodárny a kanalizace byly nedávno přeřazeny do nižší daňové sazby, domácnostem však přesto zase porostou účty. Vodné a stočné meziročně zdražilo o 1 %. Průměrná cena vody nyní dosahuje zhruba 90 Kč za kubík, neboli 9 haléřů za litr.

Číst celé...


Cena plynu v roce 2021 stagnuje, zájemci však dostanou slevu

11.
leden

Máme za sebou bouřlivé měsíce, kdy na velkoobchodních burzách prudce zlevňovala fosilní paliva. Překupníci tedy ušetřili, ale nyní chtějí draze prodávat, aby maximálně vydělali. Maloobchodní cena plynu proto zatím klesla jenom symbolicky, nicméně rok 2021 ještě zdaleka nekončí.

Číst celé...


Jaké jsou podmínky hypotéky na družstevní byt?

11.
leden

Ceny bytů a domů jsou stále vyšší. Proto se řada zájemců o bydlení ve „vlastním“ začíná poohlížet po družstevních nemovitostech. Někdo by mohl namítnout, že družstevní byty patří do minulého režimu. Nikoli! Jde o jeden ze způsobů, jak získat byt přibližně o 20–30 % levněji. S financováním je to ale o něco složitější. Jak získat hypotéku na družstevní byt?

Číst celé...


Nejprodávanější auta roku 2020

9.
leden

Prodeje nových osobních automobilů se v roce 2020 zejména vlivem pandemie koronaviru propadly přibližně o pětinu. Prvenství si s velkým odstupem od konkurence nadále drží tuzemská Škoda. Nejžádanějším modelem této automobilky je bez velkého překvapení Octavia. Přečtěte si, které další značky aut patřily v roce 2020 mezi nejprodávanější.

Číst celé...


Naučte se brzdit na náledí a vyhnout se smyku

7.
leden

Náledí na silnicích není v našich zeměpisných šířkách nic neobvyklého. V podobných podmínkách musí řidiči přizpůsobit svůj styl jízdy a také brzdění. Přečtěte si, jak správně brzdit auto na ledu, a jaký je rozdíl mezi náledím a ledovkou.

Číst celé...


5 tipů, jak nenaletět a vybrat výhodnou půjčku

5.
leden

Bankovní a nebankovní půjčky jsou díky novele spotřebitelského zákona opět o něco bezpečnější. Přesto se však vyplatí znát alespoň základní pravidla, podle kterých výhodnou půjčku vybrat a poté ji také sjednat. Co je potřeba brát v potaz? Na co se při výběru zaměřit a co naopak nemá takovou váhu? Prozradíme!

Číst celé...


Cena elektřiny v roce 2021 zdražuje, přestože na burze zlevnila

3.
leden

Dodavatelé letos ušetří, ale pasivní spotřebitelé prodělají. Elektrická energie totiž zlevnila na velkoobchodní burze, kde obchodují překupníci. Ale konečná cena elektřiny, kterou zaplatí běžná česká domácnost, v roce 2021 zdražila.

Číst celé...


Tipy na nejlepší aplikace do auta, od navigace po parkování

1.
leden

K dokonalé jízdě potřebujeme čistou hlavu, kvalitní automobil a chytrý software. Nejlepší mobilní aplikace vám řeknou, kudy dojedete nejrychleji do cíle a kde najdete volné parkovací místo. Hlasový asistent vás upozorní, co máte dneska zapsáno v kalendáři nebo jaké bude počasí. Některé aplikace zastoupí servisního technika, jiné zašlou potřebné informace do pojišťovny a další přinejhorším zavolají záchranku.

Číst celé...